Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek kell felajánlani a...

Kinek kell felajánlani a tegeződést egy tanár vs. Ex-diák kapcsolatban?

Figyelt kérdés
16 év van közöttünk, nemrég érettségiztem, és jó barátok lettünk. Én lány vagyok ő férfi. Kinek kellene felajánlani a tegeződést? Nekem, mint nőnek, vagy neki, mint "tanárnak", bár már ugye nem tanár-diák kapcsolatban állunk, hanem jó barátok lettünk.
2010. jan. 26. 18:43
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
19:13-as válaszolónak is igaza van, hogy eddig már mondta volna, ha akarta volna, de... szerintem azért nem mondta, mert azt gondolja, hogy ez nekem rossz, furcsa lenne, mert már megszoktam, és esetleg ez rossz hatással lenne a barátságunkra.
2010. jan. 26. 19:27
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Lehetságes hogy csak a te részedről van barátság mert ha ő is ugy érezné akkor már megtette volna a lépést!

De meg is probálhatod ugy hogy és te ma és akkor gyorsan hogy jaj bocsánat őn vagy maga mit csinált ma remélem érted

2010. jan. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
90%
Nekem az azért furcsa, hogy középiskolában tegeztek benneteket a tanárok. Most tanulgatjátok, hogy milyen az, ha magáznak titeket????( Bocs a társadalomkritikáért)
2010. jan. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Igen értem, de hála Istennek ez a lehetőség nem áll fent, mert nagyon jó barátok vagyunk :) smsezünk meg minden egyéb :) inkább arra tippelek, hogy nem tudja, h én h reagálnék rá, és gondolja inkább hagyja. de én meg örülnék neki :)
2010. jan. 26. 20:44
 15/23 anonim ***** válasza:
50%
Most látom, hogy érettségi óta kezdett el csak úgy tegezni. Én nem tudom miért aggódod túl a dolgot, hiszen ő mint tanár abszolúte nincs tisztában ezekkel az illemszabályokkal. Talán tőle kérdezd meg, mit illik ilyen helyzetben tenni...Ő alapvető szabályt sértett meg, csak hogy tudd!!
2010. jan. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Mármint azzal, hogy "engedély" nélkül tegezett, vagy azzal, hogy magázott minket, mint diák?
2010. jan. 26. 21:44
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen és tökéletesen ugyanebben a helyzetben vagyok, csak köztünk 11 év van. Mi is majdnem minden nap beszélünk, me közös programokat szervezünk, és ő mindig is tegezett engem, de én nem merem... direktbe megkérdzni. Ezen a véletlen "te"-n én is gondolkodtam, de még nem mertem megcsinálni. Anyukám szerint már le kellett volna tegeznem... ki tudja...

Megértem a helyzeted, elég kínos.

2010. jan. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Igen, mert nem tudhatjuk, hogy azért nem ajánlja fel, mert azt gondolja hogy nekünk ez zavaró lehet, vagy mert jól esik még neki, hogy magázzuk, és ezzel "feljebbvalónak" érzi magát vagy nem is tudom :D

Mindenesetre köszönöm mindenkinek a tanácsot! :)

2010. jan. 27. 14:46
 19/23 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: ha lesz valami előrelépés, elmeséled majd? Kíváncsi vagyok:)
2010. jan. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Várjátok meg az első érettségi találkozót, akkor minden eldől/het/.

- Abban a ritka, szerencsés helyzetben vagyok /voltam/, hogy az általános iskolai osztályfőnök/nő/ömet már 15 éves koromban tegeztem. Igaz, csak 12 évvel volt idősebb nálunk, mert mi voltunk az első osztálya. (Az indok az volt, hogy társadalmi munkában besegítettem rendezvények szervezésében, az apropó pedig éppen egy iskolai ünnepség volt. Viszont a 25 éves találkozón kijelentette, hogy mindenkivel oda-vissza pertu (mi voltunk 39-40 évesek, Ő 51.)

- Nemrég tatottuk a 40 éveset, és a most 70 éves általános iskolai 3-4-es tanítónénink azt mondta, hogy ettől a pillanattól kezdve tegezés és 'Szervusz Piroska néni', de csak a lányoknak! 44 évvel ezelőtt természetesen tegezett bennünket 8-10 éveseket, de most minden nagypapa korúnak jár a magázás!

A középiskolában vegyes volt a tanárok hozzáállása.

Az igazgató úr már a 14 éves lányokat is magázta, a fiúkat teggezte. Bennünket nem tanított, de tudjuk, hogy ezt követte az óráin is.

A tanárok, tanárnők legtöbbje /le/tegezte a diákokat. Egy kivétel volt, a most 84 éves angoltanárnőnk, aki a lányokat tegezte, de a 14-18 éves fiúkat magázta.

A 35 éves találkozón viszont az a tanárnő is már csak magázni 'mert', aki akkor tegezett bennünket.

A 75 éves énektanárunkat viszont pár mondat után 'arcátlanul' letegeztem, amikor felkerestem az otthonában, hogy meghívjam a rendezvényünkre. Nem vette zokon, sőt 'villoghattam' is, amikor a nagy nyilvánosság előtt felkértem: 'Tanár úr, azt meséld el, amikor..' Ő viszont még mindig tegezi az azóta 54-55 éves 'lányokat.'


Szóval, minden elhatározás, hozzáállás, vagy egy kedvező/véletlen alkalom kérdése.


p.s.: Töröcsik Mari nemrég adomázott Gundel-Takács Gábornál, hogy a 16 évvel idősebb Bessenyei Ferenc Őt símán tegezte. Többször felajánlotta, hogy tegezze vissza, de a művésznő nem merte. Pedig jó barátjának tartotta!!

2010. jan. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!