Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyivel lenne így jobb?...

Mennyivel lenne így jobb? Érdemes így belekezdeni?

Figyelt kérdés

Barátommal 5 éve vagyunk együtt, és szeretnénk összeházasodni. Ő indiai származású, és sokat gondolkodtunk rajta, hogy odaköltözünk és ott házasodunk össze. Ha biztosra tudnám, hogy ott jobban megtudnánk élni belemennék, de a baj csak az, hogy nem ismerem az ottani szokásokat, illetve a nyelvet sem beszélem. Maximum csak az angollal tudnék boldogulni.


28/N


2014. okt. 20. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
India gazdaságilag szarabb helyzetben van, mint mi.
2014. okt. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
"nem ismerem az ottani szokásokat, illetve a nyelvet sem beszélem"-így nem csak a megélhetés lesz a gond.
2014. okt. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 csabika1971 ***** válasza:
100%
Igaza van az egyesnek, ráadásul ott nagy a túlnépesedés, bűnözés. Plusz nem tudom mennyire néznének rád kedvesen a helybeliek, miután megtudnák, hogy te is versengsz velük a kevés munkahely egyikéért.
2014. okt. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

De hát ezt miért tőlünk kérdezed? Gondolom a barátodnak vannak ott rokonai, ismerősei, őket kell megkérdezni a konkrét dolgokról, hiszen ők ebben élnek.

India hatalmas, nem mindenhol egyforma az életszínvonal, van ahol nyomorognak és van ahol jobban élnek, de egy biztos, teljesen más a kultúrájuk. Meg tudnád szokni hosszabb távon?

Ráadásul onnan nem tudsz sűrűn hazalátogatni, mert nagyon messze van és sokba kerül az utazási költség. Sok mindent át kell gondolnotok, de az biztos, hogy azokra a kérdésekre nem itt fogsz választ kapni.

2014. okt. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gazdasagilag nincs valami jo helyzetben, sok a nyomorgo, szegeny ember, nagy a tulnepesedes, es eleg nagymerteku a bunozes. Nokent kulonosen nem mernek odakoltozni a sok nemi eroszakrol szolo hir miatt.
2014. okt. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Indiai aki haza akar menniiii??? :D Fiatal a párod is?

Én egy részben indiai cégnél dolgozom, sok indiaival. Amikor valakit ideküldenek pár évre dolgozni, örül mint majom a farkának hogy kiszakadhat, alig akar visszamenni. Igaz, mondták már hogy a lakhatás drágább Indiához képest, de egyébként rendre csodálkoznak hogy mennyire elképesztő a különbség a két ország között (Magyarország javára).


Ott mindenkit arra nevelnek, hogy "könyökölje ki" a maga sikerét - egy pozira, legyen az akár spéci IT tudást igénylő, viccen kívül mondom van tízezer jelentkező. Gyakran szétdolgoztatják a munkaerőt, pont azért, mert ha kidőlne, ezrek vannak a helyére.

Ott egyébként teljesen bevett dolog a túlórázás, vagy mert alkalmazkodnak az amerikai időhöz, vagy mert nem feltétlen akarnak hazamenni...

Az emberek közül én csak az "értelmesebbekkel" vagyok gyakoribb kontaktban, de kétségkívül iszonyúan más, az európaitól nagyon távol álló a kultúrájuk, és ez legtöbbjük viselkedésén is megmutatkozik.


Kinti kollegák közül (akikkel személyesen nem ismerjük egymást) azért jópáran például velem már lekezelőbben beszélnek, mert nő vagyok... :) De csak mosolygok rajta.


Tuti nem tudnék ott élni, szerintem akkor már inkább nyugatra menjetek ki ha jobban szeretnétek élni.

2014. okt. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!