Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi volna a helyes döntés?...

Mi volna a helyes döntés? Isten hogyan segít, hogyan mutat utat nekünk? Hagyjam ott az orvosit, vagy más szakot válasszak?

Figyelt kérdés

Nagy döntés előtt állok, és sürget az idő. Egy évig jártam orvosira, viszont a második félévem nem sikerült, és mindenképpen csúsztam egy évet. A családom erősen tanácsolta, hogy ha nem ment, hagyjam ott és menjek ár egy könnyebb szakra (pl. pénzügy), ahol nemcsak kevesebbet kéne tanulni (nem az lenne, hogy fáradtan jövök haza és nem szólok senkihez), hanem a tanárok is jóindulatúbbak, és nem az a lényeg első két éven, hogy kiszórjuk azt, aki nem bírja a stresszt. Másrészt pedig gondoljak bele abba, hogy 6 év az orvosi (vagy ki tudja, megbuknék-e megint másodéven, mivel az nehezebb), ehhez jön még a rezidensi, és még mindig egy olyan nő vagyok, akinek kevés a fizetése, nincs se férje, se gyereke; vagy ha van, nem tudja nekik megadni azt, amire szükségük van (se velük töltött minőségi időben, se anyagilag).


És ott vannak a csoporttársak, barátok, akik inkább abban támogatnak, hogy semmit sem szabad feladni, mindenért küzdeni kell; hiszen nem én vagyok az egyetlen, akinek nem sikerül elsőre, amúgy is előrébb vagyok, hogy van egy sikeres félévem, ami alatt tanulhatok. Meg ki mondta azt, hogy nem lehetne gyerekem az orvosi mellett, ugyanis rengeteg orvosnak van gyereke, meg lehet azt oldani.


Egy hete voltam bent a helyi kórházban, és megláttam a láthatatlan! Az emberek kedvesek voltak, és habár sokat dolgoztak, mégis szívvel-lélekkel, odafigyeléssel tették! Az egyik orvos is mondta a telefonba: ,,Habár most papíron szabadságon vagyok, de nyugodtan jöjjenek be fél 10-re!" És ez megdöbbentett! Én is ilyen akarok lenni!


És amit én gondolok: mindenképpen segíteni szeretnék az embereknek! Igaz, lehet önkénteskedni is egy könnyebb szak mellett is, ami nem idegileg kikészítő, mégis nem tudom...mintha mindkettő választásban ott rejlene az önzőség is! Ha orvos leszek, nehéz lesz ugyan, ki fogom a lelkemet is dolgozni, mégsem adhatom vissza a szüleimnek mindazt (pénzügyileg mindig függni fogok tőlük, legalábbis sokáig), amit megérdemelnek. És a gyerekeimnek sem (mi az h gyerekek....jó akkor, ha egyre is lesz időm). Ha pedig pénzügyre megyek, olyan, mintha cserbenhagynám a mai magyar társadalmat, hiszen így is kevés orvos van.


Hogyan segít Isten dönteni? Mi volna a helyes választás? Hiszen ezt is mondta: ,,Ne aggodalmaskodjatok a holnap felől!" Hiszen Isten megsegít minket. És engem valóban nem a pénz érdekel; nem úgy akarok majd halálom után Isten színe előtt állni, hogy nem tettem meg minden tőlem telhetőt! Viszont a döntéseim kihatnak mások életére is!


A másik meg: ,,tagadd meg önmagadat!" Ne a világ szerint éljünk, hanem Isten szerint; ne a földi jókkal, a testi vágyakkal törődjünk....Mit tenne Jézus?


Ha elmennék egy könnyebb szakra, mehetnék megint gólyabálra, és akár táncolhatnék is (amit mindig szerettem volna, de sose sikerült), olvashatnék könyvet szabadidőmben, jótékonykodhatnék, segíthetnék akkor is másokon (senki nem mondta, hogy nem)...Ha meg visszamennék orvosira, megmaradna a büszkeségem, azt tenném, amit mások várnak tőlem, azt tanulhatnám, amit igazán szeretnék és amire mindig is készültem.


Nem tudom, mi a helyes. :(


20/L



2014. aug. 4. 11:27
 1/10 A kérdező kommentje:

Tanulásilag pedig: valóban nehéz volt az az anatómia. Viszont hiszek benne, hogy Isten ad erőt! Ha maradnék, Vele sikerülne!


Vagy lehet, okkal buktam meg? Hogy rávilágítson, mégsem ez az én utam?

2014. aug. 4. 11:31
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már ott megadta a választ, hogy bejutottál. Az elkeseredés, a fásultság, a reménytelenség vagy alkalmatlanság érzése nem tőle van. Kérd, hogy szüntesse meg ezeket benned és hittel menj tovább.
2014. aug. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Végig olvastam a kérdésedhez fűzött összes gondolatodat. Szép dolog, hogy ennyire felnőttesen, felelősségteljesen akarsz dönteni. Az is, hogy erős hited van.


Az utolsó soraidban találom a megoldás kulcsát:

"azt tanulhatnám, amit igazán szeretnék és amire mindig is készültem."


Ez alapvető, hogy mi az , amit valóban szeretnél! Nem csupán a 6 év szól erről, hanem majd az egész életed.

Aki olyan munkát végez, amit szeret, az sokkal boldogabb, elégedettebb. Ráadásul ez a hivatás nagyon humánus, nemes feladat.


Mit tenne Jézus? Jézus gyógyított.


