Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Muszáj külső szemlélők vélemén...

Muszáj külső szemlélők véleményét hallanom! Férfiak, nők, mindkét oldalról nagy szükségem van válaszra?

Figyelt kérdés

Párommal 4 éve vagyunk együtt, van egy közös kislányunk.

Elmúlt időszakban nagyon sokat veszekedtünk, elhidegültünk egymástól, a szakítás is felmerült.

Úgy néz ki nagyjából rendeződött a helyzetünk, mindketten megszeretnénk menteni a kapcsolatukat.

Ma megjött a telefonszámlánk (az övé is az én nevemen van). Sokkal több volt mint szokott lenni és rákérdeztem. Kevés faggatózás után, elmondta hogy őszinte akar lenni és van egy lány (kolléga nő) akivel ennyit beszélt. Nagyon csinos lány amúgy. Elmondta hogy úgy gondolta szét fogunk menni, tetszik neki az a lány, és sokat beszélgettek, találkozni is akartak munkán kívül, de valamiért mégsem találkoztak.

Mennyire komoly ez? Én nagyon összetörtem (volt már hogy volt hasonló). Olyan sokáig tartott míg sikerült benne bíznom. Nem történt köztük semmi, amit el is hiszek. De maga a gondolat, hogy lépéseket tett, hogy összejöjjenek.

Azt mondja már nem tartják a kapcsolatot, csak amennyit a munka miatt amúgy is kell.

Hozzáteszem, hogy ne csak Őt hibáztassam és hogy kerek legyen a kép, elég csúnyán viselkedtem otthon, sokat veszekedtem, kiabáltam.


2011. márc. 2. 11:15
1 2
 1/18 napietus ***** válasza:
62%

Te is sokat tettél azért, hogy ez a gondolat megfogalmazódjon benne. de ebben a jó hír az, hogy amit Te rontottál el, az Te is tudod megjavítani :). szerintem miután ezt már kibeszéltétek, ne essen több szó az ügyről. Te szereted őt, viselkedj is úgy vele, hogy ezt érezze, és sztem helyre fog állni a béke :)


sok sikert!


29/N

2011. márc. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
40%
Legyél mindíg szép, csinos, járj a kedvében, főzd a kedvenc kajáját, legyél romantikus, hogy eszébe se jusson lépni.
2011. márc. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%

Semennyire nem komoly, menekülés, vagy pótlékkeresés csupán, esetleg ő is egy külső szemlélő tanácsát akarta kérni.


Szerintem húzz egy vonalat onnantól, hogy elhatároztátok, hogy rendbejöttök, és ami előtte volt abból már ne csinálj ügyet! Másképp nem lehet újrakezdeni.


Ne hagyd, hogy a múltbéli telefonszámla kísértsen, mert így nem lehet helyrehozni a dolgokat.


Volt tanárom erre mindíg azt mondta, hogy a múlt az múlt, be van betonozva nem lehet vele mit csinálni, le kell sz@rni..


Nyilván azért sem beszélt róla a párod neked, mert nem akarta még ezzel is a feszültséget szitani köztetek, úgyhogy te se tedd, és ne vádaskodj a semmi miatt, ha azt akarod, hogy rendbejöjjetek.


Tiszta lappal!

Sok sikert!


32F

2011. márc. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Igen, belátom hogy én is hibás vagyok. Ő is elmondta hogy igaz nem történt volna, de nem kellett volna ezt sem. És mivel elmondta mi hogy volt, így valamit még csak jelentek neki, mivel érdekelte hogy tiszta vizet öntsön a pohárba.

Én igyekszem mutatni felé a szeretetem, de még ma délután ezt át kell beszélni egyszer. Sok dolog még kavarog a fejemben, kérdések, és azt jobb letisztázni, mint rágódni rajta hónapokig akár.

2011. márc. 2. 11:26
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

Ebben az egész rosszban a jóhír az hogy megakarja menteni a kapcsolatotokat és ha őszinte embernek tartod, hidd el neki amiket mond. Sajnos megtette az első lépéseket más felé, bevallotta neked, és azt is elmondta hogy abba hagyták a még ki nem alakult viszonyukat.

