Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feladni erte, a bizonytalanert...

Feladni erte, a bizonytalanert mindent?

Figyelt kérdés

Probalok rovid es ertheto lenni.

Egyik gyerekkori baratom az egyetem utolso ket evet az USA ban fejezte be. Itt megismert egy magyar lanyt akivel kapcsolata lett. A baratom mondhatni surun, fel evente haza jott es ilyenkor bulizott, csajozott es bar azt mondta a lany szep es rendes es szereti megsem tud huseges lenni hozza, mert tul fiatalnak erzi magat egy komoly kapcsolathoz ( persze eztcsak nekem mondta a lanynak nem)!

Ket es fel ev utan haza jottek. Az elso talalkozasnal nagyon megtetszett a lany, egesz ejszaka beszelgettunk es en bar nem hittem soha a "szrelem elso latarsa" dologban megis megtortent velem.

De mivel a baratom parja probaltam elfelejteni es kerultem a tarsasagat.

Vegul adodott egy lehetoseg, a cegem kulfoldon uj irodat nyitott es en elvalaltam a kinti munkat. Nagyon nehez volt egyedul es a lany is mindennap eszembe jutott, meg akkor is mikor lett egy kapcsolatom (ami nem tartott sokaig)!

Ez mind masfel eve tortent. Most ott vagyunk, hogy ok szakitottak mert a baratom lebukott , hogy megcsalta. Nekem decemberbe lejar a szerzodesem es vagy 5 evet alairok itt vagy vissza mehetek a Budapesti irodaba (itt az uj szrzodessel sokkal jobban keresnek mint otthon )!

A lannyal a kozossegi oldalon szoktam levelezni, miota szakitottak egyre surubben beszelunk es talan nem kepzelodok, ugy erzem lehet belole valami. A baratom szeretne vele bekulni de a lany azt mondja nem tud megbocsajtani neki.

Nem a legjobb baratom a fiu, de barat es soha nem bantott semmivel ezert nem erzem fair dolognak kapcsolatott kezdeni az exevel.

DE nem tudom elfelejteni a lanyt, talan aki atelt hasonlott megert engem.

Nem tudom mit tegyek, ha haza megyek jeleznem kell a munkahelyemen is. Van aki szerint ha minden kapcsolatott mgszakitok a lannyal idovel csak elfelejtem, masok szerint ha ennyire szeretem akkor vele kell lennem.

Nehez atlatni a heyzetem, megis szeretnem a velemenyeteket kikerni.

Talan segiti a dontesem.


2014. szept. 16. 14:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha ők már végeztek egymással, akkor mit kell habozni ? Legfeljebb majd ketten indultok el a lány kegyeiért, aztán ő majd választ.
2014. szept. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ha nem a legjobb barátod a férfi, akkor szerintem próbáljátok meg együtt a lánnyal...
2014. szept. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez tipikusan egy olyan kérdés, amire csak te tudhatod a választ, illetve biztosat te sem tudhatsz. Ha elszántad magad arra, hogy a lányt választod a barátod helyett (mindkettő tuti nem fog megmaradni), akkor is első körben érdemes felmérned, hogy a lány hogy gondolkodik a dolgokról. Vajon nem csak te képzeled, hogy lehet belőle valami? Az ember könnyen megy bele egy kis önhazugságba. Talán a lánynál csak a haver avagy lelki szemetesláda kategóriában vagy. Nem rosszból mondom, csak mi férfiak tényleg hajlamosak vagyunk úgy látni a dolgokat, ahogy szeretnénk. Én azt tanácsolnám, hogy mindenképp tisztázd valamilyen szinten a dolgot a lánnyal. Az emberek inkább akkor szoktak feladni valamit egy másikért, ha az a másik biztosan ott lesz nekik legalább. A te esetedben ilyenről még sajnos nincs szó.
2014. szept. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy dönteni tudj, ismerned kéne a lány véleményét a helyzetről és a hajlandóságát egy kapcsolatra veled. Tehát valamilyen formában muszáj lenne azt megtudni, hogy te tetszel-e neki, hogy engedné-e hogy udvarolj neki.. stb. Elmúlni a lány iránti érzelmeid nem fognak, ha ennyi idő után sem múltak. Ezért ha ő igent mond, akkor érdemes lehet belevágni, mert nem egy fellángolásról van szó, ez egyértelmű. Van az a kapcsolat, van az a szerelem, amiért megéri hazajönni és szerényebb körülmények között élni.

