Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hetes vagyok és folyamatos...

30 hetes vagyok és folyamatos viták következtében ma elköltöztem. A férjem nem volt társ semmiben, nem foglalkozott velem, számára a pénzkereséssel véget ért a gyerekvállalás felelőssége. Van még vki aki egyedül maradt terhessége alatt?

Figyelt kérdés

Talpra lehet állni? Élhetünk még boldog családban? Meddig próbáljátok menteni a kapcsolatot?

Jobb egyedül élni mint folyamatos vitában? Irányítani akarja az életem, elmarja a barátaim, elnyomja az egyéniségem, csak ő számít és én nem voltam boldog. Elmondtam mi tesz boldoggá engem és ő nem akar ennek megfelelni, mindent feladtam érte, de ő csak bezár a lakásba és nem törődik velem és nagyon csúnyán beszél. Úgy érzem nem lesz jobb és azért hagytam el, nehogy a sok idegtől koraszülésem legyen. Sokáig gondolkodtam a döntésen.


2010. jan. 28. 11:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad idegeskedni, most ez a legfontosabb! Te és a baba a lényeg! Próbálj mindent zavaró dolgot kizárni! Tudom nem könnyű, de ha ezt így folytatja tovább tényleg előbb-utobb baj lehet belőle!

Én azt tanácsolom, hogy most maradj ott ahova költöztél a férjed elől, haggy neki is egy kis időt! Őket is megviseli a változás! Más lesz szerintem a helyzet ha már meg lesz a baba. Látni fogja, hogy mennyire más amikor már kezébe tarthatja a kis jővevény, akiről eddig csak elképzelései voltak. Biztosan megfogja változtatni! Ha meg még sem, akkor belekell nyugodni, hogy apa nélkül nő fel a gyerek!

De most tényleg neked/nektek a nyugalom a legfontosabb!

Akkor beszélj vele, ha nyugodtan tudtok kommonikálni, és ha elég erős vagy az esetleges "nem" válaszhoz is!!!

2010. jan. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom! Én is sokat vagyok egyedül, késő éjszakáig dolgozik a párom, de én is ezt csináltam régebben, kénytelen vagyok elfogadni a helyzetet, ilyen a mai világ. Nálunk én vagyok itthon az "úr", hogy mi, mikor és hogy legyen, persze nem nyomom el őt sem, csak valahogy az itthoni dolgokat jobban tudom irányítani. Sok kompromisszumra van szükség az életben, mi végül nem vagyunk már huszonévesek, így átmentünk már sok magánéleti helyzeten. Próbáljuk a jó dolgokat megfelelően értékelni az életben és így a negatív dolgoknak nem marad hely. De ehhez 2 ember kell.

Bízom benne, hogy jóra fordul a helyzetetek és a férjed is átértékeli a történteket.

Nem tudsz otthonról kimozdulni napközben? Valami program talán elterelné a figyelmed a számodra rossz érzést keltő dolgokról. Nem találkozhatsz a barátnőiddel, míg dolgozik a férjed?

2010. jan. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
60%
jól tetted h elhagytad.ha ki is békülsz vele akkor csak úgy ha bizonyít.
2010. jan. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Semmit nem akar velem csinálni. Ha otthon van, csak a számítógép érdekli, azt mondja én nem csinálok semmit. Ez nem igaz. Este arra sem hajlandó hogy fél órát sétáljon velem. Ilyenkor elkezd kiabálni, hogy oldjam meg mással. Innen az jön, hogy költözzek, ha nem tetszik. 2 hetente ez van és beleuntam. A kapcsolatom a 4 fal között zajlik/zajlott, ő haverozik, estére elfárad, mikor velem kellene beszélgetni, kikapcsolódni. Semmit nem csinálunk közösen. Esténként gépezik, én elé rakom a kaját, majd az ágyban odabújik, 5p és alszom. Testi dolgok nuku. Olyan dolokbkal sem jár a kedvemben és nem figyel rám, amik nem a pénzről szólnak, csak rólunk. Ő elvan otthon és nem figyel rám, egész nap otthon ülök és őt várom. Besokalltam. Azt mondta lehet menni. Hát jöttem. 4 hónapig ez ment.
2010. jan. 28. 12:30
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted. Nyilván alaposan végiggondoltad, hogy mennyit ér a kapcsolatotok. Csak a baba miatt ne maradjatok együtt, később ez csak még rosszabb lenne. Most csak magaddal foglalkozz és a babával, meglásd rengeteg örömöd lesz benne. És érte/miatta mindent meg fogsz tudni oldani!

Kitartást, erőt és sok boldogságot kívánok Neked és a babádnak!

2010. jan. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Én nem a döntésedről kérdeznék, hanem, hogy most mi a helyzet? Mit szólt, hogy meg "merted" tenni?


