Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családalapítás de hogyan?

Családalapítás de hogyan?

Figyelt kérdés

Igazából csak érdeklődés szintjén írok ide, van hogy elfekvő időmben olvasgatok itt, legalább nem felejtem a magyart.


A bajom az hogy egyetem után, rögtön dolgozni kezdtem, aztán elszegődtem az északi tengerre egy Olajfúrótornyokat üzemeltető céghez. Tényleg minden meseszerű ami a pénzügyeket illeti, vicces de a politikusok bérszínvonalán mozgok.


A baj viszont az hogy 3 ill. 6 havi váltásban dolgozok, aztán 1-2 hónapot otthon vagyok. Elkoptak a barátok, ismerősök, ha leülök sörözni alkalomszerűen valami régi cimborával, akkor teljesen elbeszélünk egymás mellett. Tehát már a közös pontok is kikoptak. Házam nincs, mert felesleges, anyámékhoz megyek haza.


Ami idegileg felőröl az a magány, de nem a tengeren, hanem itthon. Alapozni egyszerűen nem tudok egy nőre sem, lehetett volna ugyan kapcsolatom: de az a legyen már valami a semmi helyett típusú volt. Nincs időm...


Ti mit tennétek? Jelenleg vagy felmondok, hagyom a francba az egészet.. vagy még ezt csinálom 5 évig és bekerülök irodára, természetesen Hollandiában. Gondolkoztam a külföldi családalapításon is, de egyenlőre valahol a 2 világ közt tengődök... érzelmileg tacsra tesz az egész, bár mikor bevállaltam ez a melót, már akkor mondták.. átlagban 2 évig bírják, én már 4-nél tartok...



2014. nov. 9. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Nézd, az egyértelmű, hogy ha itt maradsz, családod nem lesz. Tehát fel kell mondanod ott, és keresni egy országot magadnak, ahol élsz. Vagy hazajössz Magyarországra, vagy keresel másik országot.

Már most taccsra vág az egész, akkor még várnál 5 évig, hogy irodára kerülj?

Hány éves vagy? Merre van ez a torony, csak úgy kíváncsiságból, melyik országhoz közel?

2014. nov. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem írtad az életkorod, de ha egyetem óta 4 év telt el, akkor nem lehetsz túl idős. A családalapításra bőven ráérsz. A nagyobb probléma, hogy ki fogsz égni, ha így folytatod. 5 év nagyon sok idő.. ha nem vagy képes emberi kapcsolatokat kialakítani ott, ahol vagy, akkor keress más munkahelyet. A pénz nem minden, nagy pénznek pedig nagy az ára. A mese eddig tartott, innen már többet fizetsz a jólétért, mint amennyit nyersz vele. Szerintem maradj külföldön, vállalj egy kicsit rosszabbul fizető munkát, és legyen életed mellette.
2014. nov. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nos, a jelenlegi munkád nem alkalmas egy komoly kapcsolatra, de nyilván fogsz majd tudni váltani.


Hány éves vagy? Ha bírod, akkor még csináld pár évig, hogy legyen alapod.


Nekem van közeli ismerősöm, aki íg kezdte, egyetem után ment hajózni pár évre. Azóta hazajött, vállalkozást alapított, és boldog családban él.

2014. nov. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt az embernek magának kell eldöntenie. Senki nem dönthet helyetted arról hogy hol akarsz élni, hol akarsz dolgozni, a családalapítás vagy a pénzkeresés a fontosabb. Gondold át a dolgaidat és hallass a legbelső hangra. Meg fogja mondani mi a helyes, érezni fogod. Valószínűleg most még jó neked ez a munka hisz azért vagy ott. Majd ha erősebb lesz a pénzkeresésnél egy igazi társ és család iránti vágy, akkor meg fogod találni a módját a munkahely váltásnak és fix letelepedésnek valahol. Az is lehet, hogy előbb jön a társ felbukkanása és utána a feltételek megteremtése.

Mindig azt csináld ami neked jó, ahogy te érzed és akkor nem lehet baj.

2014. nov. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

27 vagyok... igazából helye válogatja, hogy épp hol leledzem. De nagyrészt UK, viszont multinacionális minden, tehát kínaiaktól kezdve az oroszokig bárkibe belefuthatsz.


Igazából valamelyik északi ország lenne a szimpatikus, viszont hogy ott házat vegyek/letelepedjek még melózni kell. Legszívesebben Norvégok, Svédek..stb..

2014. nov. 9. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!