Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudom feldolgozni,...

Hogyan tudom feldolgozni, hogy meghalt édesapám?

Figyelt kérdés

Ez az első eset, hogy közeli hozzátartozóm meghalt. Mindössze 54 éves volt. Csontvelőrákos volt, találtak neki donort, megtörtént az átültetés. Csakhogy még a kórházban elkapott egy hasmenéses vírust, 16 féle gyógyszert kapott, végül tönkrement az összes belső szerve, és meghalt. Hatalmasat csalódtam az orvostudományban, a szerencsében, vagy akár Istenben. (bár nem vagyok túl vallásos, de ha van is Isten, akkor nagyon kegyetlen). A doki azt mondta, hogy ezerből egy beteg kapja el ezt a vírust. Miért pont ő? Ráadásul 6 hónapig szenvedett a kórházban, vakon bízott az orvosokban, akik agyon böködték, túladagolták, majd magára hagyták. (Többször elesett éjszaka a wc-ben reggel találtak rá magatehetetlenül.) Végül kikötözték, hogy ne tudjon felkelni. Ráadásul rengeteg hálapénzt is adtunk, hátha az valamit segít. Persze elfogadták, de ennek ellenére így bántak vele.

Aki járt már hasonló cipőben, adjon tanácsot, hogy lehet ezt feldolgozni?


2008. dec. 6. 20:18
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
43%

Isten nem kegyetlen!

Mindennek szerepe van, ami történik az életedben, most erősödnöd kell, ha becsavarodsz és haragot termelsz magadban, sosem fogsz megnyugodni már! Legyen békesség a szívedben barétom, ne bukj el az első igazi próbatételnél.....Légy erős, higyj az Úrban.....!

2008. dec. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

Először is őszinte részvétem az édesapád miatt.Tudom mit érzel,az én apukám tavaly halt meg,Ő is rákos volt.Ráadásul én akkor voltam terhes,a halálos ágya mellett csináltam meg a tesztet,de már nem tudtam elmondani sem neki a jó hírt:((

Amiket leírtál a kórházi tapasztalatokról,sajnos mi is átéltük,volt,hogy szegényt akkor szedték össze a földről,mikor mentünk látogatni,leesett az ágyról.Utána Őt is kikötözték.Szörnyű volt látni a szenvedését.

Igaza van az első hozzászólónak,én hiszek Istenben és abban is,hogy semmi nincs véletlen.Nem mondom,hogy már teljesen túltettem magam a halálán,vagy meg tudtam érteni feldolgozni,de a hitem erőt ad,és megpróbálok beletörődni a megváltoztathatatlanba.Biztosan így kellett ennek lennie,egyébként az én apukám sem volt még idős.

Próbálj méltósággal gyászolni,ne hibáztass senkit,főleg ne Istent.Mi magunk is nagyon sokat teszünk azért,hogy rossz legyen nekünk,csak néha nem vesszük észre,vagy csak nem ismerjük be.Jobb mást hibáztatni a rossz dolgokért.

Én is azt kívánom,hogy legyen béke a szívedben,és ott őrizd tovább édesapád emlékét.

2008. dec. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
73%

Szerintem ehhez nincs köze az Úrnak.De véletlenek nincsenek.Nekem egy jóbarátom lett öngyilkos, aztán egy másik, majd meghalt a Nagypapám, majd Nagymamám.Elkeseredtem, hogy miért "hagy itt mindenki, akire szükségem van,támaszkodhatok rájuk".Aztán úgy nyugodtam meg, hogy rájuk gondoltam,az eltöltött szép időkre: ők se szeretnék, hogy úgy éljem le az életem,hogy gyászolok és szomorú vagyok, azt szeretnék, hogy mosolyogjak. Átérzem a fájdalmad és sírd ki magad, beszélj róla azoknak,akik tényleg meghallgatnak és együttéreznek veled.Ne tartsd magadban. Kívánom, hogy nyugodj meg és próbáld meg elengedni Édesapád.Tudom, nehéz.

Remélem tudtam segíteni.

2008. dec. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Azt hiszem rosszul fogalmaztam meg a problémámat, én nem akarok itt teológiai vitát nyitni. De miben is nyilvánul meg Isten jósága? A temetésen is felháborodtam, mert idézem a papot: "eddig üres volt az élete, mert nem érezte Jézus Krisztus szeretetét, de most már az Úr magához fogadta, és legyünk érte hálásak." Hát ez marhára megvigasztalt. Nem hinném, hogy üres volt az élete, mert nagyon is sokan szerettük. Nekem az lett volna a nagy vigasztalás, és Isten jóságának bizonyítéka, ha meggyógyul, és nem ő az ezerből egy, aki belehal egy hasmenéses vírusba.

