Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérdésem a következő: Mit...

Kérdésem a következő: Mit tegyek, hogy életem szerelmét megszabadítsam az undorító családjától, s együtt tudjunk élni boldogságban?

Figyelt kérdés
Én nagykorú vagyok már, de ő nem. Ha 16 évesen elszöktetem, akkor visszavihetik tőlem? Vagy ha 16 évesen feleségül veszem és szülei nem egyeznek bele, akkor nem tudok mit tenni? Minden válasz érdekel, kérem olyan emberek válaszát elsősorban, akik ilyen helyzetben voltak, s "túlélték"! Mi a megoldás? Köszönöm előre is!
2010. jan. 22. 09:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tudsz tenni. 18 éves koráig visszaviszi a rendőrség, ha a szülők azt akarják. Addig a beleegyezésük nélkül el se veheted.

Ha a szülők veszélyeztetik, vagy más módon TÉNYLEG nagyon gáz a család, akkor a gyámhatóság engedélyezheti a házasságot és ezzel nagykorúsíthatja is őt, ez lenne az egyetlen járható út számotokra, de ehhez NAGYON gáznak kell lenni otthon.

Gyámhatóságnál tudnak részleteket mondani, hogy milyen esetben teszik ezt meg.

2010. jan. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem tudsz meglépni vele, mert a szülők elvitethetik, ráadásul akár emberrablást is rád verhetnek egy jó ügyvéd segítségével. Szülői beleegyezés nélkül feleségül sem veheted, mivel még kiskorú, minden döntést a szülők hoznak meg (hivatalosan).

A megoldás az, hogy vársz. Ha ő életed szerelme, még két évet kibírtok, amíg nagykorú nem lesz, hiszen arra következtetek, hogy nem a legjobb a kapcsolatod a párod családjával, ergo: nem fogják adni a lányukat.

Jogilag nincs rá mód, hogy ilyen helyzetben segítségére lehess a barátnődnek, bár, nem írtál a családi körülményeikről.

2010. jan. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szóval, csak akkor járható a gyámhatóság, ha nagyon gáz...s ha a család vizsgálódásnál állszenteskedik? Úgyértem a nevelőapától fél párom, mivel durva vele, sőt bántalmazta is már nem egyszer. Mikor látleletet akartam készítettni, az anya megtiltotta... szal a szülei kitudják játszani a gyámhatóságot? A párom szava ér egyáltalán valamit?
2010. jan. 22. 09:35
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mit menjetek be a pároddal együtt a gyámhatóságra, és a párod tegyen panaszt. Meglátjátok mire juttok ez ügyben.
2010. jan. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ér valamit a párod szava, természetesen. Azonban mivel itt már bántalmazásról is szó van, mindenképpen le kell mennetek a gyámhatóságra és el kell nekik mondani mindent. (Fél a párod, verik otthon, akart látleletet csináltatni, de megtiltották, stb.) Remélem, juttok majd valamire.
2010. jan. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Igyekszem a lehető megfelelőbb módon eljárni, hogy végre nyugodtan élhessünk majd!

2010. jan. 22. 09:49
 7/13 anonim ***** válasza:

szerintem jó ötleteket adtak eddig, ha bántják, akkor sürgősen cselekedni kell.Ha más nem és nem bírja ki, akkor saját maga bemehet az intézebe és beadhatja magát én úgy tudom.Ott legalább nem vernék.És ezt csak gondolom, de az intézet szerintem intézi a továbbiakban az ügyeket a szülőkkel kapcsolatban.


vagy lehet a gyámhatóságon kell kérvényezni?nem tudom, ott minden képpen válaszokat kaptok a kérdéseitekre.

2010. jan. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Akkor az nem igaz?, hogy ha elviszem magamhoz 16 évesen a rendőrök nem vihetik el, mert ellent mondhat?
2010. jan. 22. 10:20
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem mondhat ellent a rendőröknek, csak ha nagykorúsította a gyámhatóság. Addig nem.

A gyámhatóságnál még meg lehet kérdezni tényleg ezt az opciót, hogy intézetbe megy inkább, mint hogy otthon kelljen lennie. De azt remélem tudja, hogy ez nem vicc, ez bizony komoly dolog, ott nem lesz leányálom... Tehát ez a legvégső megoldás... Ha NAGYON-NAGYON gáz otthon.

2010. jan. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Nekem ilyen volt helyzetem 16 évesen 20évvel ezelőtt.Anyám sokat vert ha részeg volt gyámhatóságnál jeleztem és a párom szüleik beleegyezéssel odaköltözhettem páromhoz,és anyukám is hozzájárult hogy elmenjek igy 16 évesen de konkrétan milyen eljárások voltak sajna nem emlékszem rá mert már nem élnek párom szüleik ami örökre hálás volta nekik,azóta boldog házasságban szereteljes légkörben.ez a legjobb döntésem volt hogy elköltözhettem tőle különben roncs lennék ha maradtam volna nála.
2010. jan. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!