Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családos ember hol lehet...

Családos ember hol lehet egyedül pár napig?

Figyelt kérdés

1 éve van gyerekem, és szeretnék néha egyedül lenni, mint ahogy régen pár napig havonta. Olyankor tudom rendezni a gondolataim, tervezni a jövőt, tanulni, stb. Utazzak el egy hétvégére? Ez olyan megnyugtató. Persze ez mind a családom érdekében is történne, hogy ne kattanjak be a napi 11 óra stressztől hétközben, hétvégén meg az otthoni nyüzsitől.

Szóval a kérdés az,hogy hogy tehetem meg, hogy ne lássak embert? Főleg ilyenkor télen. Még jó időben csak megoldható, hogy elmenjek esetleg horgászni, kirándulni, nem? De nem akarok utazni sem hozzá, csak egy kis lyukra vágyom ahova behúzódhatok meló után vagy egy szombatra pár órára.


2014. nov. 1. 14:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
39%
Sehol és sehogy. Szépen maradsz a s.ggeden egy 1 éves pici gyerek mellett. Majd ha már elmúlt 2 éves akkor kotorhatsz. No meg remek kikapcsolódás ha besegitesz az asszonynak.. Meg kis zsebpénzt nyomsz a kezébe, és őt engeded el magad helyett lazítani 1 napra.
2014. nov. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
42%

Takarítás és ablaktisztitás közben remekül ki tudod a fejed "tisztitani", és még kondiba se kell menned:)


Úgy fenéken billentenélek, ha én lennék a nejed helyébe, hogy csak kapkodnád a fejed:D

2014. nov. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
67%
Ezt gyerekcsinálás előtt lett volna célszerű jobban átgondolni.
2014. nov. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem teljesen érthető, hogy egy visszahúzódóbb típusú ember a gyerekvállalás után is szeretne egyedül lenni néha. Főleg 11 óra munka mellett. Nem a házimunka elől lógna el folyton, hanem SZERETNE EGY KIS IDŐT MAGÁRA. Ahogy szerintem a feleségnek is jár ez, ugyanúgy. Ha valami mártírszerepbe kényszerítik magukat az emberek, nem csoda, hogy később agyba főbe csalják egymást, mert nem bírják a feszültséget.


Nekem nőként is igényem van a magányra néha. Kell, hogy az ember alkalomadtán kikapcsoljon. Aztán pedig olyan jó visszamenni a szerető család körébe. :) Szóval szerintem nem kéne így leugatni a kérdezőt.


Szerintem ilyenkor is nyugodtan megoldható a kirándulás, bérelj ki egy vadászházat egy éjszakára például. Addig a párod is elmehet csajos estét tartani, a gyerkőcre meg biztosan szívesen vigyáznak a nagyszülők, általában a szemük fénye az unoka. :)

2014. nov. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%

A szüleidnél az eredeti szobád?

A kérdésedből egyébként nem teljesen tiszta, hogy csak a technikai kivitelezéssel van problémád, vagy a családod sem lelkesedik az ötletért.

2014. nov. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
68%
Mennyi segítségetek van a gyerek körül? Tudom, hogy vannak bizonyos típusú emberek, akiknek szükségük van olykor egyedüllétre, hogy feltöltődjenek, különben túlfeszülnek és az senkinek sem jó. A pároddal kellene megbeszélned, hogy mit gondol ezekről a dolgokról. Esetleg felváltva is kikapcsolódhatnátok. Mondjuk a hétvége egyik napjának a délutánján te csinálsz valamit egyedül másik nap a párodat engeded pihenni. Mert kölcsönösnek kell lennie. Hogyha van segítségetek, együtt is ellóghattok néha sétálni.
2014. nov. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
66%
Ha a gyermek anyja is ugyanezt megteheti, ergo elvonulhat pár órára vagy elmehet ide-oda, akkor utána te is megteheted. Addig lepasszolni nem nagyon fair dolog.
2014. nov. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
78%
Panzio?
2014. nov. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
79%
Hasonló vagyok, mint te, és tudod, hogy oldottam meg? Nincs gyerekem.
2014. nov. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%
De ugye támogatnád ugyanebben a feleségedet is nem? Mert ha megbeszélitek, hogy egyszer te, egyszer ő megy el egy kicsit egyedül lenni, ha erre mindkettőtöknek van igénye, akkor teljesen jól működhet a dolog
2014. nov. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!