Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Család anya mikor és hányszor...

Petipatt kérdése:

Család anya mikor és hányszor csináljon magának külön programot a család rovására? Párom hét közben 1 alkalommal jár nyelv tanfolyamra, + két alkalommal hét közben ill 1 alkalommal hétvégén test edzésre hogy fogyjon le ill erősítse magát.

Figyelt kérdés
Emiatt este 8-9,30 között ér haza óvónő, 43 éves 53 kg. Mindkettőnknek van egy-egy 5. osztályos fia. A házi munkát emiatt nehezen ill csak részlegesen látja el. Ha főtt ételt szeretnék akkor menjek anyukámhoz ill rendeljek kész ételt magamnak ezt mondta mert ő hét közben nem hajlandó főzni. Megesik, hogy hétvégén sincs rá ideje. Mindketten dolgozunk, anyagiakban meg tudunk egyezni, de külön kasszán vagyunk családi házban. Napi 9-11 óra fizikai ledolgozott munka után álljak még neki magamnak főzni? Vagy esetleg a rendelt ételt ő fizeti? A minőségéről nem is beszélve mivel párom főztjét szeretjük. Gyerekekkel mikor foglalkozzunk? Mire ő megfőzi a saját étkét mert arra van ideje (fogyókúrás) 22 óra van kb mire ágyba kerül 22,30, mikor tudunk együtt lenni? Takarítás, bevásárlás, ügyintézésből kiveszem a részem, de egyedűl nem szeretném csinálni. Mivel alig vagyunk együtt és ez a kis idő is feszülten telik mostanában, mit tegyek. Fogadjam el a teendőjét mivel neki ez fontos és foglalkozzak én a gyerekekkel, egyek hideget, takarítsak, - mossak, -teregessek, -vásároljak be inkább egyedül a béke kedvéért, hogy megvalósíthassa álmát?

2014. okt. 23. 07:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Heti ket nap siman belefér. Plane, hogy tanulás es egészségmegőrzés miatt "marad ki".
2014. okt. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
34%

Ha külön kasszán vagytok, az már nem együttélés, csak egymás mellett élés.

Normálisan működő családban megosztoznak a házimunkán, akár a főzésen is, és a gyerekekkel való foglalkozáson is.

Egy családanya nem gondolhat csak saját magára. Nem főzhet CSAK saját magának! A gyerekek mit esznek? Ők is fogyókúrás ételt vagy szárazat?

Ne vállalj be mindent egyedül, azért, mert ő megakarja valósítani önmagát.

A család nem erről szól.

Ha nem változtat, akkor el kell válni, mert így semmi értelme az együttélésnek.

2014. okt. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%

Gondolom a gyerekek esznek intézményben. Én sem főzök hétközben és a dolgozó nőismerőseim sem.

Anyámék /50+/ is hetente 2x főznek, ált. Apám, mert ő ér előbb haza. Ha jól értem, nálatok te érsz előbb haza... Nem kell elfogadnod a teendőjét, ha nem tetszik lehetsz egyedül is. Egy 40+os elvált, önálló értelmes nő nem lesz még efyszer házi rabszolga, ebven biztos vagyok.

2014. okt. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem hétközben tényleg rendelned kéne ételt, mert gondolom a gyerekek be vannak fizetve, tehát csak egy adag kell, neked. Ő is dolgozik és az óvónői munka olyan, hogy amellé tényleg kell edzés, mert ott ereszti ki a gőzt. A takarítást heti egyszer elég megcsinálni, mondjuk szombat délelőtt és a fiúk is legyenek hozzá befogva. Így 1-2 óra alatt túl vagytok rajta. Én így szoktam a férjemmel együtt. Mi a teregetést is közösen csináljuk, ő adogatja a ruhákat, így sokkal gyorsabb. Ne várd el tőle hogy főzzön a béke kedvéért, de a többiben ne hagyd magad, tehát arra vigyázz, hogy ne háruljon minden munka rád. Vasalni, ablakot pucolni, wc-t, hűtőt takarítani ki szokott? (mert a pasik mindig azt hiszik, hogy mindent ők csinálnak, mert a többit nem veszik észre)
2014. okt. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Itt inkább az a gond, hogy alig vagytok együtt, mint család. Ha hét közben háromszor este ér haza és még hétvégén is egyszer programja van, az azt jelenti, hogy a maradék időbe kell besűríteni a házimunkát. Bár elmondásod szerint segítesz, de egy családi házban mindig van meló és akkor még ott vannak a gyerekek is, akikkel azért foglalkozni kellene. Legalább annyit, mint önmagával.


Szerintem az nem gond, ha hét közben nem főz, rendeljetek ebédet a munkahelyen, sokan így csinálják.


Ahogy itt leírtad, nektek nem biztos, hogy együtt kellene élnetek, mert szinte semmi közös nincs az életetekben és a párod láthatóan nem is igényli.

2014. okt. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

Ja, itt ahogy írták, nem együtt éltek, csak egymás mellett.


Bár alapvetően mindkettőtök hozzáállása szar. Egyrészt, a munka mellett kellene lennie még szabadidejének, amit együtt és a gyerekkel lehet tölteni. Másrészt te sem várhatod el, hogy egy füttyentésre ugorjon és készen tálalt vacsora várjon mire hazaérsz.


"Napi 9-11 óra fizikai ledolgozott munka után álljak még neki magamnak főzni?"...Igen. Érdekes, én férfiként, egyedül képes vagyok erre. De ettől függetlenül, még bőven beleférne mindkettőtöknek akár a kaja, akár a takarítás. Egyrészt nem kell minden este 3 fogásos főtt étel, másrészt takarítani sem kell naponta.

