Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudnak/akarnak...

Miért nem tudnak/akarnak bocsánatot kérni az anyák?

Figyelt kérdés

Saját bőrömön is tapasztaltam nem egyszer, nem kétszer, hogy anyukám nem tud, nem akar bocsánatot kérni, sem tőlem, sem a testvéremtől, sem pedig apukámtól. Hiába igazolódik be, hogy igazunk volt, még egyszer sem hallottam tőle ezt a szót. Nem azt akarom ezzel mondani, hogy kötelessége lenne egy anyának bocsánatot kérnie, minden esetben, még a legkisebben is, csak legalább néha...

De nemcsak az én anyukámnál tapasztaltam ezt. Múltkor beszélgettünk a barátaimmal erről, és ők is azt mondták, hogy egyszer sem hallották ezt a szót.

Miért van ez? Van ennek valami ésszerű magyarázata?


2010. jan. 23. 20:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém nem fogadja el hogy bocsánatot kéne kérnie... De én is kiváncsi vagyok hogy miért...
2010. jan. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Passz!

De az én anyukám sem ismeri a bocsánat szót...:-(

2010. jan. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Ez nem azért van ,mert anya,hanem ilyen gyenge személyiség.Ez kis dolognak tűnik,de elég nagy zavar a személyiségében,a nőiességében.Bocsi,te kérdezted.
2010. jan. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%
A gyerekek sem tudnak/akarnak bocsánatot kérni a szülőktől.Egy szülő pedig tekintélyrombolásnak érezheti,ha bocsánatot kér a gyerekétől.( Aki sok esetben nem tiszteli,vagy éppen semmibe veszi őt )
2010. jan. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nevelés és hozzállás kérdése. Én a kislányomtól, már nagylány ha valamit elrontottam, vagy megbántottam mindig elnézést kértem tőle, de ez így van a mai napig is. Nála is ugyanígy van velem szemben. Nem szégyen az anyától, ha gyermekétől, vagy bárki mástól, akit megbántott bocsánatot kér. Ez egy olyan emberi gesztus, ami után az ember ha bántva van hamarabb kiengesztel.
2010. jan. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én anya vagyok, és ha tényleg hülyeséget csináltam/mondtam, akkor meg szégyellek bocsánatot kérni a gyerekeimtöl. Szerintem igy sokkal jobb a kapcsolatunk - meg ök is megtanulják, hogy a hibákért elnézést illik kérni.
2010. jan. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az en anyukam is bocsanatot kert tolem, ha olyasvalamit csinalt, amit utana megbant.
2010. jan. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Szerintem nem az "anya" a lényeg, hanem van olyan ember, aki szokott bocsánatot kérni meg van olyan is, aki képtelen rá.

Én szoktam. (Bár nem vagyok anya)

2010. jan. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%
Egy anya-feleség tévedhetetlen. Punk-tum. Akkor is te vagy a hibás, ha a közelben sem voltál.( mert elvontad a figyelmét, mert állandóan téblábolsz itten, meg kölönben is...)
2010. jan. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyukám - bár idegileg bizonyos értelemben nem túl erős - bocsánatot kér, ha hülyeséget csinált vagy mondott (az apám ellenben soha semmiért).

Azért ez egy nagyon fontos dolog lenne a gyerek felé is, hiszen így könnyebb arra tanítani egy gyereket, hogy a hibáit ne szégyellje beismerni. Ha a szüleitől azt látja, hogy hibáznak és sose ismerik be, ő honnan tanulja meg majd a helyes önkritikát? Ez nem tekintély, egy ember se tökéletes. Csak van, aki ezt megteszi és van, aki nem. Remélem, ha te szülő leszel, képes leszel bocsánatot kérned a gyerekedtől, ha tévedsz és neki lesz igaza. :-)

2010. jan. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!