Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti szülnétek elvárásból...

Ti szülnétek elvárásból gyereket? Vagy csak mert becsúszik, vagy már "ketyeg a biológiai órátok"?

Figyelt kérdés

Én lehet, hogy defektes vagy maradi vagy nem tudom mi vagyok, de szerintem csak akkor kell gyereket vállalni, ha arra ugye megadatottak a minimum körülmények, és mindkét fél akarja, és tényleg szeretném ha egy apróság itt legyen közöttünk.

Ha én úgy érzem, hogy még nem vagyok rá érzelmileg felkészülve (a párom sem), vagy anyagiakban nem tudok 100%-ot megadni, és emiatt nem szeretnék még gyereket akkor én miért vagyok hibás?


Amikor kutyát vállaltam akkor is sokat vaciláltam, mert nem akartam, hogy kenyéren és vízen éljen, ne tudjam állatorvoshoz vinni, és 10-ből 9-en megköveztek, hogy ha nem tudok neki megvenni minden luxus dolgot, akkor nekem nem is való kutya.


De ha egy kutyát nem szabad vállalnom akkor ha nem adhatok meg neki mindent, akkor egy gyereket miért kell muszájból megszülnöm?


2014. okt. 27. 21:17
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
96%

Egyik sem vagyok,van 3 felnott gyerekem akiket nagyon szeretek.


Az eroszakos embereket utalom,es irtam,hogy egy igen szuk reteg az,aki folyamatosan azt sulykolja a no tarsaiba ,hogy szulni,szulni,szulni,mindegy mire . Es ha felvilagistja az ember oket,hogy talan nem kellene mas eletebe belekotyogni ,akkor jon a jolly joker : BIZTOS IRIGY VAGY RAJUK! :D A kedvencem.


Egyebkent ha van gyereked,ok akkor is MINDIG kotelesseguknek erzik,hogy beleszoljanak mivel etesd,milyen iskolaba irasd,miert nem szolsz mar nekik,hogy gyartsak az unokakat stb . Pedig ezek pont olyan dolgok,amikhez senkinek nincs koze a szulokon kivul . Es eleg idegesitoek,itt az oldalon is sokan vannak..

2014. okt. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
94%

En egyetertek a 3-as valaszoloval. Szerintem te nagyon felreerteted Ot, olvasd el meg egyszer.

Valoban vannak ilyen egyedek, engem idegesitenek pl. nagyon. Amikor a semmire, de osztonzik az embereket, hogy csak azert is vallaljanak gyereket. Ez mire jo?

2014. okt. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
7%
Elvárásbol meg azert hogy csak legyen azert ne, katasztrofaba torkolhat meg ugy is ha mindketten akarjak a gyereket nemh csak azert hogy legyen gyerek, inkabb fogadj orokbe egyet ha keszen allsz ra minthogy kenyszerbol szülj
2014. okt. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van, másokkal pedig ne törődj. A gyerek hatalmas felelősség, még akkor se lehet könnyű, ha a születésekor minden OK és vágytok rá, nemhogy elvárásból... Úgy semmiképp.


Nekem is pont ilyen az előfeltételrendszerem. Feltételezem, hogy a 100% nem luxusszintet jelent, csak hogy ne legyen nélkülözés, minden fontos meglegyen - nyilván előre nem tudhatjuk, mit hoz a jövő, de a jelen helyzetetekben nekem se jutna eszembe a gyerekvállalás...

