Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti szülnétek elvárásból...

Ti szülnétek elvárásból gyereket? Vagy csak mert becsúszik, vagy már "ketyeg a biológiai órátok"?

Figyelt kérdés

Én lehet, hogy defektes vagy maradi vagy nem tudom mi vagyok, de szerintem csak akkor kell gyereket vállalni, ha arra ugye megadatottak a minimum körülmények, és mindkét fél akarja, és tényleg szeretném ha egy apróság itt legyen közöttünk.

Ha én úgy érzem, hogy még nem vagyok rá érzelmileg felkészülve (a párom sem), vagy anyagiakban nem tudok 100%-ot megadni, és emiatt nem szeretnék még gyereket akkor én miért vagyok hibás?


Amikor kutyát vállaltam akkor is sokat vaciláltam, mert nem akartam, hogy kenyéren és vízen éljen, ne tudjam állatorvoshoz vinni, és 10-ből 9-en megköveztek, hogy ha nem tudok neki megvenni minden luxus dolgot, akkor nekem nem is való kutya.


De ha egy kutyát nem szabad vállalnom akkor ha nem adhatok meg neki mindent, akkor egy gyereket miért kell muszájból megszülnöm?


2014. okt. 27. 21:17
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
31%

Nézd, ezt neked kell tudnod. Én 26 vagyok, már szívesen szülnék, de az esküvőnk előtt nem akarok teherbe esni, az meg jövőre lesz. Tehát már 28 is el fogok múlni, mire szülök, mert tavasszal töltöm a 27-et. Én már nagyon várom, de ez én vagyok. Nekünk szerencsére nincs hitelünk, én még egyetemre járok (phd), a vőlegényem jól keres, de sajnos bármikor megszűnhet a munkahelye. Nekem is folyamatosan rágják a fülemet, hogy mikor-mikor-mikor, és ez olyan rossz, főleg, hogy már mi is nagyon szeretnénk gyereket, de csak az esküvő után.


Ugyanakkor arra sem szabad várni, hogy mindent megadhass a gyereknek. Mert olyan nem lesz. (Kivéve persze, ha nyersz a lottón.) Mezei fizetésből hitelek mellett mindig lesz valami, amiről le kell mondani. De ez nem baj, én is szegény családban nőttem fel, sosem éheztem, volt mivel játszanom. Megtanultam becsülni a pénzt, és megosztani azt másokkal, amim van. Anyukám rengetegszer nem evett azért, hogy mi tudjunk, de én ezt nem tudtam. Lehet, hogy tudat alatt sejtettem, mert amiket kaptam csokikat (pl. rokonoktól, vagy az iskolában), mindig anyának adtam, hogy én nem szeretem. Közben meg persze, hogy szerettem, de anya mindig úgy örült neki. Sokan a mai napig azt hiszik, hogy nem szeretem a csokit. :) De mi szinte nyomorogtunk, lényegtelen, hogy miért, szerencsére csak pár év volt. A szüleim nem tudhatták előre, hogy ez lesz. Ha vártak volna, és beüt ez a dolog, szerintem nem is lett volna gyerekük. Így meg van nekik 2. Egyébként is elég kései gyerekek vagyunk, apukám 66 éves, anyukám meg 58.

2014. okt. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Akkor vagy onnalo felnott ha mar nem erdekel a kornyezet befolyasa ki mit mond.

A huhogokorus mindig ott lesz

Menj ferjhez szulj jojjon a masodik aztan minek a harmadik gyerek dolgozz ne dolgozz stb stb

Meg kell hallgatni aztan szepen elfelejteni.

Emlekszel az oriasposzterre ??

Szuljeee maaaa volt rairva.

