Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párok, akik összeköltöztek...

Párok, akik összeköltöztek albérletbe! Mennyiből jöttök ki havonta?

Figyelt kérdés

Illetve milyen volt az első 1-2 hónap, amikor még spórolva is, de nem tudtátok, hogy mégis hogyan jöttök majd ki?

Persze utána lehet számolni és kalkulálni, de a valóság nem mindig úgy sül el, mint a tervekben.


2014. okt. 8. 09:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
35000 az albérlet (35 nm-es garzon), rezsi télen is max. 25000 (mindent fogyasztás után fizetünk, gázkonvektoros a fűtés), étel kb. 50000 kettőnkre, 1 bérlet 7000, telefonszámla kb. 14000, digi 5500 (tv+net), takarék 20000, Diákhitel 6000, a többi marad szórakozásra, hitel rlőtolörlesztésre, háziállatokra, néha ételrendelésre. Párom 100.000 körül keres túlóra függvényében, én fixen 160.000-et, plusz mindketten caeteriat is kapunk. 23N
2014. okt. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Mi fél éve költöztünk össze. Volt 600 ezer induló tőkénk, de még az is kevésnek bizonyult. Teljesen üres albiba költöztünk messziről, így minden bútort nekünk kellett megvenni. Erre el is ment a pénz (pedig tényleg spóroltunk)

Most 150-ből élünk. (én még sajnos munkanélküli vagyok, de nagyon remélem, hogy ez hamarosan megváltozik). Megélnénk belőle, ha nem kellene még mindig lakberendezni.

Kiadások:

-45 ezer rezsi (ebben benne van a bérleti díj is, mert szolgálati lakás)

-25 ezer megatakarítás

-Kb 40 ezer bevásárlás (kaja és tisztító szerek)

-20 ezer benzin (párom kocsival jár munkába)

-a maradék 20 ezer meg szórakozás, ruha, utazás szülőkhöz


Nekünk nem volt gond az első hónapokban, inkább most van, mert már mindketten be szeretnénk bútorozni a lakást, de akármennyire spórolunk, nem tudunk mindent egyszerre megvenni (párom meg amúgy sem egy spórolós ember)

2014. okt. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém jó hosszú válasz lesz, de legalább magamnak is segítség lesz, talán látom, hogy hol kell javítani :)

Én 137.000 Ft-ot kapok kártyára általában az utolsó előtti munkanapon. A férjem minden hónap 9-10-e között kap fizut, tehát majd két hét különbség van. Ő kb. 140-150 körül keres átlagosan pár hónapja, előtte 90-110 között volt.

Az én fizumból 24.000 az LTP és a UPC, az enyémből fizetjük ki a telefonokat, a férjem hobbiját általában, volt, hogy a bérletét is. Az ő fizujából megy az albérlet, az ő LTP-je, életbiztosítás.

Részletezem, mi mennyi nálunk:

Albérlet legutóbb 63.000 Ft volt rezsivel, télen ez 70 körül lesz, + 5000 a villanyórára.

LTP: 25.000

Bérlet: 9,500

hobbi (decemberig): 8-9000

UPC: 8400

Telefonszámlák: 12-15.000

Életbiztosítás: 10.500


Ez így alaphangon 141.400 Ft, nyári rezsivel és kisebb telefonszámlákkal, augusztusban járt le a TV részlet, ami további 8.400 Ft volt, tehát nálunk ez alaphangon ennyi. Tehát megjön az én fizum, abból eleve már egy olyan 50-60.000 Ft ugrik. Minden hónapban megpróbálok 50.000 Ft-ot eltenni, de akkor ugye a férjem fizujáig maradna kb. 15-20.000 Ft, kajára, kutyakajára (5-8000 Ft havonta, oltás is benne van ebben).

Megjön a férjem fizuja, abból a maradék kifizetésre kerül, és az ő fizujából is marad kb. 50.000 Ft. De mivel legalább 60.000 el szokott menni kettőnkre kajára szerintem, így nem sok marad. Ha hazamegyünk a szüleihez, az megint 15.000 Ft legalább. Nem sok marad.

