Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18-19 évesen milyen apuka...

18-19 évesen milyen apuka lesz belőlem?! Mit tehetek meg? Én igyekszem majd minél többet.

Figyelt kérdés
Szeptember elején töltöttem be a 18-at, még ebben a tanévben gimis vagyok, jó tanuló, és igyekeznem kell, hogy minél jobb legyen az érettségim, de a 26 éves párom, akivel másfél éve vagyok együtt, a napokban közölte, hogy terhes. A szüleim veszekednek velem, apám megvert, és szerintük felelőtlen vagyok, és semmilyen szülő nem lesz belőlem. A barátnőm sem, és én sem akarjuk semmiképpen elvetetni a gyereket, a szüleink sem mondják, hogy vetessük el. Barátnőm szülei örülnek a hírnek, de vele is veszekedtek énmiattam, és a leendő anyósom és apósom utálnak emiatt. Az osztálytársaimnak, barátaimnak még sokáig nem szeretném ezt elmondani, biztos, hogy az egész iskola erről pletykálna, és azt sem szeretném, ha a tanárok tudnák ezt. Az a baj, hogy mindenki, akinek a támogatására számítanék, utálnak engem. Biztos vagyok, hogy a szüleink támogatnak majd, de akkor is utálnak. :( Hogy lehetnék jó apa meg férj? Mert ha bebizonyíthatnám, hogy tudok majd jól gondoskodni a gyerekemről, akkor talán nem fognak gyűlölni. És egyáltalán mikor nősüljek meg? Most vagy miután megszületett a gyerek? Vagy hamarabb? A szerelmem magát hibáztatja, de én ezt sem akarom, szerintem én vagyok a hibás.

2014. szept. 28. 12:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
Tanulj, dolgozz, szeresd őket, amit csak tudsz addj meg nekik, ezzel bizonyíthatsz. Am másokkal nem kell foglalkoznod.
2014. szept. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
48%
Na figyi! Az én párom is ilyen fiatalon lett apuka és én 11 évvel vagyok idősebb nála! Én tudom,hogy mivel szálltok most szembe mert anno minket is elítéltek meg jósolgattak mindenféle baromságokat! Senkit nem tudtunk és nem is akartunk meggyőzni,helyette inkább bizonyítottunk! 19 éve élünk együtt csodálatos szerelmi kapcsolatban és már unokánk is van!:) Nem lesz könnyű dolgod,csak annyit tanácsolnék,hogy ne hallgassatok senkire,szeressétek és tiszteljétek egymást! Menni fog nyugi!:)
2014. szept. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%
Persze, hogy hülyének néz mindenki, mikor hagytad magad átpalizni egy épp "szülni akaró" korban lévő nővel. A gyerek nem tehet róla, de abban holtbiztos lehetsz, hogy nem véletlenül esett teherbe a nő, egyszerűen a korban hozzá illő férfiaknak már van annyi esze és tapasztalata, hogy észreveszik, ha csak donornak és eltartónak akarja használni őket. Vagy szerinted mi vesz rá egy felnőtt embert, hogy gyerekkel kezdjen? (Te gyerek vagy hozzá.) Az, hogy ő tetszése szerint akar téged felnevelni, olyanná, ahogyan számára megfelelsz. Egy percig nem érdekli valójában, hogy neked mi a jó. Igen, az egész iskola erről pletykálna, rokonok haragosak, mert hagytad, hogy egy nő elszúrja az egész életedet. Bőven ráértél volna 10 év múlva gyereket vállalni. Most pénztárca leszel egész életedben. Megnősülni? Minek? Akkor is elvennéd a nőt, ha nem akarna szülni? A gyerek a tiéd, de ez semmit nem változtat a nőhöz fűződő viszonyodon. Tanácsot adni nem nagyon lehet. A nő gondoskodott róla, hogy kellőképp éretlen apát válasszon, aki mellett az ő akarata fog érvényesülni mindenben, és akiből majd kinevel minden ellenkezést, engedelmes balek lesz belőled. Mire eléred a férfikort, már nem is emlékszel rá, ki voltál egykor. Nagyon okos nő. Azzal, hogy magát hibáztatja, a lelkiismeretedre próbál hatni, hogy áldozatként tűnjön fel. Számít rá, hogy ez majd beindítja nálad a védelmező ösztönt. Az egyedüli hibás viszont tényleg ő. Lehet, hogy te is ott voltál, amikor összejött a gyerek, de ő a felnőtt, akinek gondolkodnia kellett volna. Azon kívül valószínűleg így volt megtervezve az egész. Téged jól kihasználtak. Hogyan lehetnél jó apa meg férj? Ebben a helyzetben sehogy, csak egy kellék vagy. Egyébként pedig foglalkozol a gyerekkel, és nem hagyod, hogy a nő irányítson. Így még talán később is marad benned annyi ész, hogy otthagyd, ha látod, hogy tényleg csak kihasznált.
2014. szept. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
32%
A te dolgod az hogy jelenleg tanulj,dolgozz,vigyazz a parodra,"tudasd" vele hogy szereted,es kitartasz mellette.De belegondolsz amugy hogy nagyon draga egy gyerek? mindent megvenni neki.. a szuleinel lakik a lany? van eselyetek osszekoltozni? Azert vert meg apad mert felelolten voltal.. mibol tartod el magad es a baratnodet? es a kisbaba?.. :S
2014. szept. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

