Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tapasztalatotok szerint...

Tapasztalatotok szerint meddig működhet egy ilyen kapcsolat?

Figyelt kérdés

Nyilván nem lehet megmondani előre, hogy mi meddig fog tartani csak kíváncsi vagyok arra, hogy akik között nagy a korkülönbség, azok között általában meddig működtek a dolgok.

A barátom 28 éves, én pedig 17 éves vagyok és 10 hónapja vagyunk együtt. Tudjuk mindketten, hogy az a 11 év nem kevés idő de ettől függetlenül jól megvagyunk, nem mondom, hogy mindenben egyetértünk de nem szoktunk veszekedni. Vegyes dolgokat szoktak mondani az emberek. Van aki szerint ezzel nincs semmi baj és van aki szerint kizárt, hogy közös jövőnk lesz a korkülönbség miatt.

Kíváncsi lennék a ti véleményetekre is. Gondolom sokak fejében megfordul az, hogy csak átver vagy kihasznál, de biztosíthatlak titeket, hogy ez nem így van de ezt most nem fejteném ki bővebben.


2014. nov. 6. 15:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Inkább attól függ milyen korszakotokban van a nagy korkülönbség. 25 éves kor előtt köttt szerelmek nagy része szétszakad, mert kb 23-25 éves korig változik még sokat az ember és a világlátásmódja. Szval így nem jósolnék 1-2 évnél többet. De minden ember más. Én 26 éves korom óta vagyok együtt a párommal, 8 éve, és ugyanúgy szeretjük egymást mint a kezdetekkor, semmi nem romlott meg köztünk, sőt, még jobb lett (befejezzük egymás mondatát stb :) ) köztünk 12 év van
2014. nov. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ebböl bármi is lehet, kettötökön múlik, meg azon, hogy ki merre fog fejlödni.


A legtöbb esetben az elsö nagy szerelem csökkenésével elöjönnek a különbségek, amik az életkorokból adódnak. Az idösebb rendszerint elkezdi "nevelni" a másikat, a fiatalabb meg nem "gyereke" akar lenni, hanem társa. A másik meg, ha a fiatalabb úgy érzi, lemarad valamiröl, ha ilyen korán elkötelezi magát.


Viszont ha ezen a fázison úgy túljutnak, hogy egyenrangú emberekként tudnak egymásra tekinteni, akkor lehet belöle akár életük végéig tartó kapcsolat is.


Szóval nem mondanám eleve elítélendönek, de az általános tapasztalat szerint nem túl tartósak az ilyen kapcsoaltok, föként a te fiatalságod miatt. (Ugyanis TE fogsz többet változni, mert 17 évesen még senki nem befejezett személyiség - és ezt nem lebecsülöen mondom, ez tény.)


Ettöl függetlenül sok boldogságot kívánok nektek.

2014. nov. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem a legszerencsésebb ez a helyzet, mert ő már felnőtt, te viszont az elkövetkező 4-5 évben rengeteget fogsz változni, különösen ha továbbtanulsz. Nagyon sok kapcsolatot ez zilál szét, mert nagyon hirtelen tud az ember értékrendje drasztikusan változni.

Viszont ez nem törvényszerű. De sose lehet előre tudni, hogy az ember pont melyik kategóriába esik.


Igazából nekem nem is a korkülönbség furcsa, hanem hogy még egy éve se vagytok együtt, gondolom össze se költöztetek, szóval még a rózsaszín ködben lebegtek elvileg. Ennek ellenére összesen három mondatot írtál a kapcsolatotokról, ebből kettőben negatív dolgokat. Márpedig az egy kapcsolatról igen sokat elárul, hogy az ember ha jellemzi, ösztönösen mit tart fontosnak.

2014. nov. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ameddig be nem nő a fejed lágya. Ez most így csúnyán hangzik, de az elkövetkező pár éven belül sokat fogsz változni, meg fogsz komolyodni (igen, akkor is, ha már most úgy érzed, hogy komoly vagy), és ilyenkor a lányok rá szoktak jönni, hogy hiába a korkülönbség, a férfi nem azt nyújtja, amire vágyik. Mert, aki 27 évesen 16 éveseket szed fel, az bizony éretlen, hiába lesz lassan 30.
2014. nov. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

" Inkább attól függ milyen korszakotokban van a nagy korkülönbség. 25 éves kor előtt köttt szerelmek nagy része szétszakad, mert kb 23-25 éves korig változik még sokat az ember és a világlátásmódja."

Én ezzel nem értenék egyet. 20 évessen találkoztam párommal, hamarosan 26 leszek. Már 21 éves koromban összeköltöztünk, akkor voltunk mindketten végzősök. Együtt lakunk, dolgozunk. Pedig ő 6 évvel idősebb.

2014. nov. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem annyira nem sok a 11 év, köztünk 10 van és egyenlőre működik, bár még csak másfél éve vagyunk együtt.(én a harmincas évem elején vagyok, mindketten túl egy váláson) De azzal egyet kell értsek, hogy nem mindegy mikor van ez a 10-11 év. Így hogy Te még csak 17 éves vagy nem biztos, hogy hosszú távon működhet.
2014. nov. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Határeset. 11 hónap alatt én nem tudnám megmondani, hogy mennyi ideig maradtok együtt, de a véleményem az, hogy egy 28 éves felnőtt és egy 17 éves gyereklány között még túl nagy a szociális-társadalmi különbség.

Bár elképzelhető, hogy ti is kivételek lesztek.

2014. nov. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Igazság szerint én örülök, hogy egymásra találtunk mert mindig azt akartam, hogy olyan fiút találjak magamnak akivel lehet előre tervezni, mert nekem az a legfontosabb célom az életben, hogy családot alapítsak és úgy érzem, hogy vele ez lehetséges. Mivel idősebb, ő már pár éven belül szeretne gyereket (de azt sem bánná ha már most lenne), viszont én most még az iskola miatt nem akarnék, majd csak akkor ha már elvégeztem. Úgy érzem, hogy ez vele nagyon jól működne. Nekem ő az első és én már egészen kislány koromban elterveztem, hogy én egyetlen férfit akarok szeretni de őt életem végéig, családot alapítani vele és élni, és továbbra is ez a véleményem.. ilyen téren egyformák vagyunk ezért úgy gondolom, hogy talán van esélyünk ha így folytatódnak a dolgok mint ahogy eddig is. De azért tisztában vagyok vele, hogy ez nem lehet olyan könnyű mint amilyennek hangzik.

2014. nov. 19. 21:06
 9/10 anonim ***** válasza:
Ismerek olyan párt, akik között 25 év a korkülönbség, és "befejezik" egymás mondatát. :-) 6 gyermekük van, mindkettő hozott magával a házasságba, és közös gyerekek is vannak. Boldogok. A korkülönbség nem látszik meg, mert a férj rendszeresen sportol. Szépek és boldog, kiegyensúlyozott nagycsalád. :-)
2014. nov. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

a 28 éves sráctól függ, mert a 17 az bitos kötődékeny, első pasi, vagy szerelem akár, nem kizárt, hogy élete végéig vakon bízik


a srác, hogy eleve miért 17 évessel jött össze..?ez a kérdés, hogy tapasztalt e, minek hiszi magát(csődör és felvág egy kiscsajjal, vagy nem kell senkinek, fél lányokól..)


szóval én 17 évesen egy 24 évessel jártam két év után megcsalt

2014. nov. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!