Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ez túl élni?...

Hogyan lehet ez túl élni? Majd belehalok a fájdalomba

Figyelt kérdés
Tegnap este elhunyt a nagypapám, akit a világ minden kincséért se adtam volna oda semmiért. Ráadásul fiatalon...csak 68 éves volt, hosszú betegség után. Hogyan lehet ezt egyáltalán elviselni? Tudom az idö mindent megold, de én ezt egyszerüen nem bírom elhinni. Nektek mi segített? Képtelen vagyok nem másra gondolni. Most a héten utaznék Rómába, de már azon is erősen gondolkozom, hogy visszamondom a repjegyet is.

2014. okt. 19. 21:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem az segített, hogy már ő nem szenved. Ja és idővel sem lesz jobb ez baromság mert egyre több élményed lesz az életben amit nem oszthatsz meg vele, sajnos. Belekel törődni, hogy ilyen az élet.
2014. okt. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha hosszú betegség után halt meg, akkor gondolj rá úgy, hogy neki már jobb. Nem fáj semmije, nem szenved többet.

Elevenítsd fel, mennyi hasznos dolgot tanított, milyen jó élményeid voltak vele, és ne az elmúlásra gondolj, hanem örülj annak, hogy az élete része voltál, és ő is a tiédnek.

2014. okt. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem csütörtökön hunyt el egy nagyon jó barátom , sose veszítettem még el senkit.

Kivagyok teljesen , szörnyű érzés, sose éreztem még ilyen fájdalmat. És bele se merek gondolni abba hogy mit fogok érezni ha a családombol fogok valakit elveszíteni. Nem fogom túlélni. :'(

Fogadd őszinte részvétemet!

2014. okt. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
20%
Mond vissza a repjegyet. Bármikor máskor utazhatsz. Légy egy kicsit önmagadban. Csendesen. Az ember ilyenkor nem igazán bír senkit elviselni maga körül.
2014. okt. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2014. okt. 19. 21:55
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

ne mondd vissza :( tudom, hogy fáj ilyenbe belegondolni, de az élet megy tovább, erősnek kell lenned és élned kell tovább az életed nélküle, menj el és érezd jól magad, legalább addig is elvonja a figyelmed a gyászról

ezt a fájdalmat sajnos csak az idő gyógyítja be, hidd el, nemsokára picivel jobb lesz, nekem a kibeszélés segített nagyon sokat

2014. okt. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is menj. A nagypapad sem varna el, hogy otthon gubbassz. Sajnos ezen csak az ido segit, semmi mas. Egyutterzek veled.
2014. okt. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Menj el Rómába és érezd jól magad! Élvezd az életet tovább!

(Ezt mondaná a nagypapád is)

Ha bezárkózol és bedepressziózol nem segít.


Nekem is meghalt a nagypapám :(


Jó nyaralást!! :D légyszi ne mond vissza a jegyet :)

2014. okt. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom :(


Nekem is az a gondolat segített hogy nem szenved tovább. Az én nagypapám Alzheimer-kóros volt. Nagyon leépült, nem voltak tiszta pillanatai és egy idő után már nem lehetett vele kommunikálni. Fájt, de mindenkinek így volt a legjobb. Az élet megy tovább, lépni kell és megőrizni az emlékét.


Ne mondd vissza a jegyet. Biztos vagyok benne hogy a nagypapád sem akarná, hogy miatta szomorkodj.

2014. okt. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer azt mondta valaki, hogy mindenki akkor megy el, amikor el kell mennie. Senki sem megy el hamarabb.

Még ha nem is így tűnik innen. :( Nem hiszek a lélek halálában.

2014. okt. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!