És hónap végén én még kapok 13.000 Ft-nyi kafetériát.

Összefoglalva én kapok kb. 150.000 Ft-ot egy hónapban, azt is két részletben, a férjem is kb ennyit. Összesen kb. 280-300.000 Ft-ot keresünk, aminek kapásból a fele kimegy a fix kiadásokra. Akkor jön a kaja, a ruházkodás, tisztálkodás, az még legalább havi szinten 60-70.000 Ft. Ami ezen felül marad, azt kellene eltennünk, szórakozni, utazni, ajándékot venni stb.

Előtte a férjem 100 körül keresett, tehát annyival kevesebbet kellett beosztanunk.

Úgyhogy azt mondom, hogy alapból olyan 200.000 kell nekünk.

Most nyilván aki kisebb lakásban lakik (szobára gondolok, nekünk 32 nm), vagy nincs semmilyen megtakarítás, annak kevesebb is elég. Nekünk ennyi kell.

2014. okt. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Két főre:

Kaja+egyéb háztartási dolgok(tisztítószerek stb.)kb.: 60e/hó

Albérlet+rezsi: 75e

Lakáskassza: 40e

Telefon 2db+internet min.: 10e

Autó havi kiadása+benzin min.: 30e

Ruha, egyéb szükséges holmi: 20e

Ez eddig összesen: 235e

Ez alatt nem nagyon tudunk kijönni ha átlagolok akkor havonta mindennel együtt 280e forintot kiadunk.

Sajnos a sok váratlan költség nagyon megdobja néha. Az autó marha sokba kerül ha valamit javíttatni kell.

Az első hónapok zökkenőmentesek voltak mert nagyon felkészültem előre egy hasonló költségvetéssel :D

Semmit se szabad pontos számítás nélkül elkezdeni mert nagyot bukik az ember. Amúgy hiába minden számításom néha én is keresem, hogy hová lett a pénzem. :) Sok sikert!

2014. okt. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Bp. X. ker., másfél szobás panel, távhős 60 E bérleti díj + rezsi 40 körül, összesen 100 E a lakhatás. A kaja nagyon változó arányú, szerencsére szülőktől sok a segítség ezügyben. Legtöbbször főzünk, felváltva. 30 E Ft kb az alapanyagok ára (és amúgy diétázunk mindketten, tehát nem fehér kenyeret veszünk parizerrel ).

Az első 1-2 hónap rossz volt, mert nem volt még munkám, állandóan keresgéltem. De az volt a célom, hogy Pesten tudjak maradni. Az én fizetésem teljesen elmegy, mert nagyon keveset keresek.

N 24

2014. okt. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Mi 1 éve lakunk albérletben , havi 60 a lakbér, plusz a rezsi, ( télen 25 e) , 12 a telefon, 3000 a tv, 90 a kaja plusz egyéb, összesen 190 e. 260-at keresünk, szóval kijövünk, de az első hónapokban volt h elszámoltuk magunkat.
2014. okt. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

épp most írtam le, bemásolom neked is:


nálunk jelenleg ezek a kiadások vannak fixen:

15e albi

30e rezsi (télen 45e)

6e telefonszámla

7e tv részlet (dec-be lejár)

16e mosogatógép részlet (januárban jár le)

5e UPC

4e helyi bérlet

5e kondibérlet férjemnek

5e kondibérlet nekem

20e fundamenta

6e diákhitel


ez így 120e, ha lejár a két áruhitel 100e ft.


kajára meg apróságokra olyan 70e megy el, de csak csirkemellet veszünk (filét), sok ásványvíz, joghurt, zöldség, ilyesmik, egészségesen igyekszünk enni.

tankolni 5-10e közt, mikor-hogy.


ha meghúznánk (a hitelek után) a szíjat, 150e elég lenne.

én jelenleg 68e ft-ot keresek, férjem 200-300közt, mikor hogy, szerencsére relatíve sokat tudunk eltenni.

2014. okt. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!