2014. okt. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem a kérdező a 100%-on nem luxusdolgokra, hanem alapvető dolgokra gondolt. Egy gyerek felnevelése pénzbe kerül. Egyre több pénzbe és én speciel teljes mértékben megértem, hogy nem akar azon gondolkodni majd, hogy most a számlát fizesse be, bevásároljon vagy az osztálypénzt, menzát stb. fizesse be. Úgy gondolom, minden gyerek megérdemelne egy olyan életet, amelyben anyagi és érzelmi biztonságban lehet. Szerintem az nem luxus, hogy pl. amikor már a gyerekek nagyobbak, kapjanak külön szobát vagy néha-néha elmenjenek egy étterembe.
2014. okt. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Persze, de mire nagyobbak lesznek, az bő tíz év. Addig bármi történhet. Adott mondjuk egy ideális család, normális fizetés, 10 év alatt az apát elütheti a busz, anyuka meg ott marad 2 gyerekkel. Meg az is lehet, hogy nincs olyan sok pénzük, de 10 év alatt kifizetik a hitelt, ergo több pénzük marad és máris jobban állnak, mint anno, amikor a gyerekeket vállalták. Arra nem lehet alapozni, hogy 10 év múlva is minden ugyanúgy lesz, mint most. Lehet rosszabb, lehet jobb is, meg persze ugyanolyan. De amíg nem látjuk a jövőt, addig nem érdemes ezen agyalni.


Az érzelmi felkészületlenség persze más. Arra én is azt mondom, hogy ne. De anyagilag nagyon ritkán állnak úgy az emberek, hogy "na, most megvan mindenünk, jöhet a gyerek". Kivéve persze, ha 40-50 éves korotokig akartok várni.

2014. okt. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Persze, utolsó, meg az is relatív, hogy kinek mit jelent az anyagi biztonság. De a kérdező maga leírta, hogy pont a jelenlegi anyagi helyzete miatt nem vállal kutyát, akkor miért vállalna pont gyereket? Azt is írta, hogy albérletben lakik. Na, nekem van kutyám és albérletben lakom, ne tudd meg, mennyit szenvedtem, hogy találjak egy olyan normális lakást, ahová jöhet velem a kutyám is. És elárulom, hogy a legtöbb hirdetésben ezt írják "gyerek és kutya nem jöhet".

Amúgy meg azért arra alapozni, hogy majd 10 év múlva lesz pénzem, az azért elég merész dolog. Persze, adódhat bármi, de ha már van valami kis félretett pénzem, biztos helyem és állásom, akkor már esetleg kijelenthetem, hogy talán 10 év múlva is elleszek, ha minden így halad.

2014. okt. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Biztos állás Magyarországon nincs. És 10 év múlva se lesz.


"Amikor kutyát vállaltam akkor is sokat vaciláltam, mert nem akartam, hogy kenyéren és vízen éljen, ne tudjam állatorvoshoz vinni, és 10-ből 9-en megköveztek, hogy ha nem tudok neki megvenni minden luxus dolgot, akkor nekem nem is való kutya." A kenyéren és vízen élés, az állatorvoshoz nem járás és a luxusdolgok megvétele közt szerintem van egy egészséges átment.

2014. okt. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Utolsó, ebben egyetértünk, valóban van egy átmenet. Én nem veszek luxusdolgokat a kutyámnak, de pár hete fülgyulladással orvoshoz vittem (fülmosás+mintavétel volt) 10000 Ft, majd felírtak egy fülcseppet, 4600 Ft és egy fülmosó oldatot, 4000 Ft-ért. A füle ételallergia miatt gyulladt be, így nem vehetek neki akármilyen tápot. Táp: 12 kg=16000 Ft. És most semmi luxus dologról nem volt szó, csupán olyan helyzetbe kerültem, hogy kijött a kutyám allergiája és orvoshoz kellett vinnem, nem 2 Ft volt. De nem tudok, mit tenni, nem nézhetem, ahogy szenved. Na, a kutyatartásba pont az ilyen helyzeteket kell belekalkulálni és szerintem valahol párhuzamot vonhatunk a gyerekvállalással is. Egy gyermek szerintem még nagyobb felelősség.
2014. okt. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Igen, de kutyát bármikor vehetsz, a termékenység meg idővel elmúlik.
2014. okt. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!