Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennyi akadállyal is meg tud...

Ennyi akadállyal is meg tud birkózni az ember, ha szeret valakit?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel 7 hónapja vagyok együtt, mindketten lányok vagyunk. Már az elején tudtuk, hogy nehéz lesz, mert az Ő élete más, mint az enyém. Én vagyok az a lázadó típus, akinek senki nem szólhat bele az életébe, Ő viszont nyugodt, komoly és még nagyon függ a családjától. Én megértem, hogy nem rúghat fel mindent miattam, de ez az állandó rejtőzködés túlságosan megvisel mindkettőnket. Neki én vagyok az első lány az életében és a családjának nem vallotta még be, hogy kivel jár, mert fél, hogy kiborulnak. Számon tartják, hogy mikor hova megy és van egy srác, akire már régóta azt hazudja a családja előtt, hogy a barátja, csakhogy ne gyanakodjanak. Találkozni csak nálam tudunk, de nem aludhat itt, mert a szülei azt is számon kérnék, ha máshol töltené az éjszakát. Annyira nehéz ez az egész, mert nem lehetünk feltétel nélkül boldogok, én pedig állandóan azon stresszelem magam, hogy mikor tudja meg a családja és tiltják el tőlem. Én nem mehetek el hozzá, mert attól fél, hogyha találkoznék a családjával, nem sima barátnőnek néznének, mert nem úgy viselkedem. Próbál kitörni, de nem tud. Ő nem az a jókislány, sőt, de mégis úgy kell viselkednie mások előtt. Komolyan olyan, mintha két élete lenne..egy, ahol az igazi énjét mutatja és velem van és egy, ahol a családjának és a környezetének kell megfelelnie. Nemrég pl. arra kért, hogy szerezzek neki füvet, mert úgy kipróbálná vagy tőlem kér cigit, mert egyébként nem dohányozhatna. Én nem mondtam, hogy borítsa fel az életét, de ez senkinek sem jó és annyival több dolgot élhetnénk át, ha nem lennének kötöttségek. Bonyolult, mert ha elmondja a családjának, talán eltiltják tőlem vagy haragudni fognak rá, amit én sem akarok, de ha nem mondja el, akkor viszont marad ez az idegesítő "bárcsak szabadok lennénk" helyzet. Rólam 16 éves korom óta tudják, hogy a lányokhoz vonzódom és először nem akarták elfogadni (főleg apám, mert apuci aranyos kislánya voltam), aztán beletörődtek lassan. Annyira kínos már ez az egész néha, mert így senki nem szeretne élni. Lehetne valamit tenni vagy ki lehet bírni, ha így is marad még egy jó ideig?

Ő 18, én 20 leszek.


2010. jan. 19. 23:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tudom,hogy nagyon nagy botrány lenne belőle,ha kitudódna a kapcsolatotok,de talán ez hozná el a várt megkönnyebbülést.Egy teherrel kevesebb nyomná a vállatokat.Lehet,hogy jelenleg ez tűnik a legrosszabb megoldásnak,de mi lenne,ha kiborítanátok a bilit?Ha harcolnátok,és nem bujkálnátok?Lehet,hogy rossz tanács,de azért gondold végig.Rejtőzködni sem jó egy életen át,meg idegeskedni.Persze,így is lenne harc bőven,meg idegeskedni való.csak akkor végre megpróbálhatnátok nyíltan is felvállalni egymást.
2010. jan. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Az neked pozitív dolog, hogy tőled mert kérni először drogot meg cigit? Itt nem az azonos nemekkel van a gond, de ha már te vagy a tapasztaltabb, jobban vigyázhatnál rá, ha annyira szereted.
2010. jan. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb barátnőmnek annyiból volt könnyebb dolga, hogy távol lakott az anyjától. Mikor megtudta, hogy az egyszem lánya egy lánnyal él, kitért a hitéből, kitagadta, de aztán lassan rájött, hogy mégiscsak a gyereke és kezdenek megint összemelegedni.

Persze ez nem mindenkinél működik így, de amíg a barátnőd bújkál, addig semmi sem fog történni.

