Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hová költöznétek a helyemben,...

Hová költöznétek a helyemben, mi lenne jobb a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

A helyzetünk: 30-as éveink közepén járó házaspár vagyunk, két kisgyerekkel. Házat szeretnénk venni, de a férjem közben megörökölte a nagymamája házát, ami 30km-re van a mi városunktól. Felmerült, hogy felújítjuk, és odaköltözünk, de nem nagyon tudom magam rászánni, hogy falura költözzek. Félek, hogy a gyerekek jövője szempontjából nem lenne jó. A férjemet a munkája részben ide, részben oda szólítja, így ha ott laknánk, akkor többet lenne velünk.

Érdekelne mások véleménye. Ti mit tennétek a helyemben?



2014. okt. 29. 16:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés az is, hogy itt hova tudnátok költözni? Egyébként 30 km szerintem nem akkora táv, ha meg tudjátok oldani a közlekedést. Ha a gyerekek szempontjából nézed, többet találkoznak az apjukkal, én azt választanám.
2014. okt. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát itt sok házat megnéztünk, de itt sokkal drágábbak az ingatlanok, ott viszont lehetetlen bármit is eladni. Nekem itt van egy lakásom, de ezt már kinőttük.
2014. okt. 29. 16:39
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Több dologtól is függ. A tömegközlekedés milyen a két település között? Szerintem kisgyerekként falun jobb lehet felnőni, mint városban, de csak akkor ha bármikor be tudnak menni a városba, amikor olyan van (mozi, edzés stb.). Szóval ha eléggé mobilisak vagytok akkor tán még jobb is így.
2014. okt. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Olyan helyre ne költözzetek, ahol nem tudjátok eladni a házat. Mi is voltunk hasonló helyzetben, nem kívánom senkinek. Nem lehet továbblépni.
2014. okt. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 25 km-re nőttem fel Budapesttől, nem távolság. Gyorsabban hazaértem, mint a barátaim, egyedül az éjszakai közlekedés jelentett gondot, mikor bulizni jártam tiniként, nem volt kocsi a családban. Vidéken mindenképpen jobb felnőni, és minden, amit a város nyújthat, karnyújtásnyira van. Mi is valamelyik városhoz közeli településen szeretnénk családot alapítani. Ha a férjed többet lehetne veletek, és még örököltetek is házat, akkor számomra 3:0 vidék javára. 30N
2014. okt. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Van autónk, úgyhogy ez nem probléma. Csak van egy csomó kétségem, pl. hogy elég jó-e egy falusi iskola.
2014. okt. 29. 16:55
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, az ország melyik részében van az a falu. 30 km tényleg nem nagy távolság manapság - feltéve, ha van elfogadható szintű tömegközlekedés: azaz a gyerekek adott esetben be tudjanak menni a városba egyedül is iskolába vagy szórakozni. Ha jó a lakóközösség, én biztos a falut választanám. Az lenne az igazán szuper, ha emellett fenn tudnátok tartani egy garzont a városban:) - ez a férjednek is jól jöhetne, és alkalomadtán a gyerekeknek is...
2014. okt. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Bács megye, határátkelő. Nem lenne muszáj eladni az itteni lakást, talán lenne elég pénzünk a felújításra. Ha itt vennénk házat, akkor el kellene adni a lakásom, és hitelt is kellene felvenni.
2014. okt. 29. 17:01
 9/13 anonim válasza:
95%
Faluban az. altalanos iskolak olyan szempontbol jobbak hogy nem 40 gyerek van egy osztalyban hanem 20 es a tanarok jobban oda tudnak figyelni ki hogy all az adott targybol.. nalunk csinaltak felmerest a falusi es varosi iskola kozt es a falusi erosebb volt.. ( csak azert irtam mert felvetetted hogy milyen a falusi suli ) szereny velemenyem szerint koltozzetek falura.. csend beke nyugalom jobb levego :D gyerekek meg biztos elveznek :)
2014. okt. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld kezek. Azért várok még további véleményeket. :)
2014. okt. 30. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!