Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekvállalás Németországban,...

Gyerekvállalás Németországban, egyedül?

Figyelt kérdés

Oké, nem egyedül, de nem vagyunk házasok. Viszont gyereket szeretnénk, már próbálkozunk. (Tervezett, szeretjük egymást, és a picit nagyon várjuk.) Szeretném tudni, hogy mire számíthatok így, hogy hivatalosan egyedülálló vagyok. (Lakcímünk egyezik, együtt élünk.) Én dolgozom 4 órában, a havi fizum 600 euro körül van, az övé 1100, mindketten munkaközvetítőn keresztül dolgozunk. Természetesen a párom elismeri, hogy ő az apa. Bajorország területén élünk.


Mire számíthatok? Terhesgondozás menete, havi juttatások?


Otthon se voltam még terhes, nem hogy itt... Ha valakinek van tapasztalata, az nyugodtan ossza meg velem! :)



2014. nov. 2. 14:19
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
61%

Vegyen egy gyorsan. :-)

Bementek otthon a polgármesteri hivatalba és megoldják.

Steuerklasse 3-ba fogtok kerülni ami sokkal jobb.

És utána igényelhettek kindergeldet. :-)

1 gyerek 184 euró havonta.

2014. nov. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
96%

Ezt miért nem ott érdeklödöd meg? Ott ugyanis tényleg tudják az aktuális szabályzásokat, itt meg csak "azt hallottam" szinten kaphatsz felvilágosítást.


Az egészségügyi részröl a háziorvosodat kérdezd meg, a többiröl meg a betegbiztosítót illetve a szociális neccet.

2014. nov. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
60%

Elsö: Kindengeldet MINDENKI igényelghet, anike van gyereke meg munkahelye Németországban.


Ehhez teljeen fölösleges összeházasodni.

2014. nov. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
56%

Kb. 400 euró Elterngeldre (14 hónapon át) és 180 eur Kindergeldre, a szülés előtti 6 héttől a gyerek 8 hetes koráig pedig 13 eur/nap Mutterschaftsgeldre.

14 hónap után csak a Kindergeld jár, más nem.


A férjed adója szinte nem változna 1 gyerek után, mert annyira rosszul keres, hogy kb. nem is adózik. Ha jól számolom talán 50-70 euróval kapna többet.



Az államot akkor tudnátok lehúzni egy csinos kis segéllyel itt, ha nem egy lakcímre lennétek bejelentve. Így egyedülálló anyaként kapnál a gyerekkel lakást és minden költségedet fedezné az állam (rezsi, étel, stb.).


Egyébként ritka undorítónak találom ezt a gondolkodást.

2014. nov. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
54%

Na, még egy Bastard, akit Frau Merkel fog felnevelni.

A magyarok mindenhol ilyenek?

2014. nov. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
48%
Utolsó: igen, sajna...
2014. nov. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
38%

Én nemrég hallottam egy nagy "igazságot"

Azt mondta egy ember hogy nehogymá ne használjam ki Németországban az ilyen lehetőségeket amikor engem is kihasználnak a végtelenségig.

És igaza is van szerintem

2014. nov. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
23%

Hat persze logni az allam csecsen...

A nemet torveny szerint egy lakicim es apasagi siman nem vagy egyedeulallo.

2014. nov. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
76%

Ki használ ki téged kedves 7-es? Mert itt Németországban senki. Fair fizetések, normális életkörülmények.


Cserébe jönnek ide az ilyenek, mint a kérdezőék, hogy cigány módra kiszipolyozhassanak minden segélyt, amit csak tudnak, és a létminimum alatt tengődjenek 1 szobában. Csodálatos.

2014. nov. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
44%

Tudnék mesélni hidd el.

A külföldi az mindig is külföldi marad ugye ebben egyet értünk?

2014. nov. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!