2010. jan. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szia, elég nehéz megfelelni másnak, pláne ilyen helyzetben, különösen, ha a család a fő visszatartó erő. Nyilván a szülei kiborulnának és azon kezdenének gondolkodni, hogy mit rontottak el... és jönne a szokásos duma. Én a barátommal két évig titkolóztam, pedig különböző neműek vagyunk, de anno a családom, főként anyám belekavart az életembe. Az nem a legjobb, ha a barátnőd ráfogja egy srácra, hogy vele jár, mert azt sem lehet örökké csinálni, egyszer mindenképp ki kell derülnie, hogy mi van köztetek. Az tuti, hogy botrányos lenne, mert szülőknek ezt nehéz elfogadni, és nem tudnak egy darabig majd túl lépni rajta...de arra már ők sem kényszeríthetik a lányukat, hogy a fiúkhoz vonzódjon... ez az ő élete, és az ő döntése. Nem lesz felhőtlen az az időszak, és próbára fogja tenni a kapcsolatotokat, lehet, hogy jobban mint most, de kitartás! Meg kell próbálni leülni a szülőkkel és felnőtt emberek módjára megbeszélni.
2010. jan. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Fél év múlva kollégiumba mehet egy messzi városba, vagy költözhetne hozzád, ha el tudod tartani, és nem szorulna a családjára.
2010. jan. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A szülők már csak ilyenek, az én szüleim is "meleg" ellenesek és a párom is,de én szerencsés vagyok mert volt ilyen ismerősöm és tudom, hogy ha az én gyerekem lenne ilyen,akkor ő bármikor számíthat rám és mellete állnék.A szülőknek meg kell magyarázni, hogy ez nem betegség,nem változik semmit.Annyi, hogy ez eltér a az átlagtol, de az ismerőseiknem nem kell róla tudni és emiatt szégyelni sem.Ha majd saját életetek lesz,akkor majd könnyebb lesz, a szülők megszokják, hogy nem látják minden nap és majd örülni fognak azért ha látják és nem fognak törődni azzal,hogy ő kivel él.Ha meg nagyon zavarja őket,akkor nem kell kettesben megjelennetek otthon, de egyébként meg mindig együtt lehettek.
2010. jan. 20. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%
Ha nem tud felvállalni a családja előtt, akkor nem szeret eléggé, ez a helyzet. Sok olyan kapcsolat van, ahol az egyik fél szégyelli a másikat, vagy saját ízlését, de ez így sosem működik hosszú távon. De ha cigiztek és drogoztok, akkor tök mindegy mert nem is kell hosszú távra gondolni, úgyis roncsok lesztek pár év múlva.
2010. jan. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A LEGROSSZABB, amit tehettek, hogy sietve kipakoltok a családnak. Egy életre ellehetetlenítitek a dolgaitokat! Ne hamarkodjátok el, ha pár évig együtt maradtok és biztos a kapcsolat, majd ráértek akkor elgondolkozni ezen. Most még fiatalok is vagytok a végleges döntésekhez, főleg a barátnőd.

Én biszex vagyok, jelenleg pasim van, de amikor barátnőm volt, a legegyszerűbb utat választottuk és barát-barátnőknek adtuk ki magunkat. Együtt alvás esetén se gyanakodott komolyan senki. Igazán megtehetsz annyit, hogy az intimebb megnyilvánulásokkal vársz addig, míg magatokra csukjátok az ajtót.

Megkérdezhetem, e gesztusokon kívül látszik Rajtad, hogy leszbikus vagy? (Csak azért kérdezem, hogy a szülők gyanút fognának-e)

20 évesen még én is arra vágytam az akkori barátnőmmel, hogy bárcsak nyíltan felvállalhatnánk, és tettünk is lépéseket ebbe az irányba - de annyi a negatív megítélés, hogy tkp. nem ezen múlik.

2010. jan. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
nem igazán látszik rajtam, mert hosszú hajam van, mindössze annyi, hogy a sportos cuccokat preferálom, de ettől még nem hiszem, hogy gyanakodnának.
2010. jan. 22. 22:08
 10/13 anonim ***** válasza:
Na ez az élet,lesz ez még így se,majd amikor elmegy egy pasival vagy te.Ennyi,ha szeretitek egymást kitartotok,ha nem váltotok,amúgy meg vállalja fel magát,mit hazudozik,vagy téged is csak titokban szeret,ergo más előtt már másként viselkedik,biztos,hogy szeret vagy csak vagánykodik,bocsi de ez jött le.
2010. jan. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!