Sok sikert, kitartást és sok erőt ahhoz, hogy ezt a döntést megértesd a szüleiddel is.

Isten áldását, segítségét kívánom!

2014. aug. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Viszont van itt még egy fontos dolog. Egy fiú...akit én nagyon szeretek! Megfogadtam Istennek, hogy érte még az egyetemet is itt hagynám. Valahogyan bizonyítani akartam tettekkel is a szeretetem, hiszen ,,Gyermekeim, ne szóval szeressünk, ne is nyelvvel, hanem cselekedettel és valóságosan!". Már ott tartottam, hogy (fájó szívvel ugyan, de) eladom a könyveimet is. Viszont az utolsó pillanatban mintha Isten feloldozott volna és a szüleimen és egyéb jeleken keresztül üzent volna: ,,nem kell ott hagynod! " A szüleim is 2 napja már azt tanácsolták, hogy ,,ha nagyon szeretnél, legyél orvos!". Ők, akik 2 hete még teljesen le akartak erről beszélni...Ez Ábrahámra emlékeztetett, aki Isten kedvéért az egyetlen fiát is képes lett volna feláldozni, de Isten megkegyelmezett neki, s a szándékát fogadta el, az áldozatkészségét.


Nagyon szeretem azt a fiút...a húgom azzal érvel, hogyha elmegyek egy könnyebb szakra, a mi közös életünk is könnyebb lenne majd (kevesebb munka, több fizetés, rövidebb tanulás...). És hogy az a fiú nem várná meg, míg én elvégzem az orvosit.


Viszont én Istenre akarom már bízni magam. Remélem, bármi is történik, megsegít minket! Amúgy meg, aki igazán szeret, nem kérne soha olyan, hogy hagyjam ott az egyetemen, igaz? Állandóan ilyen gondolataim vannak: Hitben járunk, nem látásban! És én a remény, bizalom és kitartás útját akarom járni, nem pedig egy olyan életet, ami nem az én utam...

2014. aug. 4. 13:40
 5/10 anonim ***** válasza:
2014. aug. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Neked kell döntened mi a helyes, ne hárítsd másra, és a legfőképp ne keress jeleket(Istentől), mert annak nem lesz jó vége.

Mérlegeld az előnyöket és hátrányokat, melyikhez van nagyobb kedved, erőd, és hozd meg a döntést.

[link]

2014. aug. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy ideje itt olvasgatok, és láttam, többször feltetted ezt a kérdést. A válaszok valahogy mégsem győznek meg. Ezért azt tanácsolom, hogy ne tőlünk, hanem Istentől kérj választ. Vonulj el egy pár napra, imádkozz, csendesedj el, és megkapod a válaszod. Isten áldjon!
2014. aug. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy megbuktál, még nem jelent semmit. Az egyetemisták 90%-a bukik meg, vagy több.

Azokon az egyetemeken, ahol értéke van a diplomának, ez kiváltképpen igaz. Én a BME-n végeztem, és ott is mindig a tanárokra fogták, hogy szemetek, ezért mindenkit direkt buktatnak.

Saját szememmel láttam, hogy előttem, a 20 emberből csak az utolsó 2 jött ki, 2-essel (10%-tól érvényes a vizsga.)Én mégis 5-öst kaptam. Nyilván ez sok mindentől függ, legfőképpen attól, amit kaptunk Istentől.

Ráadásul az első év a legnehezebb.


De ha megengedsz pár tanácsot, mint kicsit idősebbtől, aki végigjárta ezeket az utakat, akkor gondolkodj el ezeken:

- Ne hallgass a lúzerekre. Az emberek 99%-a mindig másokat fog szidni és másokra mutogat. Nem kell velük törődni. A maradék 1% lesz sikeres. Én ide tartozom, de ez a kör nyitott. Mindenki tartozhat a győztesekhez.

- Kitartás. Semmit nem adnak ingyen. Az emberek nagy része megáll az első falnál, ahelyett, hogy áttörné. Lehet, hogy neki kell menni párszor, de nincs az a fal, amit ne lehetne áttörni! Ha nem megy, persze be kell látni, de próbálkozás nélkül feladni több, mint luxus.

- Isten vezetése mindig józan. Ha a fiú nem kérte meg a kezedet, akkor ne gondold, hogy hozzá kell igazítanod az életedet. Ha egy fiú komolyan gondol rád, meg fogja mondani. Ha nem mondja, akkor csak a saját szíved csap be.

- Isten segít. Imádkozhatsz, böjtölhetsz is. De mindenképpen hagyj időt, míg megérkezik a válasz. Ez sokszor hónapok, hetek, évek kérdése, de a vezetés meglátszik. Gyakran mondjuk csak utólag... :)


Nem lesz mindenkiből orvos. De lehet, hogy belőled az lesz.

És legfőképpen: Nyugodj le! Minden ki fog simulni idővel, ahogy minden dolog kisimul idővel. Isten kisimítja.

2014. aug. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok vallásos, de orvostanhallgató igen.

Szívesen elmondom a véleményemet privátban és beszélgethetünk róla, ha gondolod!

2014. aug. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Sosem tudhatod, hogy miért buktál meg. Vannak olyan okai, amiket te nem tudhatsz, lehet, hogy a jövődre van jobb kihatással (másik kórházba kerülsz így gyakorlatra), vagy csak szimplán nem tanultál, mert engedtél a keserű érzéseknek, vagy csak hitpróba.

De tényleg ne tőlünk kérdezgesd ezeket, borulj le és imában Istenhez.

2014. aug. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!