Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire "borította fel" az...

Mennyire "borította fel" az életeteket a gyerek születése?

Figyelt kérdés
Egy fiatal huszonéves pár vagyunk, 5 éve együtt, normális munkahellyel, kisebb megtakarítással. Szeretnénk már gyereket (a párom is, ő 28 éves, én 24) de amiket ezen az oldalon olvastok, az iszonyatosan elrettent. Én úgy képzeltem, hogy jön egy baba, akivel itthon leszek, szeretem, imádom, ellátom, a párom dolgozik, de esténként azért 1-2 órát eltöltünk kettesben, megnézünk egy filmet, szexelünk, élünk tovább mint egy kis család. Semmi különös változás, csak az hogy hárman leszünk. Ezzel szemben amit olvasok nagyon nagyon sokszor: gyerek után eltávolodás, nő nem törődik magával és a férjével, fáradt, idegroncs - a pasi kocsmázik, haverozik, sokszor félrelép - szex nincs, intimitás nincs, senkinek semmire nincs ideje, stb. Szóval elég drasstikus történetek vannak itt a szülés utáni életről. Teljesen elbizonytalanodtam, én úgy képzeltem el, hogy egy gyerek azért nem olyan szörnyűséges, tudom foglalkozni kell vele, de nem hittem, hogy az ember életét ennyire gyökerestül felforgatja. Úgy képzeltem el, hogy egyel többen leszünk, de mindenki megmarad az az ember, aki előtte volt. Nők, feleségek, anyák: kérlek, mondjátok meg őszintén, a gyerekvállalással tényleg ilyen drasztikusan megváltozik az életünk, a párkapcsolatunk, vagy ez a sok történet itt a gyakorin, csak pár kivétel? Gondolom más a helyzet ahol 2-3-4-5 gyerek is van egyszerre, de az én kérdésem arra irányul, ahol egyszem gyerekkel bővül a család, komolyan ennyire NEHÉZ?
2014. okt. 13. 18:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Nos, az enyemet nagyon, mert apuka lelepett.

De az ismerettsegi koromben is igen sokan dobbenten vettek tudomasul, hogy a gyerekneveles nem olyan, mint ahogy elkepzeltek. Persze, lehet eltervezni, amit te is, hogy minde siman megy majd. De lehet, hogy pl szulesnel megserulsz es meg a 6 het letelte utan se lesz kedved a szexhez - vagy az apuka nem tud hozzad nyulni, mert anyanak tart majd, nem nonek. Vagy a kicsi lesz hasfajos, nem alszik ejjel, te meg kimerulsz es se idod, se kedved, se energiad semmire. Elore nem lehet tudni....

2014. okt. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 klopusz ***** válasza:
89%

Én csak a saját tapasztalatomat tudom leírni.

Házasságkötés után 9 hónappal született meg az első gyerekünk. Az, hogy te otthon babázol, párod dolgozik este meg minden happy, mint előtte, az csak ábránd. A pici éjszaka is eszik és bizony sír is, ha olyan kedve van. És igen, te is fáradt leszel. Nem is kicsit. Szóval, pár hónapig ne számíts a régi életed maximális visszatértére. Viszont: nem törvényszerű, hogy apuka kocsmázzon és csajozzon. Nálunk ilyen fel sem merült.

Párom hazajött a munkából és onnantól ő szórakoztatta a gyereket, pelenkázta, fürdette. Ezzel nekem is egy kis könnyebbséget okozott. Meg persze kivette a részét a házimunkából is.

Azóta jó pár év eltelt, már három csemeténk van (egyik sem olyan kicsi már), de a felállás nem változott.


De: nehogy már parázz néhány hisztis, lestrapált, agyonhajszolt anyuka véleménye alapján döntsd el, hogy szeretnétek-e babát! Ha bizonytalan vagy, mindenképpen szerezd be Libby Purves: Hogyan NE legyünk tökéletes anyák című könyvét. Jobb, mint bármelyik gyerekneveléssel kapcsolatos kiadvány az egész Földön. Olvasd el, fogadd meg belőle, ami neked szimpatikus és csak azért is legyél boldog anyuka!


Remélem, segítettem!

2014. okt. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Ez azért nagyban függ a szülőktől. Ha te eldöntöd, hogy nem fogsz 100%-osan belegajdulni a gyerekbe (a férjed rovására), akkor máris előrébb vagy. A férj részét pedig azért lehet előre látni. Mennyire hajlandó kivenni mindenből a részét, mik a nézetei ezzel kapcsolatban.


Nálunk különösebben nem borított semmit. Több a teendő, nehézkesebb a szervezés, de ez ilyen műfaj. Engem kicsit zavar a bezártság (előtte pörgős szellemi munkát végeztem, most meg az a napi legnagyobb kihívás, hogy melyik pelenkát adjam rá), de a férjemmel nem változott semmi.


Előtte is tudtam, hogy az egyenlőség híve, nem tartja női privilégiumnak se a háztartást, se a gyereket. Így is lett, amikor nem dolgozik, akkor jóval többet van a babával, mint én.

Mivel tápszeres, így sokszor ő kel fel hozzá vagy akár egy napra is átvállalja teljes egészében.


Tény, hogy nekünk hatalmas malacunk van. A lányunk nyugodt, alig sír, nagyon kiegyensúlyozott. Aki kifog egy nehezebb természetű csecsemőt, ott már a kimerültség szerintem szíthat problémákat. Nálunk a párhuzamos vizsgaidőszak volt ilyen, akkor meg is állapodtunk, hogy nem vesszük fel egymástól a bunkóbb beszólásokat.

