Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy reagálnátok egy ilyen...

Hogy reagálnátok egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

A páromnak van egy barátja, aki nekem rettenetesen unszimpatikus.

Ennek ugye van oka is.

Párom az utóbbi időben igyekszik vissza venni az alkohol fogyasztás mennyiségéből. Azelőtt volt hogy annyira lerészegedett, hogy az iratait, és a pénztárcáját is elhagyta. Ez a szemét haverja pedig folyton itatná őt, és hívná kocsmázni, szórakozni. Egyszer én is elmentem velük, mert van 2 másik barátja is, akik szintén vitték a párjukat, ez a csávó pedig szingli, se kutyája, se macskája (meglepő?)

Rendesen erőszakolta a páromat, hogy igyon vele, mikor már láttam, hogy kezd berúgni, mondtam neki, hogy elég lesz. Erre rám szólt a csávó, hogy a párom tudja hogy mikor lesz elég, hagyjam őt. Erre én felkaptam a vizet, és ingerülten azt feleltem neki, hogy ez esetben vigye haza magához, gondoskodjon róla részegen, és fürdesse le, majd szépen dugja ágyba. Ha ezeket bevállalja, felőlem annyit itathatja, amennyit akarja. Nagy sértődés lett, párommal hazataxiztunk, aztán állítólag a "jó"barát azt mondta páromnak, hogy ha legközelebb is jelen leszek, inkább nem jön sehová. Álmatlan éjszakám is voltak emiatt. Megjegyzem, hogy a másik két srác barátnői is ferde szemmel néztek erre a haverra. Most pedig folyamatosan zaklatja páromat, hogy találkozzanak, iszogassanak. Engem is felhívott, hogy ha igazán szeretem a páromat, engedjem el vele inni, mert ez kijár minden férfinak. Rendesen úgy könyörgött, mint egy rossz lecsúszott alkesz.

Látom páromon, hogy bántja őt ez az egész. Előtte is volt hogy elmentek iszogatni, de folyton ramaty állapotban jött haza. Mikor meg mi mentünk valahová, jól éreztük magunkat, de max becsiccsentett.


2014. márc. 14. 22:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
Nekem már az sem szimpatikus, hogy a párod alkoholista. Nem feltétlenül a másik alkoholista haver miatt aggódnék elsősorban...
2014. márc. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem meg felnott emberkent el tudja donteni mennyit akar inno vagy h mikor akar bebaszni mint az allat. Miert zavar ez teged? Meggyepal amikor hazamegy vagy mi? Nem ertem miert faj neked ha berug. Max neki fajhat, de tudja mit vallalt amikor elment pialni.
2014. márc. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
84%

"a szemét haverja pedig folyton itatná őt, és hívná kocsmázni"


Egy felnőtt emberről beszélsz EMBER! Gondolom a "szemét" haverja nem tart géppuskát a fejéhez, hogy 'gyere el kocsmázni, meg igyál még'. Nem egy 8 éves gyerekről beszélünk, hanem egy felnőtt emberről, akinek meg kellett volna tanulnia nemet mondani. Ilyen egyszerű az egész, a kialakult helyzetet csak magának köszönheti.

2014. márc. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
100%
szerintem valahogy elkéne érned, hogy ez a haver unszimpatikus legyen a pàrodnak. pl. ha a pàrod józan és làtnà? hogy a haverja mit csinál, hogy viselkedik. Talán megszakítanà vele a kapcsolatot
2014. márc. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
91%
A pároddal kellene leülnöd beszélgetni. Egyszer és mindenkorra beszéljétek meg, hogy mi megy és mi nem. Állítsatok fel szabályokat. Ne haragudj, de elsősorban a párod tehet a lerészegedéseiről, és nem a haver, mert a párod is meg tudná mondani neki, hogy nem, van kicsi szája, tudja is használni. Ha ő határozottan megmondja, hogy figyelj, Laci, NEM, akár ordibálva is, akkor megérti. Így csak azt látja a haver, hogy azért nem megy a párod vele inni, csak akkor, ha ő hívja, mert te megfélelmlítetted... ami, ne haragudj, így is van, különben nem menne el. Párodnak kellene önuralmat gyakorolnia, vagy ha nem, akkor eldönteni, hogy a pia fontosabb-e neki vagy te.
2014. márc. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
56%

Az én férjemet is elhívta egy gyerekkori ismerős kocsmázni egyszer. Közben én is beállítottam, mert hát megbeszéltük, hogy megyek, ha végeztem a bevásárlással, és közösen megyünk haza autóval. A barát nézett egyet, hogy mit keresek ott? Meg hogy férjem nem iszik alkoholt, papucs, vagy mi a szösz? Akkor elvicceltük, elbúcsúztunk, azóta ha csörög a telefon miatta, nem veszi fel, ha ír neki, visszaír valami semlegeset, és kész, pedig minden levélben a : menjünk már kicsit beszélgetni egy pohár mellé... a szöveg.

Hála égnek, soha többé nem akar menni, az elsőt is megbánta, mondta hogy neki nem kenyere a kocsma, csalódott az egész találkában.

A te férjed miért nem tudja lerázni, levegőnek nézni?

2014. márc. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
65%
Tényleg a párodnak kellene felnőnie. Ő döntse el, akar-e inni, ne a haver, ne is te.
2014. márc. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
31%

Építsd le párodról ezt a barátod. Ha párod igényli a haverokkal való kocsmázást, az egy héten egyszer hétvégén belefér. Menjél vele, egy-két óra után beszéld rá arra, hogy menjetek át táncos helyre, társaságban levő csajokat is erre biztassad, ha oda is utánatok kullog ez a barát, akkor pedig tánctérre menjetek előle, hagy érezze magát egyedül. Ha beszól neked, ne neki szólj vissza, hanem a párodnak, hogy meddig hagyja, hogy Téged sértegessenek. Vele nagyon ne is állj szóba, ha telefonon hív, simán csak rakd le.


Hétköznap csinálj gyakran finom ételt, nyissatok bort, ha csak sört szeret inni, tegyél azt az asztalra. Jóllakott, egy-két pohár italt már megivott férfi, főleg ha asszonytól este kényeztetést kap, már jellemzően nem akar neki indulni az éjszakának.

2014. márc. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy már hímes tojásként kelljen bánki valakivel és kiszolgálni, csakhogy ne igya tökrészeggé magát!
2014. márc. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
2%

Nehogy mar ne ihassa magat tok reszegre amikor akarja!


Ismet a kettes voltam.

2014. márc. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!