2014. okt. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
65%
Mindenki tudja, mikor képes a gyermekvállalásra. Van, hogy becsúszik, nem számítasz rá, de végiggondolod, és rájössz, hogy ennek ellenére legyen, vállalod. Elvárásból sosem szülnék, senkinek sem akarok megfelelni, csak magamnak. A biológiai óra viszont már komolyabb dolog, ugyanis tény, hogy idősebb korban szülni veszélyes - főleg ha az az első gyerek. Én sose elleneztem, ha valaki gyereket akar, ha egy ember érett rá. Én is szeretnék gyereket, lesz is! De egyet ne felejtsünk el, nem szabad kitalálni, hogy mert nem lennénk képesek repülő pónit venni a gyereknek vagy arannyal etetni, akkor már nem is lenne az élet a számára. Sokan nőttek fel boldogságban úgy is, hogy 2 szobás panel lakásban éltek négyen, és sokan voltak szomorúak kastélyban. Amire szüksége van, arra fussa! De ezt a mindent nem tudok megadni, akkor már anya se leszek, buta felfogás. Gondoljunk csak bele, én 28 éves vagyok, emlékszem milyen volt az élet iphonok meg tabletek meg úgy eleve számítógépek nélkül felnőni. Mikor a suli után, szerdánként futottunk a számtech terembe, hogy netezhessünk kicsit. Ha kívánhatnék, ezt kívánnám minden 12-18 évesnek. Nem ellenzem a technikát, nem ellenzem a fejlődést, csak tudom milyen úgy felnőni, és mennyire csodálatos. Azt is tudom, milyen jó érzés karácsonyra megkapni, amiért fájt a szívem. Pedig az én szüleim nem voltak szegények, csak nem lettünk elkényeztetve.
2014. okt. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
34%
Akkor vállalj egy gyereket, ha úgy érzed, hogy itt az ideje. De ez nem a pénztől fog függeni, sokkal inkább az anyai ösztöneidtől. A pénz részét úgy gondolom, hogy meg lehet oldani.
2014. okt. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
20%
én mindig vacilláltam rengeteget soha nem volt jó ez sem, az sem, amaz sem(a munkahely, az aktuális párom, a lakhatási viszonyok, stb stb)pár évtizeddel később úgy gondoltam soha nem is fog semmi klappolni, nem is várok már semmire, nem érdekel semmi, (max a biztosítotti időm)jöhet a baba.
2014. okt. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

1. Ne szülj elvárásból.

2. A gyerek egy 18 + "n" [ahol "n"E(1,2,3,4,5,6)] éves elkötelezettség és felelősségvállalás, mindkét szülőnek. Ezt a tényt nagyon jól meg kell gondolni gyermekvállalás előtt.

2014. okt. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
24%

Nem, nem, nem. Gyereket csak az vállaljon, aki 100%-osan akarja! És nem csak ő...hanem a párja is. Az, hogy az anyagiak mennyire tökéletesek...mindegy. Nem ez a lényeg.

De ha nem érzed tutira, hogy márpedig te szeretnél gyereket...akkor semmiféle elvárásnak nem szabad megfelelened! Mindegy, ki mit mond...

Személy szerint én sem vállalok gyerekeket. Egyrészt mert nem elég stabil az anyagi háttér...de ez igazából csak kifogás...ugyanis az a nő, aki AKAR gyereket, az megold bármit, ha kell...de akkor is szülni fog!

Érzem, hogy ketyeg az órám...30 éves vagyok...a nagyszüleim, a barátok mind nyomással vannak rám, hogy mikor lesz már baba... De nem érdekelnek! Amíg én nem érzem úgy, hogy na igen...most már tuti biztos vagyok magamban és a férjemben..addig soha nem lesz! Jelenleg úgy gondolom, hogy tényleg nem lesz soha... Túl nagy felelősség...túl nagy kötelezettség...túlságosan félek a terhességtől, szüléstől...a szabadságvesztéstől...attól függetlenül, hogy a szívem vágyna az anyaság megtapasztalására, sőt..tudom, hogy első osztályú édesanya lennék. Ha szülnék. De nem fogok.

2014. okt. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Ki várja el tőled?

Mi már nagyon szeretnénk egy kis lúrkót, de sajna nem jön össze, még gyógyszeres kezeléssel sem :(

Ha úgy érzed, hogy anyagilag nem vagyok a helyzet magaslatán, vagy nem érzed igazán azt magadban, hogy babát szeretnél, akkor tényleg ne szülj.

2014. okt. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!