Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hová költöznétek a helyemben,...

Hová költöznétek a helyemben, mi lenne jobb a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

A helyzetünk: 30-as éveink közepén járó házaspár vagyunk, két kisgyerekkel. Házat szeretnénk venni, de a férjem közben megörökölte a nagymamája házát, ami 30km-re van a mi városunktól. Felmerült, hogy felújítjuk, és odaköltözünk, de nem nagyon tudom magam rászánni, hogy falura költözzek. Félek, hogy a gyerekek jövője szempontjából nem lenne jó. A férjemet a munkája részben ide, részben oda szólítja, így ha ott laknánk, akkor többet lenne velünk.

Érdekelne mások véleménye. Ti mit tennétek a helyemben?



2014. okt. 29. 16:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
61%

Nagyra nőtt gyerekként szeretnék beleszólni a felnőttek dolgába :)


Kijártam már az általános, az érettségit és jelenleg egyetemre járok. Bátran ki merem állítani, hogy a jelenlegi állami oktatás csapnivaló, botrányos. Rengetek idő elmegy, úgy tűnik hogy a gyerekek tanulnak, de nem. Az idő nagy része fegyelmezéssel telik. Nekem egész érettségi végéig az a benyomásom volt, hogy lényegében rabolják az időmet, vagy sokkal kevesebb óra legyen és tanuljunk gyorsabban, vagy ennyi idő alatt tanuljunk meg sokkal többet.


Az egyetemeken elég nagy szórás is van emiatt. Tapasztalatból mondom, hogy aki nyelvet akar tanulni, vagy szeretne egy jobb érettségi eredményt, annak magántanárhoz "kell" járnia. Így le fog tudni érettségizni/nyelvvizsgázni. Ettől függetlenül az egyetemen még mindig magasabb az elvárás, mint egy érettségin. És az egyetemen tepernie kell majd, mint állat, hogy életben maradjon.


A falusi iskolákról nem hallottam túl sok jót. Nem hinném, hogy jelenleg erősebbek lennének a városiaknál. Van néhány hírhedtebb gimnázium, ahol nagyon erős az oktatás. Na ezeket szerintem érdemes benézni előre. (Ezek olyan sulik, amiket a hírük tart igazából fent, nem kiemelkedőek a tanárok, de olyan gyerekek járnak oda, akik maguktól is tanulnak vagy a szülök járatják magántanárhoz. Így egy kicsit magasabb a színvonal és ilyen közegben jobban is lehet fejlődni)


Nincs tapasztalatom a falusi általánosokkal/gimnáziumokkal, de szerintem hogyha jó sulik lennének, akkor a gyerekükre valamit is adó családok odavitetnék a gyerekeiket, így már hírük lenne és az ilyen falvak be lennének népesedve rendesen :)


Nekem nincs gyerekem és messze vagyok még attól, hogy legyen. De ha lenne, én nem vinném falusi iskolába (kivéve, ha nem vagyok meggyőződve, hogy valóban jó suli). Szerintem egy gyerek jövőjében nagyon meghatározó, hogy milyen suliba járt, milyen tanárai voltak.


Bár vannak ellenpéldák, de úgy látom hogy komolyan befolyásolja az ember jövőjét, hogy milyen helyre járt suliba (na meg, hogy mennyit tanult ott). Egyetemeken ez életbenmaradást meghatározó tényező.



Szerintem még egy jobb városi iskola mellé is kell magántanár 1-2 tárgyból, hogy be legyen biztosítva a gyerek tudása meg a jövője.


Konkrét tanácsot nem adnék, mivel nem szeretnék beleszólni mások családi dolgába. Azért akartam ezt elmondani, mert úgy látom, hogy rengeteg ember, család, nincs tisztában, hogy a saját gyereküknek milyen az oktatása valójában.

2014. nov. 2. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a válaszokat, bocsánat, ha olyat írok, ami már elhangzott.

Én csak a saját és barátom tapasztalata alapján tudok nyilatkozni a dologról. Pici gyerekeknek ugyanis kifejezetten jó, ha falun nőnek fel, nekem pl úgy telt a gyerekkorom, hogy bármeddig kinn rohangálhattam az utcán, senki nem aggódott semmiért, nem is volt miért. Hozzátenném, hogy 22 éves vagyok, úgyhogy nem volt az annyira régen. Sok házi és haszonállatot ismertem meg, minden vicc nélkül mondom, hogy később általános iskolában volt olyan osztálytársam, aki az életben nem látott kecskét élőben.

Viszont mikor iskolába mennek, na az már más tészta. Ha a helyi suliba járnak, akkor általános iskolában nem lesz gond, de ha egy másikat néztek ki nekik, vagy gimibe mennek, akkor azért az rossz lesz. Bejárni mindennap, akkor is, ha kocsival viszitek őket, de gondolom ez sem lesz így. Nagyon nehéz. Én utáltam világ életemben, utáltam, hogy mindenkivel ellentétben nekem 1 órával, másféllel korábban kell kelni, utáltam, hogy sokszor a suliban tovább kellett maradnom, mert épp nem jött buszom hogy 2 lyukasóra között nem tudtam hazamenni ebédelni, mert nem volt annyi idő. Soha nem kényszeríteném a saját gyerekeim ilyen helyzetbe, mert tudom, hogy én is megszenvedtem. Most egyetemre járok hasonló szituációban, azért csak hasonló, mert sok időt benn töltök barátomnál, aki az egyetem mellett lakik. Napi 2 óra utazást spórolok meg így. Azért az nem rossz. És én még csak nem is 30km-re lakok az egyetemtől, hanem cirka 20-ra maximum. Így én azt javaslom, hogy ha nagyon picik még a gyerekek ÉS , ha van ilyen opció, akkor egy időre költözzetek a nagymama házába, de ha ez végleges döntés lenne, akkor inkább városban maradjatok. Mindenkinek könnyebb lesz így. Muszáj gondolni a jövőre is, mi lesz, ha kamaszodnak a gyerekek, ha elmennének este haverokkal, vagy bármi. Szerintem, de ez csak az én véleményem.

2014. nov. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk, hogy milyen városban vagytok, de gondolom, nem a főváros, akkor meg nem lehet olyan vészes:) Én kisvárosi suliba jártam, mert leköltöztünk a nagyvárosból, de nagyon rossz volt, mindenki ismert mindenkit és ezért a tanárok gyakran kivételeztek egyes gyerekekkel. Nekem pl. úgy kellett felküzdenem magam a tanulmányi eredményeimmel, hogy elismerjenek, míg a többieket csak ismeretség alapján ítélték meg.

Aztán felkerültem Pestre gimibe és MINDEN jobb lett, ott nem ismert senki senkit és csak az alapján kerültünk rangsorba, hogy hogy teljesítünk. Ha kisvárosban maradok, valószínűleg semmi nem lett volna belőlem.


Szerintem az nagyon jó, ha egy városnak van kertvárosi része, sok park stb, ahova mehetnek a gyerekek, a falusi életnek is megvan a maga szépsége, de ha nem vagytok ilyen beállítottságúak, akkor ne menjetek, mert nagyon nehéz lesz megszokni és utána nem tudtok elmenni sem onnan.

2014. nov. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!