2014. okt. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
32%
Bar en nem vagyok anyuka,de szerintem sem lesz olyan eletetek,mint ababa szuletese elott.sokkal kevesebb idotok lesz magatokra,egymasra.sokmindent fel kell majd adnotok,pl.mig most megteheted,h egy nyaralason hajnalig andalogjatok a varos utcain,ezutan legfeljebb,ha valakire rabizzatok akkor a babat. De ennek ellenere a gyerekvallalas szuper dolog. Szerintem kulonosen jo,h mielott gyereket vallaltok,a dolog arnyoldalat is erzekelitek,erett gondolkodqsra vall. Ha mindketten tisztaban vagytok ezekkel a velejaro lehetseges negativumokkal,sokkal konnyebb lesz beleszokni az uj helyzetbe. Pl. A parod majd elnezi neked h nwgyobb a rendetlenseg,mint regen,te megnemvered ki a hisztit,ha itt ott ki akarja majd engedni a gozt a hwverokkal.
2014. okt. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
18%

En ugy gondolom akinek tonkrement a hazasaga a baba utan az csak egy kifogas. Ugyanis a baba erosebbe teszi a szerelmet a hazasagot. Es nem a baba miatt megyen tonkre egy hazasag ,baba nelkul is tonkre menne annak akinek igy van megirva a sorsa!

Baba az sok boldogsagot szeretettet es csaladi hangulatott eletet visz egy hazasagban.

Persze az a problema sok esettben hogy ha babab akkor csak õ es senki mas,nos ezt persze nem mindenki*csak alltalaban*elkovetik ezt a hibat. Este amikor haza er a ferj akkor persze torodj vele ne legye mindig az bocsi faradt vagyok stb.... idodet kell beosztanod nem kell a babaval napi 24 orat fogni !az mellet tudsz fozni stb haztartast vezetni es este idot is tudsz szakitani a parodra, termeszetesen elofordul az is hogy a baba nyugos *beteg*siros akkor viszont a ferjed legyen megerto

Sok no azt hiszi ha baba van akkor ok minden vagy jajj tonkremegyen a hazasag ez nem igaz!csak legyel jo idobeosztassal!!

2014. okt. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
23%

Csak a szülőktől függ, helyesebben az anyától. Nem kell a gyerek rabjának lenni, két evés közt hagyni kell az ágyában, két hónapos kora után nem kell éjjel szoptatni,felvenni. Időnként rá kell bízni az apukára, nagymamákra,amíg az anyuka elmegy fodrászhoz stb.

Ha beosztod az idődet, akkor gyerekek mellett is van idő esténként az apukával beszélgetni, TV-zni, zenét hallgatni stb..

2014. okt. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

gondolj bele menyire megváltoznak a dolgok

a bevásárlás nem anyi lesz hogy kapod a kapátod és 5 perc alatt megjárod,

babát pelenkázni, öltöztetni, lavirozol a babakocsival be ki a liftbe, a szük boltba, a baba üvölteni kezd mindenki téged bámul mire haza érsz idegroncs vagy és a fözéshez még hozzá se kezdtél,

2014. okt. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
Pedig jobb ha a rosszabb oldalát is tudod a gyerekvállalásnak. Én sokat sírtam az elején mert a pici brutál hasfájós volt alig tudtam valamit aludni, a férjem váltott műszakban dolgozik 12 órában, amikor éjszakás volt azt utáltam. Szerintem volt egy kis szülés utáni depresszióm. Sz*r volt nagyon. De most 8 hónapos vannak manapság is rosszabb napok, de SOKKAL sokkal jobb mint az elején. Most már meg tudunk nézni egy filmet este kettesben, el járunk néha moziba, vacsorázni. A szex ugyanolyan jó mint előtte és lassan mennyiségre is ugyanannyi :D. Egy jó kapcsolatot a kisbaba szerintem megerősít, a rosszat pedig tönkreteszi. Nehéz, de ahogy nő egyre édesebb és elfelejteti veled a kezdeti nehézségeket. Ja és nekem még a munkahelyem is hiányzik (sose gondoltam volna) szóval azzal is számolj, hogy nem mindenkinek olyan fantasztikus, hogy otthon kell maradni a babával. Úgyhogy készülj fel a legrosszabbra és akkor csak pozitívan csalódhatsz :D
2014. okt. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Azért az nem teljesen igaz, hogy marad mindenki ugyanaz az ember, mint volt. Felelősek lesztek egy kis emberkéért és ez néha nagyon félelmetes érzés, tőletek függ minden pillanatban, rajtad múlik hogy gyakorlatilag életben marad-e. Ez, és még sok egyéb váratlan gond, amit már felsoroltak meg tudja zakkantani az embert , ha nem figyel és nincs erős támasza. De egyúttal csodálatos érzés is szülőnek lenni. Az én lányom 15 hónapos. Amikor kacagva szalad felém az apró kis lábain és a karomba veti magát .... azt az érzést semmivel nem lehet leírni.
2014. okt. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%
Pedig fel kell készülni arra, hogy nagy valószínűséggel nem lesz olyan mennyei, ahogy te leírtad... Ahogy előttem is írták, nagyban függ a gyerektől is és a kapcsolat minőségétől. Az én fiam brutál hasfájós. 4 hónapos koráig nem aludtam! Semmit nem tudtam mellette csinálni, mert üvöltött éjjel-nappal. A férjem időnként eljárt, de én nem bírtam elviselni, hogy otthonhagyott az üvöltő gyerekkel. Ő egyre többet járt el, gondolom, mert ő meg az kiborulásaimat nem viselte el és tönkrement a kapcsolatunk. Van egy tündéri egy évesem, akit semmiért nem adnék és sosem fogom megbánni, de elvesztettem a férjem. Persze, előtte sem lehetett tökéletes a kapcsolatunk, pedig annak tűnt....
2014. okt. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!