Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek kell felajánlani a...

Kinek kell felajánlani a tegeződést egy tanár vs. Ex-diák kapcsolatban?

Figyelt kérdés
16 év van közöttünk, nemrég érettségiztem, és jó barátok lettünk. Én lány vagyok ő férfi. Kinek kellene felajánlani a tegeződést? Nekem, mint nőnek, vagy neki, mint "tanárnak", bár már ugye nem tanár-diák kapcsolatban állunk, hanem jó barátok lettünk.
2010. jan. 26. 18:43
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem hozzátenni, hogy ő az érettségi óta tegez.
2010. jan. 26. 18:47
 2/23 anonim ***** válasza:
25%
Ha már nem a tanárod és nincs köztetek alá-fölé rendelt viszony, akkor neked a nőnek!
2010. jan. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
25%
Mondd azt, hogy már "hivatalosan" is tegezhet téged.
2010. jan. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
25%
Csakis Neked.
2010. jan. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Minket gimiben a tanárok eleve tegeztek, szóval utána nekik kell csak megengednie :)
2010. jan. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%
Vagy ajánld fel neki, hogy mostantól magázhat(na).
2010. jan. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Az az igazság nekem meg sem fordult a fejemben, hogy én ajánljam fel neki, hogy had tegezzem. Ez olyan furcsa lenne. De magázni sem jó, mert már mint írtam is, elég jó barátok lettünk. Ő érettségi óta - sőt már kicsivel előtte is - tegez.

Egyszer állítsak oda elé, és kérdezzem meg, hogy nem tegezhetném? Vagy hogy? :D Még mindig felnézek rá, lehet ő sem örülne ha tegezném?

2010. jan. 26. 19:11
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlenül nem mondta még hogy tegezd. Más lenne a helyzet ha mindketten magáznátok egymást, úgy mondhatnád hogy tegeződjetek. De így, hogy ő tegez, te meg magázod, szerintem ha akarta volna már rég mondta volna...
2010. jan. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
18%
Mindig a nőnek, 18 év felett!!
2010. jan. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

A 16 év viszont - nő ide, nő oda - nagy korkülönbség (Kis szépítéssel egy generáció).

Egy köztes megoldást ajánlanék: Beszélgetés közben ejts el egy kérést, megszólítást, majd 'szégyelld el' magadat. 'Elnézést Tanár Úr!' Ha van benne kurázsi, kapcsol és rávágja, hogy akkor maradjatok úgy. (Mármint kölcsönösen tegezőben.)

2010. jan. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!