Az első és legfontosabb: felejtsétek el azt a hülye vitát, hogy kinek a hibája. Ez közös. Ennyi. Nem érdemes ezen hergelmi magatokat.

A családodbak ia adj időt, hogy feldolgozzák, mert mégse m egy félévi bukásrol van szó! A legtöbb ember úgy dolgoz fel sokkoló híreket, hogy egymásra mutogatnak.

Esküvő: attól még/azért mert jön a gyerek, ne vedd feleségül. Végezd el a sulit, éljetek együtt és ha két év múlva is szeretitek egymást kérd meg

2014. szept. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
77%

Jól bepaliztak, gratulálok! =D

Én általában azon a véleményen vagyok, hogy a korkülönbség nem számít, meg amúgy más se. Mindenki azt szeret és azzal van együtt akivel akar.

De azért hogy valaki annyira kétségbeesett legyen, hogy fölcsináltatja magát egy gimis sráccal, az nagyon durva.

2014. szept. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Ok, hogy mindent meg akarsz tenni, de mit tudsz? Munkája van a lánynak, te suli mellett fogsz tudni dolgozni? Hol fogtok élni, miből? Jó dolog a szeretet, csak éppen éhen lehet belőle halni. Vagy szülők tartanak el titeket?
2014. szept. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
96%
Sajnálom, de nekem ebből a leírásból az jön le, hogy a barátnőd csak kihasznál és átver. Nem írtad, hogy terveztétek volna a babát, csak annyit, hogy közölte, hogy terhes. Normális védekezés mellett, pedig nemigazán jön össze a gyerek. Erősen kétlem, hogy véletlenül esett volna teherbe...
2014. szept. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
74%
Hát első felindulásomban én is agyon vertelek volna,na meg főleg a nődet.Jól tönkre vágtad az életed.Még magad is gyerek vagy,egy nagy gyerek.jaj de örülök nem én vagyok az anyád.Neked még élned kéne,de majd rájössz magadtól is amikor a veled egy koruak buliznak élnek,te meg pelenkázol.jaj de sajnállak tényleg.A szerelmed hibáztathatja is magát,nem talált magának korához valót.de meg bánod...
2014. szept. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Többen mondják itt látom, hogy a párom kihasznál engem, és direkt csinálta. Én ezt valahogy nem akarom elhinni. Túlságosan szeretem ahhoz, hogy ilyet feltételezzek. Amúgy mindketten a szüleinknél lakunk, de a szerelmemnek van munkahelye, jegyértékesítő irodában dolgozik. Tudom, hogy az első és legfontosabb dolog, hogy tanuljak, mert ha bizonyítani aakarok, először az kell hozzá. Ha nem lenne terhes, én még nem akartam volna feleségül venni, pár évig együtt lettünk volna, és akkor majd kiderült volna, hogy el akarom-e venni, de így már mindenképpen szeretném. És szerintem egy év múlva október lenne erre ideális időszak, de fogalmam sincs, hogy nem-e kellene hamarabb, mert be akarom azt is bizonyítani, hogy nem fogom elhagyni.
2014. szept. 28. 13:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!