Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Még ma is ciki "babával" esküdni?

Még ma is ciki "babával" esküdni?

Figyelt kérdés
Egy barátnőm tervezi az esküvőjét pár hónap múlva , mert jön a baba és szeretnék emiatt IS házasodni. Én személy szerint nagyon örülök ennek,mert család meg baba meg minden... de tegnap sírva hívott fel, hogy egy közeli ismije gúnyosan kérdezte meg tőle , hogy jól gondolja meg a "hordóruhát"(szép szabályos kismami esküvői ruha, csak ugye más szabással) mert nevetségesen fog benne kinézni az 5. hónapban, és majd kapja a megjegyzéseket, hogy "na , ez is azért ment férjhez..." . Szerintem meg nagyon szép ruha, és ha nagyon szigorúan vesszük , eleve ugye szüzén kellene férjhezmenni is.....Nektek mi a véleményetek erről??
2010. jan. 22. 10:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
54%
Nekem az ötödik hónapban volt az esküvőm és úgy alakították a ruhát, hogy nem is látszik a képeken, csak oldalról. De mindenki tudta is és én nagyon büszke voltam. Ismerek több pocakkal házasodót, én nem ítélem el.
2010. jan. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
55%

ugyan már, ki nem szarja le, hogy mit mondanak?! ha nem tetszik nekik, ne menjenek el az esküvőre. kommentálni felesleges.


szeretik egymást, várják a babát - ennyi elég is.


egy munkatársam viccesen mindig azt mondja, hogy az ő gyerekük koraszülött, 7. hónapban született. először bevettem, de kiderült, hogy a mama a 2. hónapban volt az esküvőn... ennyi, ne lihegjétek túl, aki hülye, az megérdemli.

2010. jan. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
73%

Nézd, azt nem hiszem, hogy "ciki", bár én magamból indulok ki.

Persze vannak, akiknek automatikusan az jut az eszükbe, hogy csak a gyerek miatt házasodnak, de erre jó értelemben is szoktak gondolni, hogy nem az abortuszt választják, vagy a párkapcsolatnak való véget vetést... Ha nem szeretik az illetőt biztos az előbbire gondolnak, de az ilyen pettyes májúakkal meg nem kell törődni.

Főleg ha már régi a kapcsolat, akkor különösen nem számít, hogy hivatalosan csak a baba miatt papírosítják a kapcsolatukat.


Nekem ez a véleményem.

2010. jan. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
54%

Én nem gondolom úgy, hogy "ciki" lenne. Én is babás leszek már az esküvőnk napján, már a hetedik hónapban leszek. Nem fordult meg a fejemben, hogy ezért bárki bántana vagy megjegyzést tenne. Ha meg ez esik jól nekik, akkor tegyék. Én és a párom tudjuk, amit tudunk, hogy nem csak azért kötjük össze törvényesen is az életünket, mert jön a Pici, hanem mert szeretjük egymást és mert így akarjuk.

Szerintem az a fontos, hogy mit éreznek egymás iránt, a többiek véleményével meg nem kell foglalkozni.

2010. jan. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
10%
Egy tapintatlan bunkó az ismerős. Ha ez is a véleménye se kellene megsértenie egy épp nagy napjára készülő nőt, arról már nem is beszélve, hogy egy kismama még érzékenyebb. Szerintem igenis lehet nagyon csinos egy kismama esküvői ruhában is. A másik, az 5. hónapban még lehet alig lesz hasa (legalábbis én pl. 6 hónaposan simán hordtam még a 36-os kosztümöt), tehát egyáltalán nem biztos, hogy egy "hordó" lesz. Azért ne lehetne szép egy esküvői ruci, mert mell alatt van elvarva, legalábbis gondolom főként ebben különbözik a hagyományos rucitól.
2010. jan. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
32%
A francba maradi felfogás. Képzeld van egy angliában élő ismerős hölgy,aki a baba születése után 1 évvel ment férjhez fehér ruhában, a babuci is fehérben volt. Na erről ennyit. Akinek meg nem tetszik ne menjen el az esküvőre. Elvégre nem az őskorban élünk buzogánnyal a kezünkben.
2010. jan. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
41%

Szia!

Ez mindenkinek a maga döntése,nem szabadna,hogy mások véleményével foglalkozzon a barátnőd.Az a nap róluk kell,hogy szóljon.Igenis van szép kismama esküvői ruha és már előfordult az én családomban is,hogy állapotosan ment valaki férjhez és akkor mi van?Biztosan nagyon csinos lesz.

Semmivel nem lenne jobb egy apasági nyilatkozatot készíttetni csak,hogy apuka nevére kerüljön majd a bébi.

Nagyon sok boldogságot kívánok a barátnődéknek!Üdv.Zsóka

2010. jan. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Ne is foglalkozzanak vele, én szülés előtt 2 héttel mentem férjhez, az igaz csak polgári esküvő volt, de én ikreket vártam, úgyhogy a hasam az óriási volt. És egyáltalán nem érdekelt, hogy ki mit mond.
2010. jan. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
53%
Nézd kérdező, manapság már mindenkibe belekötnek. A rosszindulatú emberek csak másokkal foglalkoznak, pletykálnak, azt mutatják, hogy ők mennyivel jobbak. Na erre magasan tenni kell. Én szüzen mentem férjhez, fiatal voltam (21). Mindenki azt mondta, hogy biztos azért megyek ilyen fiatalon férjhez, mert terhes vagyok, pedig még szex sem volt köztünk a házasság előtt a férjemmel. Ebből láthatod, hogy akárkire mondhatnak akármit az ilyen emberek, bárkit megszólhatnak. Ugyanez van azokkal, akik nem házasodnak. Ha már egy nő 30 éves, elkezdik pletykálni, hogy vagy leszbikus vagy frigid vagy valami begyepesedett karrierista, akinek nincs élete. Ha fiatalon mész férjhez, akkor is megszólnak. Ha terhesen, akkor is. Ha nem vagy terhes az esküvőn, akkor meg azzal fognak állandóan jönni, hogy mikor lesz már baba. Szóval ezzel nem kell foglalkozni...
2010. jan. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
64%
Most le fogtok pontozni, mert ahogy végignéztem a válaszokat, szinte mindenki terhesen ment férjhez. Szerintem nem való esküdni terhesen. Nem ciki, de nekem akkor már elvesztené a varázsát az esküvő, véleményem szerint felelőtlen az az ember, aki terhesen esküdik. Én soha nem tartottam szépnek azokat a menyasszonyokat. Én biztos, hogy nem terhesen fogok férjhez menni, először esküvő, aztán baba. Ez az élet sorrendje. Én ilyen maradi vagyok.
2010. jan. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!