Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudnak/akarnak...

Miért nem tudnak/akarnak bocsánatot kérni az anyák?

Figyelt kérdés

Saját bőrömön is tapasztaltam nem egyszer, nem kétszer, hogy anyukám nem tud, nem akar bocsánatot kérni, sem tőlem, sem a testvéremtől, sem pedig apukámtól. Hiába igazolódik be, hogy igazunk volt, még egyszer sem hallottam tőle ezt a szót. Nem azt akarom ezzel mondani, hogy kötelessége lenne egy anyának bocsánatot kérnie, minden esetben, még a legkisebben is, csak legalább néha...

De nemcsak az én anyukámnál tapasztaltam ezt. Múltkor beszélgettünk a barátaimmal erről, és ők is azt mondták, hogy egyszer sem hallották ezt a szót.

Miért van ez? Van ennek valami ésszerű magyarázata?


2010. jan. 23. 20:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

hát az enyém sem szokott!:( mi mindig szoktunk, ö képtelen rá. Akkor is megpróbálja ránk kenni ha ö hibázott. Nagyon ravasz módon kiforgatja a szavainkat, hogy utána még mi érezzük rosszul magunkat mert miattunk hibázott. :D ezt gyülölöm de nem tudok vele mit kezdeni...

22/L

2010. jan. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Tudom, kicsit régi a kérdés.

Azért, mert tekintély rombolásnak veszi, persze, pont az ellenkezőjét éri el vele, mert sokkal jobban tisztelem azt az embert, aki beismeri, ha tévedett. Szóval ez emberi gyengeség szerintem, és elég nagy gond, ha valakiben ennyi alázat nincs, hogy betudja ismerni a hibáját.

2013. szept. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!