Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kedves hölgyek! Ti mennyire...

Kedves hölgyek! Ti mennyire viselnétek ha a férjetek szakács lenne és napi 13-14 órákat dolgozna és heti 2 szabadnapja lenne és minden nap este 11-12 körül érne haza?

Figyelt kérdés
2014. nov. 7. 12:27
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

ma 13:51


Kedves utolsó!Nem vagyok nő gyülölő,szeretem a nőket,ennek semmi köze a nőhöz,ez inkább emberi tulajdonság mint akinek ezt válaszoltam.Az ilyen nő milyen már,aki azért elhagy valakit mert olyan a beosztása amilyen,mind amelett mondjuk nagyon szereti a nőt és minden tőle telhetőt megad neki és értik a jövöjükért dolgozik az az ember?Nem fogadja el hogy az az ember szereti őt és mondjuk az adott szakmát is és nem mellesleg a jövöjükért dolgozik.

Tudod én voltam mind 2 oldalon,volt ahol 8 órát dolgoztam csak nem kerestem jól,ott az volt a gond.Utána meg az hogy sokat dolgozom.Szóval így tegyen jót az ember,annak akit szeret.

2014. nov. 7. 13:56
 12/20 anonim ***** válasza:
26%
Rosszul, de ha ez a munkája, akkor ez a munkája.
2014. nov. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Azt megkérdezhetem, hogy amikor együtt vagytok, akkor miket csináltok, hová jártok? Ugye akkor nem ülsz le a gép elé, meg nem kezdesz el barkácsolni vagy sörözni járni a haverokkal?



Amúgy jelenleg nem ezt csinálom,csak gondolkodtam hogy újra dolgozzak benne.Csak kiváncsi voltam a véleményekre,mert azt mondta őt sem zavarná,csak hogy én ezt nem hiszem el neki.:)Amúgy nem szoktam haverokkal eljárni,se sörözni,se barkácsolni.A szabadidő azt csak is együtt:)

2014. nov. 7. 14:02
 14/20 anonim ***** válasza:
71%

Én és a párom is rengeteget dolgozunk,ezért döntöttünk úgy, hogy valahogy összeköltözünk minél előbb,mert utazást és mindent leszámítva,tényleg heti 1-2x tudtunk volna fél és 1órákra találkozunk.


Így hát összecuccoltunk pár hét után és ha csak napi 1,5órát is látjuk egymást,örülünk.Napközben belefér egy sms(illetve telefonos alkalmazáson egy mosolyot küldeni egymásnak és örülünk)


A nap végén mindkettőnk dögfáradt,és nekem jó közös program,ha együtt nézünk valamit a tv-ben... Talán összejön egy jó kis nyaralás egyszer.Ez hétközben van.


Hétvégén meg van, hogy nem csinálunk semmit,de azt kettesben és aktívan csináljuk :D

2014. nov. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
91%
Akkor jó, ha a kevéske szabadidőtöket együtt töltitek. Nézd igazából ehhez szerintem senki nem vág jó képet, mert hiszen szereti a másikat, így szeretne vele sokat együtt lenni. Én legalábbis így vagyok a férjemmel, szeretem amikor hazajön és együtt vagyunk. De nyilvánvaló, hogy nem hagynám el azért, ha nagyon sokat dolgozna, de persze az is nyilvánvaló, hogy nem lennék boldog, csak elfogadnám hogy ez van. Viszont ha emellett még több más probléma is van, például mert szabadidejében nem vagyunk együtt vagy a sok munka miatt ingerült és ezt rajtam tölti le (illetve még sorolhatnám), akkor simán eljuthat oda egy kapcsolat, hogy tönkremegy és ha belegondolsz ez volt a kiváltó ok.
2014. nov. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
89%

"Elég szomorú hogy azt nézitek,kinek milyen a munkaideje és nem azt hogy milyen ember és szeret mondjuk titeket. "


Hiába szeret, ha egy héten 168 órából gyakorlatilag 15-öt töltötök együtt (ugye a 2 szabadnapon 5-6 óra, ha a másik kb. 4-5-kor hazaér, meg minden nap még fél-1).