Inkább olyanok írjanak nekem, akik nem az Isten jóságával magyarázzák egy fiatal ember halálát.

2008. dec. 6. 21:38
 5/27 anonim ***** válasza:
16%

Megmondanád,ha ennyire ateista vagy,és ennyire nem tetszett a szertartás,hogy miért pap búcsúztatta????

Lehet polgári temetést is kérni.

Amúgy meg egy olyan kérdést tettél fel,amire nincs válasz,vagy legalábbis itt hiába keresed mert senki nem tud neked megnyugtató magyarázatot adni a történtekre.

Ha neked úgy tetszik,akkor okold Istent,az orvost,mindenkit,akik nem azt a választ írtuk neked amit olvasni szerettél volna,de ettől még nem lelsz békére nem nyugszol meg.A gyászt mindenkinek a maga módján kell feldolgozni.Fog még ebben az életben több veszteség is érni.Ettől megnyugszol???

Szerintem ide mindannyian jószándékkal írtunk neked,de te eléggé bunkó vagy!!!!Máskor foglald bele a kérdésedbe,hogy milyen válaszokat vársz.Na pontozhatsz,2-ik voltam.

2008. dec. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
58%

Borzasztó közhely, de az idő sokat fog segíteni. Teljesen nem fogja eltüntetni a veszteség fájdalmát, de egy idő után nem fog fájni, belenyugszol. Felesleges ezért az orvosokat hibáztatni, a Mennyei Magasságos Atyaúristen pedig tényleg nem tehet a dologról. Arról van szó, hogy édesapád beteg lett és a betegsége gyógyíthatatlannak bizonyult. Se több, se kevesebb nem történt.

Hidd el nekem, tapasztalt vagyok e téren: gyakorlatilag 20 éves koromig minden létező családtagom meghalt. A legkeményebb időszak az volt, mikor apukám 54 évesen szívinfarktust kapott (ő azon nyomban meghalt, a mentőorvos már csak a halál beálltát tudta megállapítani), rá fél évre pedig agyvérzést kapott nagymamám, aki anyám helyett anyám volt (lévén az nemigen foglalkozott velem). Azt mondom, túl lehet élni.

Nem könnyű, de el kell fogadni, hogy nem használ a sírás, a panaszkodás, és teljesen felesleges a kórházat hibáztatni: a nagyanyám pl. így is, úgy is meghalt volna, bár a kórházban még egy hétig agonizált eszméletlenül. Nem volt esélye. Ez nem a kórház hibája.

Tavaly a férjem nagymamája halt meg, karácsony szentestén. Ehhez mit szólsz? Benne újra felfedeztem az elvesztett nagymamámat, és ő is unokájává fogadott. Sajnos csak két évig ismerhettem, de annyi szeretetet kaptam tőle, mintha ő lett volna az igazi nagymamám. Szívinfarktus. Előtte való nap még nála voltunk, a férjem pedig azt mondta neki: Tudom, hogy még nagyon sokáig velünk leszel... Mert ő most is velünk van, érzem. Ez van, meghalt, kész, vége. Erről sem tehet senki.

Az ember megszületik, él, meghal. Ez a megmásíthatatlan törvény. Nem azon kell ilyenkor rágódni, hogy mi lenne, ha még élne: inkább örülj annak, hogy édesapád gyermeke lehettél, és eddig is veled volt.


A papokról meg csak annyit, hogy tegnap volt alkalmam végighallgatni egy pap beszédét, amiben kifejtette, hogy a karácsony nem a szeretet ünnepe, hanem Isten kegyelmének ünnepe, aki egyszülött fiát küldte le a földre, hogy megváltsa az embereket a bűneiktől. Ezért mindenki jobban tenné, ha nem karácsonyfa-állítással, hanem templomba járással és böjttel töltené az ünnepeket. Én erre csak annyit tudok mondani, hogy ezután meg ne próbálja valaki azt mondani nekem, hogy a kereszténység a szeretet vallása... Kedves keresztények, lehet lepontozni!

