Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebben a helyzetbe...

Mit tennétek ebben a helyzetben? Hogyan reagálnátok le?

Figyelt kérdés

Annyi a lényeg, hogy az egyik odakõltõzõtt a másik környékére, és sokat lógnak egymással, velem meg szinte egyáltalán nem. Mondtam az egyik csajnak, hogy szerintem elhanyagolnak. Megkaptam, hogy csak bemagyarázom magamnak... Egyre inkább azt érzem, hogy egyre tõbb a 'hulladék' ember. Egyre magányosabbnak érzem magamat. Így leírva nem tũnik semminek, de tegnap marhára kiakadtam. Úgy volt, hogy ma találkozok az egyikkel (amelyikkel jobban jóban vagyok), de sürgős 'kozmetikáztathatnékja' támadt, így hanyagolt.... -.- Utaltam rá az egyik csajnak asszem pénteken, hogy padlón vagyok, stb... Írt hétfőn egy SMS-t, hogy jobban vagyok e már, stb. Írtam, hogy ' nem, még rosszabbul, mint tegnap, de nem akarok kitálalni'.

Aztán tegnap alig írt MSN-en. Kb ennyi beszélgetés volt


én:

*...most is azt látom, hogy sz.rsz rám kb

*de én magyarázom be magamnak biztos

ő:

*most miért szarnék rád? :S:S

én:

*nem tudom, valamiért azt érzem

ő:

*bocsi, de most h ha felhívlak 4kor h talizzunk gondol addigra már programod volt..:S:S

én:

*...és ha nem? az nincs benne a pakliba

*de nem csak a máról van szó...

én:

*hanem? :S:S

ő:

*...hagyjuk... vedd úgy, hogy nem szóltam


2011. aug. 24. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
lehet egy picit túlreagálod nem??
2011. aug. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen barátnőm, mint te, hogy mindenen megsértődött. 4 évig viseltem el, ma már nem is köszönünk egymásnak az utcán.

De persze megértem az te álláspontodat is, olyan barátnőm is volt, aki nem ment neki a falnak attól, ha találkozni akartam vele. Teljesen egyszerű a dolog. Annyit kell csinálnod, hogy

először is, nem hisztizel, nem mártírkodsz, nem mondod mindenkinek, hogy neked mennyire szar, mert szerintem van mit enned, szeretnek a szüleid, vannak szép ruháid.

másodszor, nem hívod el a barátnődet találkozni, hanem majd ha találkozni akar, hív ő. Akkor lebeszélitek tutira, és ha lemondja, akkor megmondod, hogy ez csúnya dolog volt.

harmadszor, jegyezzétek már meg, hogy attól még, hogy barátnők vagytok, ő nem a párod, nem a szerelmed, hogy kisajátítsd, hogy féltékeny legyél (ha a párod lenne sem lenne teljesen normális...) Barátnők vagytok, barátkozhattok mással is és ennyi. Nem csak ti ketten vagytok egymásnak, kellenek mások is. Neked is, meg neki is.

17L

2011. aug. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
...azt azért érzem, hogy nincs rendben velem valami... De... Talán támogatást vártam.
2011. aug. 24. 12:52
 4/8 anonim ***** válasza:

Ebben a szituációban nem igazán lehet azt mondani, hogy a barátnőid "hulladék emberek". Végül is, rendes volt az egyiktől, hogy hétőn írt sms-t, hogy jobban vagy-e. Erre most, nekem azt mondja valaki, hogy "...nem akarok kitálalni". Most mit csináljak vele? Ráadásul, ha tényleg, neked mindig van valami bajod, a rosszul után csak még rosszabbul vagy, egy idő után én sem tudnám komolyan venni az önsajnálatodat.

Ráadásul ez, hogy mindig elejted, hogy neked milyen rossz, aztán ha érdeklődnek, akkor "hagyjuk", "semmi, semmi..". Hát szerintem tényleg megelőlegezed azt, amit a második válaszoló írt, annyi lesz ennek a barátságnak. Azután neked fog feljebb állni, hogy "te megmondtad előre, milyen szemétek voltak ezek a lányok". Pedig ha megfigyeled, csak mártírkodással hívod fel magadra a figyelmet, ha meg rád figyelnek, nem beszéled meg velük a problémát.

2011. aug. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne sorozatba irkáld ki a kerdéseket hanme beszéljétek át a barátnőddel a dolgot.ha igy viselkedsz teljesen magadra maradsz.
2011. aug. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem is túlreagálod, főleg ez a hagyjuk, nem szóltam semmit... szerintem elég gyerekes, akkor beszéljétek meg, és mondd el neki konkrétan, hogy mi a bajod...
2011. aug. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A probléma egyértelműen veled van. Nem tudnak a nyekergéseddel mit kezdeni. Van is bajod, de nem mondod el, aztán meg ha nem ér rá, akkor megsértődsz. Ezzel nem nagyon tud ép lelkületű ember mit kezdeni. Volt egy ilyen pasi, akivel elkezdtem találkozgatni, de az agyamra ment az ilyen viselkedésével, úgyhogy megmondtam neki kerek perec, menjen el pszichológushoz. Neked is ezt ajánlom. Az ilyen mártírkodó hozzáállással nem nagyon lehet mit kezdeni.


ott beszélget veled msnen. aztán te azt kezded el ecsetelni neki hogy sz.arik rád. Most erre mit vársz mit mondjon? bizonygassa hogy nem így van? komolyan nem értem mi az elvárásod a másikkal szemben. És mégis mi a túróért kéne neki bizonygatni bármit is. Most van ideje, veled beszél. Amikor nincs ideje, vagy közbejön valami, akkkor megmondja és átteszitek a találkozót. Ha meg állandóan lemondja, akkor te veszed a lapot hogy nem akar veled barátkozni és KÉRDÉS NÉLKÜL ÉS SZEMREHÁNYÁS NÉLKÜL odébb állsz és kész. Ennyi.

2011. aug. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ezzel a hisztizéssel azt fogod elérni hogy hanyagolnak majd szépen, mert neked mindig van valami bajod.

mondd el nekik ha valami bánt ne duzzogj

2011. aug. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!