Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom tolerálni tovább a...

Nem tudom tolerálni tovább a vőlegényem szüleinek viselkedését. Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt a vőlegényemmel, 2 éve együtt is élünk. A szülei már 60 év felettiek, és igen csak eltérő a gondolkodásunk bizonyos dolgokról, ami alapvetően nem is lenne baj, hiszen érthető, hogy máshogyan nevelkedtek, másképp állnak bizonyos kérdésekhez mint mi/én.

A gond ott kezdődik, hogy észrevettem, hogy anyósjelöltem úgy kérdez, kommentál dolgokat, ami rám nézve kicsit már-már sértő, bántó. De ezt rajtam kívül senki nem veszi észre, mert olyan álnok módon teszi ezt, hogy álszenten, naívnak tetteti magát, mint aki jóindulatból kérdez, szól bele a mi dolgainkba. A kaput az tette be, hogy elkezdtem fogyókúrázni pár hónapja, és a napokban elcsábultam és rendesen vacsoráztam a vőlegényemmel. Pont hívtak a szülei, kérdezték hogy mit csinálunk, mi újság. Mondta nekik a párom, hogy éppen vacsorázunk, ezt meg azt..erre gúnyosan jött a mondat, hogy "na, az aztán fogyókúrás...."

Elegem van abból, hogy beleszólnak a dolgaimba/dolgainkba, hogy gyerekként kezelnek minket. 3 évvel ezelőtt úgy ismertek meg, hogy dohányoztam, ahogyan a párom is, de a mai napig ha rágyújtunk amikor ott vagyunk, vagy ha együtt vagyunk valahol, jön a szöveg a részükről,hogy "ejnye-bejnye, nem kéne dohányozni.." meg a lealacsonyító duma, amit kb. egy 10 éves gyereknek mond az ember..sajnos már ehhez sem tudok jó pofát vágni és mosolyogni ezen.

Mindig is tiszteltem a párom szüleit, és sosem szóltam egy rossz szót sem, vagy reagáltam le úgy a dolgokat ahogyan valójában szerettem volna. De már eljutottam odáig, hogy nem bírom tovább, és szívem szerint a közelükbe sem mennék. Hogyan tudnám elviselni őket, és szó nélkül eltűrni ezeket a dolgaikat?? Észrevettem, hogy ők nem tisztelnek engem, mert akkor nem szólogatnának be, és nem foglalkoznának azzal, hogy mikor fogyókúrázom és mikor nem pl. Ahogyan én sem mondom meg nekik, hogy nem kellene ezt, vagy azt enniük a koleszterinük meg a hasonló dolgaik miatt, úgy akkor ők mi jogon szólnak bele az én dolgaimba? Nem bírom!!



2014. okt. 13. 08:12
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
azt kifelejtettem, hogy eljutottam odáig, hogy már a vőlegényemnek is elpanaszkodtam magam, ő pedig csak annyit mond, hogy igazam van, de ha nem tetszik beszéljem meg velük én. De szerintem pont, hogy az ő feladata lenne kiállni mellettem, mert különben ellenkező esetben még én leszek a gonosz meny, aki "rájuk támad", holott ők csak jót akarnak, és alapvetően ilyenek......:(
2014. okt. 13. 08:14
 2/35 anonim ***** válasza:
11%
Ne foglalkozz vele.
2014. okt. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
76%

Hat akkor nem megy a kozelukbe. Amugy valoban nem tunik nekem nagy gonoszsagnak, amiket mondtak. Egy kiados vacsora , tenyleg nem fogyokura. A cigi meg karos. Nem tudom meg miket mondtak neked,de ezek alapjan ugy tunik nagyon alacsony az ingerkuszobod.

De a kerdes elejen mar leirtad. 60 evesek, nem sokat varhatsz toluk valtozas teren.

2014. okt. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
79%

Innen ugy tunik hogy tulerzekeny vagy.


Nem eltek eggyutt, ennyit el kellene tudni viselned, meg ha nem tetszik akkor is. Nyilvan van velemenyuk a dolgaitokrol, es ha ugy adodik el is mondjak. Ez nem beleszolas meg.


Az meg hogy bagozol naluk, szerintem tiszteletlenseg. Es tenyleg egy undorito szokas.

2014. okt. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 Kései Sirató ***** válasza:
17%

Az én anyósom is beszólogatott nekem, de én mindig egyből viszonoztam. Pl. meghallotta, hogy megyünk étterembe vacsorázn i és megjegyezte, hogy ő aztán soha nem menne étterembe. Erre azt mondtam neki, hogy maga nem tudja, mi a jó! Köpni, nyelni nem tudott. A férjed is megvédhetne, de az a fő probléma, hogy úgy érzed, anyósod különb, feletted áll. Miből ered ez az érzés? Tanultabb? Vékonyabb? Gazdagabb? Műveltebb? Jártasabb? Miért érzed magad kevbesebbnek?

EGy veled egyenrangúnak biztosan te is visszaszólsz... Ne hagyd magad, nem különb , mint te, irigy rád, mert fiatal vagy.

2014. okt. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Nyilván nem csak ezekről a dolgokról van szó, de ha leírnék mindent, akkor 10 oldalas lenne a kérdésem. 3 éve eltűrök mindent...az alacsony ingerküszöbre vall? Mert szerintem ahhoz képest még eléggé jól bírom/bírtam, hogy megálltam hogy nem mondtam el nekik a véleményem. A fogyókúra csak 1 példa a rengeteg közül, és érdekes módon ezen senki nem akadna fent és említené meg, mert 1, nem illik 2, az én dolgom 3, azért nem bunkó stílusban kellene
2014. okt. 13. 08:24
 7/35 A kérdező kommentje:
Nem azért nem szólok neki vissza, mert különbnek érzem, hanem egyszerűen nem akarok tiszteletlen lenni. A koruknál fogva és mert a párom szülei, szeretném őket tisztelni, és próbáltam alkalmazkodni, elengedni a fülem mellett a dolgokat. Csakhogy már összegyűltek a dolgok és robbantam..
2014. okt. 13. 08:28
 8/35 anonim ***** válasza:
47%

Miért mondasz el nekik bármit? Ha nem bírod, hogy beléd kötnek, akkor ne adj nekik támadási felületet. A fogyókúra tipikusan olyan dolog, amihez a világon senkinek semmi köze nincs, tekintve hogy egy dologra használják fel az emberek az infót, nevezetesen hogy beléd kössenek.

Beszélgess velük az időjárásról meg hogy milyen szép az új konyhabútoruk, és ennyi.


A vőlegényed meg rendesen rakd helyre, mert az nem normális, hogy nem képes kiállni melletted. A házasság pont arról szól, hogy utána a házastárs az első, a szülőkkel szemben is. Ha ezt nem képes felfogni, rengeteget fogsz szenvedni mellette.

2014. okt. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
31%

Már ne is haragudj, de ha CSAK NEKED tünik beszólásnak, amit az anyósék mondanak, akkor ott VELED van baj, ugyanis különben azért legalább néha feltünne másnak is.


Amiket felsoroltál, azok közül semelyik nem olyan, hogy akár a legkisebb mértékben is sértö vagy tiszteletlen lenne.

2014. okt. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
21%
Kérdező, vesd le a saját gáűtlásaidat, és tényleg kezdj el a saját stílusukban kommunikálni velük, tükröt tartva nekik...
2014. okt. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!