A barátod miatt persze kellemetlen lehet, de mivel ő baltázta el és nem miattad mentek szét, így tulajdonképpen zöld lámpád van.

2014. szept. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tudod mi jutott eszembe? - hogy amit ide leírtál elküldhetnéd a lánynak... mert csak így derül ki , merre érdemes haladnod... mindent feladsz kint , hazajössz, és kiderül nem kellesz... nos... én ennyire nem mennék vakon a szívem után!
2014. szept. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A barátod és a lány nem maradhat meg neked a kérdésed alapján. Ha a lánynak nem annyira jönnél mégsem be, a barátod és a lányt is buktad.

Van még az a lehetőség hogy olyan mély sebet kapott a lány a barátodtól, amit viszonozni leginkább veled tudna.

Ha így lenne, akkor is kellene a lány?

2014. szept. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Par napja elmondtam a lanynak, hogy hamarosan dontenem kell alairok e meg 5 evet itt kint. O azt mondta, nem tud nekem segiteni a dontesbe mert ez nagyon komoly dolog, de ugy latja en itt kint nem vagyok boldog es van amit penzzel nem lehet potolni, de ha meg 5 evig itt maradok akkor valoszinuleg megalapozzom a jovom (sajat lakas es megtakaritas) !
2014. szept. 16. 14:57
 8/11 anonim ***** válasza:
Öt megkerdezted, hogy nincs-e kedve kijönni dolgozni?
2014. szept. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

O itt nem talalna jo munkat, es otthon szerencsere jo munkaja van.

Meg itt amugy sem olyan jo elni, a mi cegunknek is szempont volt az olcso munkaero.

2014. szept. 16. 15:22
 10/11 anonim ***** válasza:

Hat nehez helyzet, az biztos. Az egyik oldalrol ott van, hogy az anygiak nem ernek semmit, ha majd nem lesz kivel megosztani, a masik oldalon viszont ott van, hogy 5 ev alatt meg lehetne az, amiert otthon joval többet kellene dolgoznod es sokkal hosszabb ideig.


A kerdes meg itt az is, hogy miert nem erzed kinn jol magad? (Leszamitva persze azt, hogy mert nincs ott a lany) Es hogy erdemesnek tartod-e "eladni" a következö 5 evedet. Nekem az irasodbol ugy tünik, hogy nem csak a lany miatt akarnal hazamenni.


Az, hogy hogy sikerül a kintlakas, mennyi baratot szerzel, hogy erzed magad, elsösorban töled függ. Eldöntheted, hogy kint maradsz, baratokat es hasznos tapasztalatokat szerzel, esetleg tanulsz meg mellette valamit, vagy a hobbiddal foglalkozol, skypeon tartod az otthoniakkal a kapcsolatot es közben kihozod a lehetö legtöbbet abbol, hogy kint vagy, ameddig össze nem gyülik elegendö penz. Alairhatod a szerzödest, es akar 3 ev mulva is modosithatod elethelyzetben beallt valtozas miatt, bar nem tudom, hogy a ceged mennyire megertö. A lannyal közben szorosabbra füzhetned a dolgokat, latogathatnatok egymast legalabb 1x-1x, kiderithetned, hogy lenne-e eselyed nala.


Az is lehet, hogy most hazamesz, otthon dolgozol, lassabban gyülik a penz (hogy mennyivel, azt nyilvan te tudod, hogy otthon hogyan tudsz felretenni), közben talalkozgatsz a lannyal, akivel vagy összejön, vagy nem.


Sosem tudhatod meg, hogy mit fogsz megbanni utolag, de az biztos, hogy barhogyan is döntesz, mindket döntesednek lesznek elönyei. Segithet esetleg az is, hogy belegondolsz, hogy utolag melyiket bannad jobban 10-20-30 ev tavlatabol elkepzelve.


Hanyszor tudsz egyebkent hazajarni? Mennyire vagy messze? Ha evente parszor haza tudsz jönni, az alatt az idö alatt kideritheted, hogy a lany mit erez irantad.

2014. szept. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!