Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan rokonotok, vagy...

Van olyan rokonotok, vagy ismerősötök, aki 1956-ban, vagy pár évvel utána vándorolt ki Magyarországról? Hova költöztek? Könnyen ment a beilleszkedés, sikerült új hazát találniuk? Később visszajöttek Magyarországra, vagy végleg kint maradtak?

Figyelt kérdés

2014. okt. 23. 07:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
10- arra már nem emlékezett a mamám amikor mesélt róla.
2021. ápr. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
75%
A bácsikám és a családja, 80-as években USÁ-ba. Utána hazajöttek a 90-es évek végén (a két nagyobbik gyereke kint maradt) majd miután nagyanyámmal összerúgták a port (fene tudja, kinek a hibája volt), 2009-ben újra kiköltöztek, egy szó nélkül, ami máig eléggé bánt, főleg azért, mert jóban voltam a bácsikámmal és az unokatesómmal is. Amikor anyám meghalt, látták faceé-n és jeletkeztek, de két éve megint semmi, pedig én kerestem őket face-n. Amennyit tudok, azalapján nekik nem jött be az amerikai álom.
2021. ápr. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
75%

Dél-Floridába mentek, házaspár... azóta is kinn élnek, eszük ágában nincs visszajönni Mo-ra (a tél miatt sem :D).

Nyáron meglátogatnak minket pár hónapra - ott akkor 40-45 fok simán van -, aztán hazamennek.


Nekik már az az otthon, Mo-n csak vendégek.

2021. ápr. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!