Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én vagyok aki ahhoz...

Csak én vagyok aki ahhoz ragaszkodik, hogy a család együtt reggelizen, ebédeljen, vacsorázon mikor apa is itthon van és nincs ovi se?! Párom azt mondja ez csak az én hülyeségem mert ők sose ettek együtt. Én meg ehhez voltam szokva és így tanítottak!

Figyelt kérdés
2014. okt. 27. 17:24
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
40%
Ebéd szerintem mehet együtt, ha van rá lehetőségetek, de reggelit felesleges erőltetni, vacsorázni meg mindneki másképp szokott, van, aki egyáltalán nem.
2014. okt. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
26%

Ne akadjatok már le ezen az "apa a férjem" dolgon :D


Amúgy mi sem kajáltunk sokat együtt, max kiskorunkban, de akkor öcsémmel mindig elökörködtük az egészet és megszűntek ezek a dolgok. Nekem nem is különösebben jelentős, sőt, én akkor szeretek enni ha megéhezem, meg nem szeretem mikor kötelező jelleggel össze kell ülni.


De most hogy felnőttem, lehet megkedvelném, ismerősökkel szeretek pl elmenni kajálni, megbeszélni az aznapiakat.


De pl exeméknél is mindig közös kajálás volt, nekem az fura volt. Reggel, délben, este, összeülni, vagy nem voltam elég kajás, vagy haltam már éhen, meg nemtom, valahogy nem igényeltem volna.

2014. okt. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
37%

Aki szerint abnormalis az, ha egy csalad , minnel tobb alkalmat megragad, hogy egyutt , egy asztalnal fogyassza el az etelt, nagyon sz.rul allhat az emberi kapcsolatok teren.

Tobb tanulmany is bizonyitja, hogy azok a csaladok, amelyek egyutt etkeznek, osszetartobbak valamint a gyermekek kommunikacios kepessege sokkal fejletebb. Miert is? Anyu, apu leul atbeszelik a napot,a gyerekek elmeselik mi tortent a suliban, oviban. A csalad beszel, kommunikal. Ezt megis maskor mikor tudnak megoldani? Tv nezes kozben?

En is altalaban , ha tudok valamelyik csaladtagomnal eszek. Szeretek beszelgetni kozben, jobb izu az etel is :). Persze egyedul is szoktam enni, nem varok addig ha ehes vagyok, hogy vki haza erjen, de jobban erzem magam tarsasagban.

Kerdezo! En megertelek, de a napi haromszori etkezeshez annyira ne ragaszkodj, ha a parod nem szeretne. Viszont a napi egyet vezesd be, mondjuk a vacsoranal vagy az ebednel.

2014. okt. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
79%
Senki se írta, hogy abnormális. Azt írták sokan, hogy a gyerek miért keljen fel azért korán, hogy a családdal reggelizen? Hadd aludjon már, ha tud...
2014. okt. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
3%

Es most nem ertem miert lettem lepontozva...:)

Ha vki nem hiszi el, nezzen utana.

2014. okt. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
31%

"osszetartobbak valamint a gyermekek kommunikacios kepessege sokkal fejletebb"


Nekem mondjuk pont olyan exem volt, aki csendes, visszahúzódó volt, meg kicsit anyámasszony katonáira voltak nevelve.


De én pl jobb szeretek öcsémmel egy jót kajálni filmnézés közben.

2014. okt. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
63%
Mi enni szoktunk ebéd közben, nem beszélgetni :D
2014. okt. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
38%
Én is úgy nőttem fel hogy a család együtt evett. Mi hárman vagyunk testvérek, még se okozott gondot senkinek hogy mindig adott időben és együtt egyen a család. Ezek legalább közös dolgok voltak. A saját családomban is ragaszkodok ahhoz, hogy a vacsora az közös. Férjem csak akkor van itthon "evésidőben" így mi igenis együtt eszünk. Náluk mindenki akkor evett amikor a kedve tartotta, mégse okozott neki gondot, megszokni, hogy mostmár együtt eszünk.
2014. okt. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
35%
Én akárkivel akartam beszélgetni, szóltam neki, és beszélgettünk. Nem kellett hozzá tömni a fejünket.
2014. okt. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
42%

Én sem értem, miért evés közben kellene megbeszélni a dolgokat. Nálunk is van ilyen, mert én kb. mindig beszélek, ha lehet és most alakítjuk a házat, pont a konyhát is, előkerül... De alapvetően szeretek az ételemre koncentrálni, ha már annyi időt rászántam az elkészítésére. Nemcsak bekapni, hanem kiélvezni... Színét, formáját, illatát, ízét, mmm....


Az OK, ha valakik evés közben beszélnek meg dolgokat, de máskor is lehet. Nekem sose kell hozzá semmi különös, ha a párom itthon van és épp nincs benne a hobbijában, akkor odamegyek és beszélek. Tévézés közben sosem, mert évtizedek óta nem tévézünk...

2014. okt. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!