Van még esélyetek jobbá tenni a kapcsolatotokat, adj neki esélyt és te is igyekezz. Ha késöbb is ekkora lesz a teloszámla, vagy úgy érzed hogy ő mégsem igyekezik annyira mint kéne, akkor sajnos menthetetlen...

De én sok sikert kívánok, ne adjátok fel.

2011. márc. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem vádaskodtam egyáltalán. Megkérdeztem kié az a szám, hallgatott, aztán elmondta, ki ő és mi volt, mi nem volt köztük. Megköszöntem hogy elmondta, és megkértem hogy majd beszéljünk picit később, ha megnyugszom.
2011. márc. 2. 11:28
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszi amúgy a jó kívánságokat.

Természetesen várok még válaszokat, ha van még valakinek véleménye.

2011. márc. 2. 11:29
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

Engem addig űztek az otthonomban, addig vagdosták a fejemhez, hogy mekkora egy sz...r vagyok, hogy egy idő után én is kerestem egy olyan nőt, aki nem így gondolkodik, akinek az a fontos ami, és aki én vagyok, és annak szeret, ami alapból, valójában vagyok. Szerintem a párod is csak a menekülőutat kereste, ahogy én is. Csak én már nem fordultam vissza. Utólag sajnálom is, mert sokkal de sokkal bonyolultabb lett az életem!!! Így mindenkinek azt tanácsolom, aki hasonló cipőben van, hogy MINDENT meg kell próbálni, hogy az ember megmentse a jelenlegi kapcsolatát. Pláne, ha már gyereke is van!

Szóval, én a helyedben nem vagdosnám ezt a fejéhez, mert azzal csak elűznéd őt! Viszont az is biztos, hogy azért nyitott szemmel járnék. És az örök igazság az, hogy ha otthon jóllakik az ember, nem megy máshová enni. És ez oda-vissza, férfire, és nőre igaznak kell legyen, ezt kell elérni Neked is, neki is... Sok sikert nektek az új élethez!

2011. márc. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
11:34-es vagyok. Visszaolvastam az írásomat... szóval ne vedd magadra, nem azt akartam mondani, hogy Te vagy a hibás. Egy kapcsolatban SOHA nincs olyan, hogy egyvalaki a hibás. KÉT ember játszik benne! Az előző kapcsolatomban én is ugyanúgy hibás voltam, miattam is történt, hogy tönkrement, hogy már csak a rossz történt köztünk...
2011. márc. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%

Sztem nagyon jól kezeled ezt a dolgot.Én is úgy gondolom,h nagyon kell még egy beszélgetés,(egy valóban utolsó),h ne gyötörjenek kérdések ezzel kapcsolatban.De ezt a beszélgetést már nagyon barátságos hangnemben kell lefolytatnotok!Nem szabad,h vádaskodásba,vagy kesergésbe csapjon át!Ez már most is múlt,csak rád még az újdonság erejével hat,ezt jobb ha erősen az eszedbe vésed.Lehet,h fogsz olyat hallani ,ami még fájni fog,de az lebegjen a szemed előtt,h ti ezt a kapcsolatot meg akarjátok menteni!Nyilván jogod van biztosítékot kapni arról,h az a lány egy tétova kisérlet volt csupán,h pótlékot szerezzen magának,és,hogy mostanra már le is zárta!!!Csak ne legyen olyan a beszélgetés,ami után valamelyikőtök is rossz szájízzel áll fel.Erősítd te is benne,h szereted még,és kész vagy kompromisszumokat kötni a jövőtök érdekében.Hidd el neki is szüksége van rá!A pótlék-lány is erre a bizonyíték!

Amúgy nagyon becsülöm,benne,h elmondta.Mondhatta volna,h a haverjának panaszkodott,vagy mittomén...Ráaádásul vállata ezzel,h újabb konfliktusok lesznek.

Szóval ésszel!!!! :)...és sok sikert!

30/N

2011. márc. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!