2008. dec. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
97%
részvétem neked és a családodnak.az én anyukám 8 éve halt meg 53 évesen.szinte ugyan ez volt,csak ő agyvérzést kapott.aztán nem vették észre hogy leállt a veséje.mi is adtunk pénzt,meg biztattak ha 3 napot kibír,megmarad.az 5.napon halt meg.egy világ omlott össze bennem.a mai napíg nem tudtam feldolgozni.most írhatnám neked hogy majd feldolgozod,de nem akarok hazugságot mondani.idővel majd enyhül a fájdalmad,és megtanulsz élni nélküle,de feldolgozni nem fogod tudni.az hogy mennyi időre lesz szükséged rajtad múlik.hogy mennyi erő van benned.azt hogy megtanulj nélküle élni,meg kell tanulni.nagy akaraterőre és kitartásra lesz szükséged,kívánok neked ehhez sok-sok erőt.emlékezz rá nagyon sokat.én rengetegszer idézem anyát fel,a hangját,a mosolyát,még a bőre illatára is emlékszem.nehéz és hosszú út áll most előtted,légy nagyon erős.sajnálom ami történt.én is pont ezt kérdezem mindig magamtól:miért pont ő?erre nincs magyarázat.azt mondják mindig a jók mennek el...
2008. dec. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
62%

Isten nincs. Ezt akkor mondtam ki végleg, amikor a 16 éves nővérem, szintén csontvelőrákban, 1 héttel a diagnosztizálás után, orvosi, nővéri hanyagságból, és nemtörődömségből meghalt.

Azóta sajnos meghalt az összes nagymamám, nagyapám, és az apukám is. Mind itthon, ahol most is lakunk.

Az apukám a kezeim között halt meg, hallottam az utolsó lélegzetvételét, és könyörögtem neki, hogy tartson ki, amíg ideér az orvos.. De nem sikerült.

Ekkor 6 hetes terhes voltam, és ő még nem is tudta. Ez 3,5 éve volt, és a mai napig élénken él bennem, mindennap eszembe jut, éjszakánként ezzel álmodom.

Feltételezem, hogy neked is posztraumás stresszed van. Ha sokáig nem tudod feldolgozni, egyfolytában rá gondolsz, vele álmodsz, mással nem tudsz foglalkozni, akkor keress fel egy pszichológust. Nekem is azt kellene tennem, de sajnos nincs hozzá erőm. Sok kitartást kívánok neked, és próbálj arra gondolni, hogy ő már nem szenved, és biztosan azt szeretné, hogy te is boldog legyél.

2008. dec. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
83%
21:52-es válaszoló!hogy te mekkora egy paraszt vagy!!!hát nincs benned semmi együtt érzés???hogy bunkózhatsz le valakit aki mély gyászban van?hát nincs benned semmi részvét?ilyenkor az ember eléggé zavarodott,talán nem is úgy tudja most megfogalmazni a kérdését ahogy szeretné.az ember mindig keresi a hibásat,mikor elveszít valakit.tudnod kéne,hisz átélted.
2008. dec. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
98%

Részvétem. Nagyim halt meg, már lassan 1.5 éve, apró figyelmetlenség következtében, még élhetett volna. Sokáig sírtam, még a mai napig is nem telik el úgy nap, hogy ne gondoljak rá, nagyon szerettem.

Akkor kaptam egy idézetet: Az a fájdalom olyan mint egy nyílt törés. Nap mint nap nagyon fáj, aztán egyik nap azt veszed észre hogy kicsit jobb. Felkelsz, megpróbálsz lábraállni, de még nem megy. Harmadjára sikerül. Több lépést is megteszel, a végén már futsz, de ha jön egy kisebb gödör és megbicsaklik a lábad újra előtör a kegyetlen fájdalom. Ha ránézel a lábadra mindig ott lesz a seb és eszedbe jut a fájdalom.

Nagyon nehéz feldolgozni, nekem a mai napig nem sikerült igazán. Persze nem vagyok mély gyászban, de sokat sírok miatta még mindig. Próbálj meg ne azon rágódni hogy mi lett volna ha... mert nincs értelme. Így történt, ezzel kell tovább együttélni. Hogy miért pont Édesapád? Nemtudom, ezek olyan kérdések, amikre nincs válasz.

Az talán segít ha beszélsz hozzá, hátha hallja és sírj nyugodtan, megkönnyebbülsz. Kitartás!

2008. dec. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!