Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy bűn, hogy ezt hazudtam?

Nagy bűn, hogy ezt hazudtam?

Figyelt kérdés

Minden hónapban kapok X összeget a számlámra, aminek általában az a sorsa, hogy a párom költi el. Eltankolja, kocsi alkatrészeket vesz belőle, én nem sokat látok belőle. Otthon vagyok babával, nem dolgozom, ő igen és szép fizetése van. Régóta gyűjteni szeretnék, hozzáteszem, hogy azért, hogy a későbbiekben legyen saját lakásunk-házunk. Azt hazudtam, hogy nem kapok többet pénzt, az indokot is kitaláltam, el is hitte. Így elég szép összeget tudok összegyűjteni. De nem szokásom hazudozni, egyszer úgyis kiderül, hogy sok pénzem van, ezért furdal is a lelkiismeret. De ő nem tud gyűjteni, 40 évesen semmit sem tud felmutatni a kocsiján kívül. Ha én nem gyűjtök, sose lesz saját lakás.

Ugye hallgassak erről?


2010. jan. 22. 10:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Azt írom, a leírtak alapján, hogy ez egy tipikus "kegyes hazugság". Lehet hogy legbelül még hálás is lesz érte, ha összegyűlik annyi, hogy be tudtok egy lakásvásárlásba szállni.

2010. jan. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
egy ideig még biztos, mikor elmondod indokold meg hogy szerettél volna férre tenni egy saját házra.:)
2010. jan. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
100%
Szerintem jól teszed, hiszen ez egy szép, kegyes hazugság, s ő is majd örülni fog feltehetően, hogy hoppá, van pénz egy családi házra. Viszont ez rontani fog a férfi büszkeségén, de bele fog törödni. Amúgy ha amúgy sem füllentesz neki soha, akkor ez érthető, hogy furdal a lelkiismeret. Ez azt jelenti, hogy nagyon szereted! S ez szép dolog tőled, hogy spórolsz a családra, viszont , ha majd elmondod neki az igazságot, akkor csak finoman.-->meg fogja érteni!
2010. jan. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
100%

Szerintem nagyon bölcsen cselekedtél.

Én biztos nem mondanám el a helyedben, csak ügyesen csináld pl. a számlaegyenlegek le ne buktassanak!

Már nem vagy egyedül egy gyerekről is gondoskodnod kell. A későbbiekben pedig ő is örülni fog, ha meglesz a lakásra, vagy másra való.

Ha meg esetleg nem maradtok együtt akkor is tudod függetleníteni magad.

Ne legyen lelkiismeret-furdalásod egy percig sem!

Csak ügyesen!

2010. jan. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van.
2010. jan. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Fú, nagy kő esett le a szívemről :)

Számlaegyenlegeket már letiltattam, nehogy küldözgessenek bármit is.

2010. jan. 22. 10:39
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Hallgass. Ha az én párom tudná, mennyi pénzünk van, már nem lenne belőle egy fillér sem.
2010. jan. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Akkor nem vagyok egyedül, de jó :)

Köszi a válaszokat!

2010. jan. 22. 10:55
 9/25 anonim ***** válasza:
Hát igen itt neked kell felnőttnek lenni, azért én biztos megpróbálnám többször is megbeszélni vele a dolgot, és inkább csak a hozzáférését tiltanám le, ha hajthatatlan, de ebben a megoldásban sincs semmi elítélendő.
2010. jan. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Biztos én gondolkodom furán, ha ennyi helyeslő válasz született, de számomra nincs különbség a hazugság és a kegyes hazugság között. Én egyszerűen lekötném azt a pénzt és közölném, hogy ahhoz pedig nem nyúlhat. De ez én vagyok.
2010. jan. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!