Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felháborodhat a vőlegényem,...

Felháborodhat a vőlegényem, ha dolgozni megyek ahelyett, hogy a családjával legyek, az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Bébiszitterkedem az egyetem mellett. Holnapra lenne egy meló, de a párom családja feljön Pestre (orvosi vizsgálat miatt) és már kb egy hete beszélgetjük, hogy ők, meg mi ketten elmennénk délelőtt temetőbe.

Ez a program még mindig nem teljesen fix, amolyan jövünk, amikor felkeltünk, lehet hogy nálatok ebédelünk a temető után, lehet hogy csak délután, a vizsgálat után együnk fel hozzátok... Én nem szeretek temetőbe járni, de beleegyeztem, hogy megyek, mert azt hiszik, hogy kerülöm őket, ha lemondok egy-egy programot. Viszont kéne a pénz, ezért, bár későn jött a meló (ami teljesen természetes, gyakran van, h csak előtte nap kérdeznek) én szívesebben választanám azt, csak nem akarom megbántani a vőlegényem.

Ti mit tennétek?


2014. okt. 30. 14:12
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
25%
A békesség kedvéért nem vállalnám a melót.
2014. okt. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Ami még fontos, hogy délelőttt lenne csak a munka, ebédre hazaérnék, ha délután még itt lesznek (amit még nem tudnak), akkor tudok velük időt tölteni. Egyedül a temetős programot meg az érkezésüket hagynám ki.
2014. okt. 30. 14:14
 3/35 anonim ***** válasza:
22%
Egyértelműen a családi programot választanám. A későbbi jó kapcsolatot nem lehet pénzben mérni.
2014. okt. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Értem. Már most sem olyan jó a kapcsolatunk, lenne mit dolgozni rajta, igazatok van. Csak tartok tőle, hogy ha maradnék, akkor meg leráznának, mert arról is volt szó, hogy amíg ők temetőznek, addig én maradjak otthon. (Kismacskákat is hoznak, lehet, h nekem azokra kell majd vigyáznom, lehet hogy nem, ez sincs még eldöntve.) Akkor meg inkább dolgoznék. De hát a jó családi viszony fontos :)
2014. okt. 30. 14:19
 5/35 anonim ***** válasza:
86%
Pasinak tuti a melót mondaná mindenki...
2014. okt. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
nem én pontozok le, ki az, aki szerint ezek nem értékes vélemények? ő mit gondol?
2014. okt. 30. 14:20
 7/35 anonim ***** válasza:
60%

Nem mennék temetőbe.Én sem szeretek. Ha délelőtt dolgozol, legalább nem kell magyarázkodni. Egy ilyen lebegtetett programért én nem rúgnám fel a munkámat. Ma nem mész, máskor meg majd nem hívnak.

(Néhány tanács az nagyon könnyen megszületett, ahol a kalács is könnyen jön.Nem mindenki teheti meg, hogy elszalasszon munkát, aminek a bére nagyon kell!)

2014. okt. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Ez a pasinak tuti a melót mondanák sajnos így van. És nagyon zavar. Jelenleg én keresek többet, jobban függünk az én bevételemtől, mint a párométól, utálom a nemi sztereotípiákat, próbáljunk már elvonatkoztatni ettől.
2014. okt. 30. 14:22
 9/35 anonim ***** válasza:
89%

Én dolgozni mennék. Nem bírom az ilyen "majdnem" programot. Mi van, ha csak este esnek be? Rosszul vagyok az ilyen bizonytalan beállításokról, mintha neked nem is lenne jobb dolgod.

Most visszamondasz egy melót, lehet, hogy többet nem hívnak.

Ez van, tudomásul kell venni mindenkinek. Mondd meg nekik, délre otthon vagy, akkor már számíthatnak rád.

2014. okt. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Hát igen volt már erről szó a karácsony kapcsán, hogy idén azért nem hívott a nagypapája, mert tavaly nem tudtam oda elmenni, mert a saját nagyszüleim is pont akkorra szerveztek programot. Ez szerintem nagyon rossz hozzáállás, de hát mit tudok ellene tenni?
2014. okt. 30. 14:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!