Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megmondjam neki, vagy hagyjam,...

Megmondjam neki, vagy hagyjam, hogy szép lassan elmaradunk?

Figyelt kérdés

Van (volt) egy barátnőm. Nagyon jóban voltunk (tényleg jóban-rosszban). Összejártunk a férjemmel is velük. Aztán elváltak, és a barátnőm újból férjhez ment. Az új férjét, hogy is mondjam, nem sikerült megszeretni. Pedig megpróbáltuk, de ő nem tett nagyon semmit ezért. Először csak a párom nem jött el velem hozzájuk (meg is értem), aztán észre vettem, hogy már én sem megyek szívesen. Az még nem gond, hogy a pasi olyan amilyen, de a barátnőm is teljesen megváltozott. Totál olyan lett, mint a férje. Két hónap után most elmentünk kávézni, és mintha ha a férjével beszélgettem volna. Dőlt belőle a rosszindulatúság minden témában. Beszéltem egy közös barátnőnkkel, kiderült ők sem beszéltek már 3 hónapja, és hogy ő már nem is akar, mert a lány szerinte is kifordult magából.

Én már lezártam magamban ezt a barátságot, helyre hozni már úgysem lehetne. A kérdés, hogy mondjam (írjam) meg ezt neki, vagy csak hagyjam, hogy szépen lassan elmaradjunk egymástól?


2010. jan. 22. 08:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
csak diszkréten hagyd..
2010. jan. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem meg egyszerűbb lenne közölni vele az álláspontodat, ezzel megspórolsz még néhány kellemetlen beszélgetést, meghívást. Ezzel tényleg végleg le tudnád zárni.
2010. jan. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
Szia,és mi lenne,ha szépen nyugodtan elmondanád neki,hogy nem szeretnéd megbántani,de úgy érzed,hogy nagyon megváltozott és emiatt nem akarod elveszíteni a barátságotokat.Egy igazi barát nem lép le csak úgy és az igazi barát nem fog megsértődni,ha te eléállsz és megmondod az igazat.Egy próbát megér a barátság.Sok sikert!
2010. jan. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én megmondanám neki!!!Vagyis inkább megírnám!

De csak akkor ha ez a barátnö tényleg barátnö mondom azt hogy pl évek óta legjobb barátnök voltatok és azelött mielött újra férjhez nem ment volna nagyon jóban voltatok és bármikor számithatattok egymásra!Ki tudja lehet észbe kap!!!

2010. jan. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy annyira már ismerem, hogy észbe kapni nem fog. De nem is kérhetnék olyat, hogy válasszon a férje és köztem. És igen, totál kellemetlen lesz mindig kifogásokat keresni, hogy miért is nem megyek. Na jó, ha mást nem megírom neki. Elmondani nem tudnám szemtől szembe. Bár még azt sem tudom, hogy mit fogok írni.
2010. jan. 22. 09:24
 6/9 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy ő már nem az az ember, akinek régen ismerted, és átlényegült a kapcsolatotok, már nem érzed, hogy olyan nagy barátnők lennétek.
2010. jan. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz kérdés!

Én biztos, hogy csak hagynám, de ha önmagában, már úgymond kárt csinál és nagyon rossz irányba halad biztos figyelmeztetném, egyúttal biztosítanám róla, hogy rám mindig számíthat, ha baj van. Ez a baj be is fog következni, ha tényleg olyan a férje, ahogy leírtad.

Tehát nem lezárás céljából írnék, csak figyelmeztetésként, ha megsértődik, csak tegye, egyszer úgyis rájön, hogy igazad volt.

2010. jan. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó lehet, hogy igazad van. Most még tuti nem ismerné el, hogy megváltozott. Lehet, hogy figyelmeztetem, aztán majd lesz valahogy! Soha nem gondoltam, hogy bármelyik barátnőmet egy pasi miatt fogom elveszíteni.
2010. jan. 22. 11:36
 9/9 anonim ***** válasza:

Nézd, a barátság is csak olyan dolog, ami múlandó. Senki sem marad ugyanolyan egész életén át, szerintem ez sem egy nagy bölcsesség, csak így van.

A lényeg, hogy ne dramatizáld túl a helyzetet, ne fájdalommal emlékezzél majd erre a barátságra, úgy értem, ne csak annyi jusson eszedbe majd róla, hogy az új férje miatt ment tönkre. Inkább arra emlékezz, hogy milyen jó volt, míg tartott. És fedezz fel új embereket. Egy korszakod zárul le - eddig a barátnőd segítőként, tanítóként haladt melletted, most azonban már túlléptél rajta.


Nekem is van hasonló szituációm - nekünk is megritkultak a találkozásaink. Nálunk annyiban más a helyzet, hogy a férj már-már túlzásba viszi a beilleszkedést, annyira el akarja magát fogadtatni velünk. Ezzel együtt sem kedveltük meg 1,5 év alatt.

2010. jan. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!