Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a helyes, tegyek valamit...

Mi a helyes, tegyek valamit érte, vagy hagyjam?

Figyelt kérdés

Azért ide írok, mert házasok, komoly kapcsolatba élők tanácsát várom.

27 vagyok, a pasi pár évvel idősebb. És kapcsolata van. Belesodródtunk mindketten ebbe a dologba, de nem feküdtünk le, valójában elég hamar rövidre zártam a dolgot, mielőtt sérültem volna nagyon.

Sose éltem át ilyet ezelőtt, ekkora szenvedélyt és összhangot minden tekintetben. Neki nyilván nem jó a kapcsolata.. de én se akartam hülye lenni. megmondtam így ez nekem nem pálya, rögtön az elején, erre ő majdnem otthagyott mindent értem az első találkozásunk után. találkozni akart, de én nem akartam ilyen helyzetben vele lenni. 2x még találkoztunk azért, közben sokat beszélgettünk, de maradt a kapcsolatban, én pedig nem mertem vele találkozni többet így, mert ez a 2-3 alkalom is túl nagy érzelmeket váltott ki belőlem.


azóta nem beszélek vele, pár hete. de látni látom, és látom rajta, ő se felejtett el, és én se őt. látszik, hogy nem valami boldog. de én akartam, hogy így ne beszéljünk, ne találkozzunk, de bennem van, mi van, ha küzdenem kellett volna érte. mert talán normális, hogy nem dobnak fel az emberek egy kapcsolatot, feleősséget 2-3 alkalomért, egy félidegenért? mit tegyek, felejtsem el?


2014. okt. 4. 17:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha fontos vagy neki, fontosabb, mint a mostani kapcsolata, zárja le azt előbb és utána közeledjen hozzád. Tudja, hogy fontos vagy neki, lépjen ő, ha ő is ugyanúgy érez.
2014. okt. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
igen
2014. okt. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjad.

Ha annyira boldogtalan lenne a kapcsolatában, akkor nem lenne kapcsolata, függetlenül attól, hogy téged megismert.

Ha annyira kellenél neki, akkor kilépne a nagyon boldogtalan kapcsolatából.

2014. okt. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem el, hogy valaki akiben "ekkora érzelmek" tombolnak, nem szakít alapból a párjával. Rá sem tudna nézni, ha szerelmes lenne beléd! Amit leírsz, az vonzalom. El fog múlni, ha megszakad vele a kapcsolat. A szerelem csak később bontakozik ki, amikor megismeritek egymást. Erre azért nem kellene lehetőséget adnod. A férfi egy nagy nulla, mert hazudik a párjának. Csak kényelemből van vele, de akár egy hirtelen fellángolás miatt is otthagyná. Ha viszont nincs kilátásban más nő, akkor inkább kiélvezi a "rossz kapcsolatot". Ha tényleg rossz lenne, nem tőled függene, hogy mikor szakít, hanem már jóval előtted megtette volna.

Afelől pedig megnyugtatlak, nem dobta volna el a kapcsolatát 2-3 alkalomért. Téged dobott volna, és visszasírja magát a mostani párjához, vagy ha melletted is ragad, akkor is csak addig, ameddig nem jön jobb lehetőség. A hozzáállása semmiképp sem megbízható, érett férfira vall, úgyhogy ne is kezeld annak.

2014. okt. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és az ilyen férfi persze, hogy boldogtalannak tűnik, amiért nem kaphat meg minden nőt azonnal, akit szeretne, mert a "kis buták" fennakadnak azon, hogy kapcsolatban él.. Te egy elszalasztott szórakozási lehetőség vagy, de azért még biztos leígérné a csillagokat az égről, hogy megszerezhessen egy kis időre. Ne dőlj be neki.. Te tényleg nem találkoztál még ezzel a típussal? Vigyázz vele, mert nagyon meggyőző színész! Azt mondja, amit hallani szeretnél, vagy amivel elérheti az együttérzésedet..
2014. okt. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Nem tanács.Tapasztalat:

Tíz éve ugyanilyen helyzetben úgy alakult a történetem,mint a tiéd.Akkor úgy láttam,hogy megérkezett akire vártam.Aztán jöttek az apróságok.Feleség,gyerekek,hitegetések és legfőképp a saját hinni akarásom,hogy ez más,mint amiket más emberek mesélnek.Elküldtem.Vártam,hogy lezárja az életét,hogy valóra váljanak a képzelgéseim.Aztán túl sok idő telt el anélkül,hogy bármi történt volna.Aztán elmúlt az érzés.

Tíz év távlatából azt gondolom magamról,egy idióta voltam,mert azt hittem,hogy egy felületes ismeretség alapján el tudom dönteni,hogy ez milyen nagyszerű lesz majd.Nem csak hülye voltam,hanem önző,ostoba,nemtörődöm,mert azt gondoltam egy család rovására van jogom boldog lenni.

Végül pedig a felismerés volt a legrosszabb az egészben,hogy már két év múlva is csak egy ostoba tévedésnek tartottam az egészet.Hogy ezért majdnem szétvertem egy családot.Na ez nyomaszt igazán,soha nem gondolok arra,hogy milyen jó lehetett volna,arra viszont annál többet,hogy milyen jó,hogy nem dúltam fel egy család életét.

2014. okt. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
17:46-os, szerintem nem te verted volna szét azt a családot. A férfi ugrott volna első intésedre az ágyadba.. Ez egyáltalán nem nevezhető elköteleződésnek a szerettei felé. Ettől függetlenül legalább te megmenekültél egy rossz kapcsolattól, és normális életet élhetsz, ha már nekik ez nem jött össze.
2014. okt. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Így visszaolvasva, elég tipikus a sztorim, igen.


És tudom, hogy ez csak vonzalom, de mi is lehetne ilyen kevés közös idő után? És egy vonzalomért kevesen szakítanak.


És nem múlik olyan könnyen, mert mindennap látom. És találkozni is fogok vele holnapután, ezt megbeszéltük, jó előre. Mert még mindig érdekeljük egymást, hiába azóta se beszéltünk. De nem fogok vele csinálni semmit.

2014. okt. 4. 18:10
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha akar téged, lépni fog. Te mindent jól csináltál és ritka korrektül. Gratulálok, tényleg. Elégedett leszel, ha majd visszatekintesz.

Sosem gondoltam volna, hogy kezdek olyannal, akinek van valakije. Megtettem. Nem éreztem meglepő módon lelkiismeretfurdalást a feleség miatt (állította, hogy már semmi nincs köztük és pont elhagyni készül), de magunk/magam miatt volt öngól. Ilyen kezdésből nemigen lehet tiszta folytatás. Többet nem tenném.

2014. okt. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha benne is ugyanolyan intenzív érzelmek keletkeztek volna irántad, mint benne iránta, ha sorsszerű lett volna a kapcsolatotok, akkor szerintem nem így állna hozzád. Nem azt mondom hogy csapot-papot otthagyva rohannia kellett volna a karjaidba, de valahogy még se történt semmi, nem tett semmit... szóval felejtős.
2014. okt. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!