2014. nov. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
68%

"Az ilyen nő milyen már,aki azért elhagy valakit mert olyan a beosztása amilyen,mind amelett mondjuk nagyon szereti a nőt és minden tőle telhetőt megad neki és értik a jövöjükért dolgozik az az ember?Nem fogadja el hogy az az ember szereti őt és mondjuk az adott szakmát is és nem mellesleg a jövöjükért dolgozik. "


1. Rosszul gondolkodsz. Nem azt írtuk, hogy elhagynánk, hanem hogy eleve nem kezdenénk ilyennel, ha ez nekünk nem felel meg.


2. Ha évekig normálisan éltünk normális munkaidőben, akkor igenis tönkretehet egy kpcsolatot, és az esetek 90%-ában tönkre is teszi az, ha az egyik fél állandó jelleggel HIÁNYZIK a kapcsolatból. Hiába dolgozik kettőjükért, a családért, az akármiért, hiába szereti, ha nincs ott, akkor NINCS OTT! Ezt pedig egyenes arányban követi az, hogy egy idő után már alig ismerik a másikat, nincsenek is közös tevékenységeik, témáik, élményeik, nem tudnak beszélni egymással, mert amikor szükség lenne a másikra, az nincs ott...így a problémáikat is mással beszélik meg és kész a halott kapcsolat.

2014. nov. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
47%
Mi még iskolába jártunk a férjemmel amikor összejöttünk, nem volt állandó munkánk. A rendes munka csak 1 évvel később jött, az iskola befejezésével, összeköltözéskor. De nem vagyok elmebeteg, hogy azért elhagyjam életem szerelmét, és életem legjobb kapcsolatát a kukába vágjam, mert olyan munkája lett amiben nem a seggét mereszti 8 órát egy irodában...hanem többet dolgozik. Nagy ügy... Értékeljük az együtt töltött időt és kész. A barátaival is együtt találkozunk. Mindenki viszi a párját. Szóval még az is együtt töltött idő:) Bár hétvégén mindketten szabadok vagyunk. Ennyivel könnyebb a helyzetünk.
2014. nov. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
91%

Hát a vőlegényem épp nem szakács, hanem felszolgáló. Időbeosztásba ugyanaz a kettő. Eleinte nagyon rosszul viseltem meg is romlott picit a kapcsolatunk, majd én is bekerültem a vendéglátós világba és megértettem miről is szól ez.

Ha a párod úgy mondta, hogy nem zavarná, hogy akkor már dolgoztál szakácsként mikor vele voltál vagy nem tudja milyen? Mert ha nem látott bele, nem biztos, hogy bírni fogja. De akkor még mindig tudsz váltani.


Én személy szerint köszönöm jól bírom, na jó nem jól, de tudom, hogy ez a munkája, dolgozni kell és a mai világban nem nagyon lehet válogatni.

Mi már azt is tudjuk értékelni, ha egymás mellett alszunk el vagy otthon megnézünk egy jó filmet összebújva, míg sokaknak csak az érdemi kikapcsolódás, ha kimozdulnak otthonról.

Azzal sincs semmibaj, hisz ezért vagyunk mások.


Persze attól tartok, hogy ha baba lesz, így mennyit látja majd az apját, de tudom, hogy azt is megoldjuk majd. Hisz azért vagyunk együtt, mert szeretjük egymást!

2014. nov. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Férjem is vendéglátózik. . Így ismertem meg. Tudom hogy ez az egyetlen dolog amit szeret csinálni. Nehéz volt néha, főleg míg a fiunk is pelenkás, éjszaka állandóan ébredős volt mert egyáltalán nem tudott segíteni. Nem 12 órákat dolgozott hanem 16-ot heti egy szabad hétfővel. Sokszor dühös voltam DE inkább ezt csinálja mint vmit amit utál, amitől gyomorideggel indul munkába. Megszoktam hogy a karácsony dec. 24.-én ünnepeljük, nincs szabi kétünnepközt..sőt..

Én elfogadtam és együtt tudok élni ezzel. A férjem szeret minket is és a munkáját is (amiből nem mellesleg k.va jól élünk, de nem ezért nem idegesít a sok meló)

Sokan talán ezt nem tudják elfogadni..akkor tovább kell lépni.

2014. nov. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!