2014. okt. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
96%

Nyilván ez csak az érem egyik oldala, ez csak a Te nézőpontod, de ebből is kiemelnék párat, ami számomra eléggé "érdekes". Átjön a kérdés megfogalmazásából, hogy Te úgy éled meg, a "család rovására" történik, ha egy családanya nyelvtanfolyamra és tornázni jár.

A nyelvtudás hasznos, előny lehet az egyén, de a család szempontjából is, mivel ez által értékesebb munkaerő válik valakiből. Több lehetőség közül válogathat a munkaerőpiacon és nem mellesleg magasabb bér is járhat a közalkalmazottaknak.

Aki rendszeresen tornázik, erősebb, egészségesebb, lelkileg kiegyensúlyozottabb lehet, szerintem ez is hasznos nem csak az egyén, de a család számára is, de Te külön kiemeled, hogy 43 éves és 53 kiló. Ezek szerint ebben a korban ennyi kilósan nem illik tornázni, vagy mi ezzel a gondod?

Nekem a leírásod alapján az jön át, hogy számodra sokkal inkább megfelelne egy hagyományos szereposztású család, ahol a nő végzi a házimunka javát, de akkor hogy jön ide a külön kasszás életforma, ami viszont inkább "modern", mint hagyományos? Számomra elképzelhetetlen, hogy tud jól működni úgy egy "család", ahol elvárás, hogy a nő mindennap főzzön, végezze el a házimunkát, de közben az is elvárás, hogy mindenki önálló legyen anyagilag. Nekem ez úgy tűnik, hogy Ti csak egymás mellett éltek, van ugyan közös fedél a fejetek fölött, de nem közösek a céljaitok és az életfelfogásotok, értékrendetek sem hasonlít.

Még egy észrevétel, ami már a másik oldalt minősíti. Azért, mert hétvégén is elmegy a párod egyszer tornázni, mitől "nincs ideje" rátok?

A problémák nálatok egészen mások, mint amit itt kiemeltél, ez csak a felszín. A valódi problémákat kellene megtalálni és az alapján dönteni, mi a jó nektek.

2014. okt. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
17%

Itt nem a nyelvtanulás meg az edzés a baj, hanem hogy a nő rohadtul önző.

Nem való annak család, aki csak magával szeret törődni.

Én nem élnék ilyen kapcsolatban. Láthatóan az egyik félnek csak magára van igénye, a családra, férjre, közös programokra nincs. Magának főz, de másnak nem, a gyerekével se törődik. Vagy este 11 után ül le elbeszélgetni vele, esetleg háziban segíteni?

Ha nincs családi életre, párkapcsolatra igénye, akkor tessék egyedül élni, lakhatást fizetni, gyereket nevelni.


Anyukám pl. ezerszer többet dolgozott, ezerszer felelősségteljesebb beosztásban, mint egy óvónő, neki is megvolt a hobbija, mégis tisztaság volt mindig és főtt étel. Aki akar, az meg tud főzni a családra 3-4napra előre. Aki akar ugye.

2014. okt. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
97%

Heti 3 edzés teljesen normális. Nem fogyókúrának hívják, hanem egészséges életmódnak. A heti egy nyelvtanfolyam simán belefér, pláne ha nem emiatt nem főz, hanem egyébként sem szokott munkanapokon. Munka után - ahogy írod - te sem állsz neki főzni, ő se. Számára a saját munkája ugyanolyan megterhelő, mint neked a sajátod.

Szervezzétek át az életet. Legyen közös a háztartási munka elvégzése hétvégén, beleértve a gyerekeket is. Keressetek jó minőségű, elfogadható árú ételkiszállítást (van ilyen!) és hétközbe oldjátok meg úgy a kaját. Hétvégén meg lehet együtt főzni, így hamarabb kész vagytok és megvan az együtt töltött idő is. Lehet közbe beszélgetni.

A legfontosabb, hogy ne gondold hogy mindez az ő feladata lenne. Mindez négyetek feladata, fel kell osztani, ki mit mikor vállal be. A másik fontos dolog, hogy kommunikáljatok a kedveseddel. Ezeket a dolgokat meg kell tudnotok egymással beszélni.

2014. okt. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 piroska és a farkas ***** válasza:
89%
Nos én már a megfogalmazással is vitatkoznék. Az ugyanis, hogy egy családanya merészel magának programot csinálni, ráadásul ilyet, az nem a család rovására van, hanem a családÉRT. Azt, h magadnak rendelj ebédet, ne is értem, miért kérdés, h ki fizeti, természetesen Te. Más lenne a helyzet ha kisbaba lenne otthon, de azért egy (két) 5. osztálos már nem kicsi, ráadásul hétközben gondolom, menzás. Esetleg beszéljétek meg, h hétvégén úgy főzzön , h hétfőre-keddre is legyen belőle, akkor csak 3 nap marad amikor rendelni kell. Egyébként nem tudom, h neked mi a munkarended, mert ha szabad a hétvégéd, akkor akár te is főzhetsz a családnak, nálunk is előfordul, hogy főz a férjem, pedig dolgozik, én meg ráadásul itthon vagyok kisbabával, de őt kikapcsolja, és nagy örömmel készíti, 1x-2x egy honapban. Ja és még az is esezmbe jutott, h én 5-es koromban már piacra jártam, tehát a két kölköt nyugodtan be lehet fogni, ha eddig nem történt meg. SAját szoba takarítása alap, hétvégén valamilyen segítés alap.
2014. okt. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!