Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haztartasbelik! Ti miert nem...

Haztartasbelik! Ti miert nem mentetek vissza dolgozni szüles utan?

Figyelt kérdés
Kivancsi vagyok, hogy valaki miert dönt ugy, hogy otthon marad ebben a penz nelküli vilagban.
2014. szept. 29. 16:01
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
72%

Nem ismerek ilyet személyesen, de szerintem:

- a férje sokat keres

- a munkája nem elégíti ki szellemileg (vagy nem is akarja)

- meg tudja önmagát valósítani otthon (igen, van akinek ennyi elég)

- így is nő tud maradni és érdekes ember

- akár lustaságból is lehet, hogy valaki nem szeret dolgozni

- vagy ezt látta otthon a szüleitől is, hogy apa sört iszik, anya főz

2014. szept. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
70%

Ehhez azért nem kell nagy fantázia.

Okok: férj jól keres, megteheti, hogy otthon maradjon.

Nincs munkalehetőség.

Nincs ki vigyázzon a gyerekekre, akik sokszor betegek.

Lusta dolgozni stb.

2014. szept. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
68%

Még nem vagyok az, de megfordult a fejünkben, mert:

- a férjem kiemelkedően jól keres, nem kettő, de akár több ember helyett is...

- sok gyereket szeretnénk és nem a nagymamáknak, bébiszitternek, hanem magunknak

- szeretek itthon lenni

- egyikünknek sem megalázó a helyzet, tiszteljük egymást


Végül szerintem nem maradok, vagy ha igen, akkor itthonról dolgozom, mert szükségem van másra is, a háztartáson és gyerekeken túl. Nem karrier, az nem szempont, ahogy a pénz sem, csak a hasznos elfoglaltság, egy "kis más is".

2014. szept. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
77%
"meg tudja önmagát valósítani" ezt annyira szeretem, igazság szerint a munkák minimum 90%-a semmiféle önmegvalósításról nem szól, ettől függetlenül mindenki baromi hasznosnak érzi magát, ha akármilyen szar munkát talál, mert ez tesz jót a kis lelkének, pedig lenne 100 másik jelentkező, aki ugyanúgy be tudná tölteni azt a jelentéktelen munkakört. Ebből kiindulva ha egy nő rájön arra, hogy a munkája igazából nem annyira értékes és a férj hoz haza annyit, hogy jól megéljenek, akkor nem megy vissza dolgozni.
2014. szept. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
38%
4: jó, de ne hasonlítsuk egy eladó társadalmilag hasznos munkáját és egy orvosét össze. valószínűleg az a 10%, amit meghagysz, épp elég nagy ahhoz, hogy én magam beleessek és ne tudjam elképzelni, hogy otthon ragadjak.
2014. szept. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
69%
Két oka van.Messze költöztünk minden ismerőstől ,rokontól,így max 8-16-ig tudnék dolgozni,mert az ovist nincs aki hozza-vigye.Ilyen állás az én szakmámban nincs,ápolónő vagyok.A másik,hogy keres a férjem annyit,hogy ne kelljen mindenképpen dolgoznom.
2014. szept. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
89%

Off: Szerintem meg szánalmas, aki többre tartja magát, mert orvos és lenézi a bolti eladót. ORvost is lehet helyettesíteni, simán. 90%-uk önelégült és nem oda való, hiába érzi magát Istennek. Tökre otthon is maradhatna, nem hiányozna senkinek sem. Személy szerint több rendes bolti eladót ismerek, mint orvost.


On:

Sokféle indok lehet, és úgy gondolom, hogy mindegyik egyéni kérdés. Ha a családnak jó, nem mindegy? Nem pénz nélküli világ ez, legfeljebb nem mindenkinek jut egyformán belőle. De pénz az van.

2014. szept. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
48%
7 Itt nem arról van szó, hogy ki jófej és ki nem. Vegyünk minden embert egyenlőnek, szerintem egyenlőek is, de a munkáknak értéke is van, egy bolti eladót nagyon hamar lehet pótolni, mert gyakorlatilag bárki alkalmas rá, egy magasan képzett szakember viszont néha nagyon nehezen pótolható, egyébként jelenleg ez gondot is okoz Magyarországon, mivel éppen ezekből a kulcspozíciókból mennek el az emberek és költöznek külföldre, sokszor több hónap a helyükre megfelelő embert találni és a betanításuk is hosszú időt vesz igénybe.
2014. szept. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
67%
Engem az érdekel, hogy a htb-nek miből lesz nyugdíja?
2014. szept. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van most egy iskolatársam (felsőfokú szakképzés) aki most, először 25 évesen tanul tovább és fog majd dolgozni.


18 évesen szülte az elsőt, 2 évvel később a másodikat. Az elsőt tervezetlenül, a másodikat tervezetten. Azért volt otthon, mert így kényelmes volt, megéltek a barátja fizetéséből (még mindig együtt vannak), de mára már bánja, főleg, hogy a gyerekek óvodában vannak, és egész nap semmi dolga és így saját bevallása szerint unatkozik is, meg már szeretne pénzt is keresni, és a nyugdíja miatt is aggódik előre.


Értelmes, okos lány amúgy, csak későn nőtt be a feje lágya.

2014. szept. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!