Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ez túl élni?...

Hogyan lehet ez túl élni? Majd belehalok a fájdalomba

Figyelt kérdés
Tegnap este elhunyt a nagypapám, akit a világ minden kincséért se adtam volna oda semmiért. Ráadásul fiatalon...csak 68 éves volt, hosszú betegség után. Hogyan lehet ezt egyáltalán elviselni? Tudom az idö mindent megold, de én ezt egyszerüen nem bírom elhinni. Nektek mi segített? Képtelen vagyok nem másra gondolni. Most a héten utaznék Rómába, de már azon is erősen gondolkozom, hogy visszamondom a repjegyet is.

2014. okt. 19. 21:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek. Nekem is ennyi idősen halt meg öregapám. Mindig is imádtam, apám helyett volt apám, és rossz volt tudni, hogy kicsinálja magát.

Nem hagytam, hogy rossz legyen. Hiszem, hogy ő sem akarja/akarta, hogy más rosszul érezze magát, hiszen akit szeretünk, annak jót akarunk, nem várjuk el tőle a szenvedést.

3 napot adtam magamnak, azt is csendben. Utána végig kellett néznem mamám több hetes agonizálását, ami rosszabb volt mindennél, tudva, hogy ő nem az öreget sajnálta, csak magát. Hiányzik, gyakran eszembe jut, de úgy gondolok rá mindig, hogy a szép emlékek, az élmények maradjanak meg.

Nem mondom, jó lenne kiülni vele a kerti asztalhoz, és meginni egy-két sört szalonnasütés közben, és ezeket az élményeket, emlékeket soha nem felejtem el.

Emlékezz rá, de ne sajnáld. A halottakat nem sajnálni kell, az az élőknek jár.

Kitartás! Az utat vissza ne mondd, érezd jól magad, nagyapád tiszteletére! :)

2014. okt. 20. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :'(
2014. okt. 20. 07:07
 13/13 mi a fene ***** válasza:
Gyászold, sirasd meg, aztán lépjél túl rajta. tudom kegyetlenül hangzik, de nem tudsz változtatni a megtörténteken.Nekem ez segit: ő már nem tud semmiről, magadat meg ne sajnáld. Mindig ez lebeg a szemem előtt, ezévben két halottunk volt.
2014. nov. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!