Sok férfi pánikol, nem tudnak mit kezdeni a helyzettel. Szerintem jól döntöttél, de még balul is üthet ki, odamehet pl. cirkuszolni, ahol vagy, stb. bár nagyobb a valószínűsége, hogy észhez tér.Nem azt modnom, hogy maradj örökre, de érezze milyen az, ha tényleg nem csinálsz semmit. Innen két út van, vagy jobb lesz, vagy rosszabb.

2010. jan. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon erős egyéniség vagy. A leírtak alapján jól tetted, hogy elköltöztél. A legfontosabb az, hogy nyugodt körülmények között legyél. A babának is az a legjobb.

A Párod lehet megváltozik, ha megszületik a baba. Ha majd a kezében tarthatja a kicsit. Sőt, lehet hamarabb rájön, hogy Te és a születendő baba is nagyon fontos neki. Ha szeret Téged, megtalálja a módját, hogy kibéküljetek és megváltozzon. Mert a leírtak alapján neki kellene változnia. Ha pedig nem szeret, akkor még mindig jobb egyedül és békességben a babával, mint állandó feszültségben élni.


Én nagyon drukkolok Neked. Vagyis nem is Neked, hanem annak, hogy a Párod esze megjöjjön. Ha még vannak érzelmeitek egymás iránt, akkor szerintem helyrehozható. Lehet csak minden új még a Párodnak. De nem védem őt, hisz nem ismerem.

De jelen helyzetben jól tetted, hogy eljöttél.


20 hetes kismama

2010. jan. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Nem keres azóta. Nem is fog. Makacs és büszke és inkább belepusztul és bebeszéli magának, hogy én vagyok a hibás. Nagyon alaposan átgondoltam, mással is u.ezt csinálta volna! Magával van baja, ki nem nőtt gyerekkori sérelmek amiken nem tud úrrá lenni. De ő szerintem ezt az idegbeteg jellemet adná át a gyerekének, amiben én nem szeretnék így részt venni. Ő meg tutira nem fog utánam jönni és ígérni hogy megváltozik. TEgnap kértem, hogy kérjen bocsánatot és mondta hogy nem fog mert nincs miért.

Erős vagyok mert annak kell lennem. Van saját lakásom, szerető családom. Nem tudok egy agresszív emberrel együtt élni akit csak saját maga érdekli. A gyerekért meg értünk megtesz mindent, megvesz mindent, de utána a fejemhez vágja hogy ő tart el. Meg hogy csukjam be az ajtót mert ő fizeti a fűtést. Na ez az amikor egy "férfi" gusztustalanul visszaél a helyzetével.

És ezt valaki vagy megszokja vagy megszökik!

2010. jan. 28. 13:54
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Jó neked mert van hova menned!Nálam ugyanez a helyzet 16 hetes vagyok de ma megint megkaptam hogy ő tart el és hogy a volt felesége lába nyomába nem léphetek!10 éve vagyunk együtt!Van már egy 3 éves kisfiunk!Ha tudnék menni már most csomagolnék és fel is le is ut de sajnos nincs senkim 10 évesen árva lettem mert meghaltak a szüleim!Anyaotthonba meg nincs hely!Ma is elvancseszve az egész napom nagyon fáj amiket afejemhez vág!Irigyellek hogy volt hová menned és hogy volt benned erő megtenni ezt a lépést!Csak nekem már azon jár az eszem hogy ha elmegyek is anyaotthonba egy évig lehetnénk ott utána hová,A gyes meg a családi vajmi kevés 2 gyerekkel!Még albérletre sem elég!Ruhát nem kaptam már 2 éve mert arra sose nincs pénz de a számítógépet feltuningolni meg uj monitort venni van!Más levetett gönceit hordom!A gyereket turibol öltöztetem!És erre mondja hogy ő tart el!A f@szom kivan vele már utálom!Nekem is mindig azt mondja hogy nem csinálok semmit csak azt elfelejti hogy mire hazajön mindig rend van friss meleg kaja mosott vasalt ruha!Ahogy hazajön a munkábol le a számítógép elé én meg hordom be a kaját neki utána egy szot nem szolhatunk mert ő fáradt hagyjam békén!8-kor fürdés fekvés mert ő álmos!Nekem is nagyon rossz de nagyon megvagyok kötve!És mielőtt megitélnétek hogy akkor miért szülök azért mert 2 honapja csinálja ezt már arra is gondoltam hogy van valakije ugyanis a sexulis életünk is abbol állna ha én belemennék hogy szájjal ne én meg hülye nem vagyok!Amugy meg normálisan nemm érdekli a sex!Csak a szop@s!Bocsi hogy így kimondom de kivagyok!
2010. jan. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Nem ezt képzeltem magamnak, de már a gyerekem kell, hogy fontosabb legyen. Az ő érdekeit próbálom nézni, hogy neki hogy jobb. Kapja az apja idegbeteségéből vagy ne? Viszont akkor apát sem kap. Jó nagy dilemma ez, mert nem csak a saját életem döntöm el.
2010. jan. 28. 14:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!