Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnőttek, akiknek már saját...

Felnőttek, akiknek már saját családja van . Mit szóltak a szüleitek mikor közöltétek, hogy külföldön kezdetek új életet?

Figyelt kérdés
Nekünk is küszöbön a költözés , en 33 éves vagyok , 13 éve vagyunk együtt a párommal , gyermekünk 10 éves . Párom évek óta külföldön dolgozik , fix megbizható jövedelme van , vállakozó . Eljött az idő , hogy mi is kövessük őt , minden feltétel adott . Én részemről anyám egyfolytában ellenkezik , a témát is utálja .. Pedig nem a világ végére megyünk ( 700 km ) , anyámmal egyébként sem élünk egy városban . Hogyan győzhetném meg , hogy ez a legjobb döntés , nem vakon indulunk a nagyvilágba ..a gyerekünk is csak profitál belőle , ha kint nő fel . Kapcsolattartás nem kivitelezhetetlen , internet , telefon adott , ahogy innen is , onnan is lehet akár 2-3 havonta találkozni .

2014. nov. 11. 12:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

En 32 eves vagyok es 8 eve elek kulfoldon.A szuleim mindig tamogattak a kezdetektol, pedig nagyon "anyas apas" vagyok. Ugy ertem en jobban kotodom a szuleimhez es a Nagyimhoz mint a velem egykoruak, megis sosem bantam meg h kijottem, ok is orulnek neki, hazaemegyunk mindig latogatoba, plusz telefonalunk, skype-zunk etc....es en pl mindennap beszelek anyuval telefonon (nem o kerte, ilyen vagyok:-)))))))


Szoval hajra:-)))))

2014. nov. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nálunk volt nagy kiabálás, meg "tönkreteszed a gyerekek életét"(mondtam, hogy pont az ő érdekükben mennénk). Aztán nagy nehezen elfogadták, eleinte mondogatták, hogy vissza kéne menni, de amióta látják, hogy bejött a munka is, így már jobb.
2014. nov. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Szuper ! Örülök ,hogy jól alakultak a dolgaitok ! ..Nálunk is a költözés már eldöntetett a párommal .Csak idegesít anyu hozzá állása ...érzem szinte annak szurkolna ne tudjunk menni .Pedig MEGYÜNK ! Nálunk is mondogatta ,hogy gyermekkel nem szoktak kimenni ! Ugyan már ...dehogynem . Egy lányunk van ,tavasszal lesz 10 éves ...mi hátránya lesz ,ha egy jobb országban ,városban tanulhat ..nőhet fel ? Az meg hogy milyen szinten tanulja majd meg a nyelvet..szintén csak hab a tortán .;-)Mondtam neki ma ,hogy -Ne magadat nézd ..hanem minket ,az unokádat ,hogy nekünk mi a jobb ,erre azt válaszolta hogy :-Persze hogy magamat nézem ..ha én nem nézem magamat ,akkor ki néz ?! .. Meg mindig lezárja a témát ,hogy :-Jó ne vitázzunk erről ! ... én nem vitázok ,csak elmondom hogy tetszik nem tetszik ..megyünk !!! Nekünk meg a saját életünket kell nézni ,nekünk is ez az egy van ..még jó ,hogy élünk a lehetőségekkel!
2014. nov. 11. 15:21
 14/20 anonim ***** válasza:

Nálam nagyon nem örültek, a mai napig sem tetszik nekik a helyzet.. Főleg anyunak. De megértem őt is, mert én tényleg nagyon messze kerültem otthonról, évente talán egyszer haza tudok majd járni, ha szerencsém van.

Nekem is nehéz, de mindent összevetve, hosszú távon megéri majd.

Majdnem minden nap beszélünk facebookon vagy skypeon, viberen.

Szóval meglehet oldani a kommunikációt is gyakran :)


24/N

2014. nov. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Mi a nyáron jöttünk ki a férjem után a gyerekekkel.. hát amit leírsz, mintha csak anyósomat hallanám. Ugyanígy reagált, ilyeneket mondott amikor még nem volt meg az albérlet, hogy ő azért imádkozik, hogy ne találjunk lakást! Mondom azért imádkozik, hogy külön éljen a család? Meg ő is, hogy gyerekekkel kimenni milyen nagy felelőtlenség meg sorolhatnám estig.... Nem fogod tudni meggyőzni! 2x voltunk azóta otthon, annyi változott, hogy már ezeket nem mondja, csak vár, hogy majd egyszer vissza megyünk. Hát nem szeretnénk, jól érezzük itt magunkat. Mi 860 km-re jöttünk el, anyukám eleve messzebb lakott tőlünk, ő támogatott minket. Nem lesz egyszerű! Sok sikert Nektek!:)
2014. nov. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

12-es vagyok


"Nálunk is mondogatta ,hogy gyermekkel nem szoktak kimenni "


Komplett családok indulnak útnak. Itt sem mi vagyunk az egyetlenek, sőt nem én vagyok az egyetlen elvált anya, aki a gyerekekkel egyedül indul útnak!

A legtöbb ilyen családban az okok között az egyik épp a gyerekek érdeke és jövője.


"mi hátránya lesz ,ha egy jobb országban ,városban tanulhat ..nőhet fel ?"


Igazad van. A gyerekek nagyon alkalmazkodóak, sokkal hamarabb illeszkednek be mint a szülők. Ráadásul ők anyanyelvi szinten megtanulják a nyelvet, míg te soha.

Akik azt mondják, hogy külföldön mindig idegenek lesztek/leszünk: MI igen, de az anyanyelvi szinten a nyelvet tudó, már külföldön tanuló és végzettséget szerzett gyerekeink már nem. Nekik ez (is) az otthonuk lesz.

2014. nov. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Én lehet nem is akarom már meggyőzni ... persze dühít ,hogy így áll a dolgokhoz .. de ez van . Biztos látja hogy külföldön jobban boldogulnak mások (!)... van az ismerősi körben nem egy,nem kettő aki végül külföldön telepedett le . De mindig rámondja ..hogy az más ! ( Mert ? Miben más ? Mindenki ugyanazért ment határon túlra . Ráadásul hál istennek én ismerőseimnek mindenkinek bejött a számítása kint.Egy sem akar visszajönni )Mondtam már neki ,hogy oké ! ..majd szólunk hogy ekkor -meg akkor költözünk és pont .. ennyi . :D
2014. nov. 11. 15:52
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Nagymama/Anyuka!

Tessék nagyon mélyen magába nézni ..ne önös érdekek vezéreljék ! Bizonyára látja ÖN IS ,ez a Magyarország már nem az ,ami 20-30 éve volt . Bizonyára néz híreket ..a tömeges kivándorlásnak oka(!) van !!!! Mint minden szülő ,bizonyára ön is a legjobbat akarja a gyermekének s annak családjának . A legjobb döntést hozta meg a kedves veje mikor külföldön vállalt munkát ..ezzel arra törekedett ,hogy a legjobbat biztosítsa a lányának és az unokájának ,ő is mint sokan mások, belátta ,hogy Magyarországon kevesen boldogulnak ..,Magyarország már egyre jobban csúszik lefelé a lejtőn . Tessék örülni ,hogy a lányáéknak megadatik egy másik országban ugyan de egy jobb élet ! Ne hátráltatni tessék őket az ellenkezéssel ,hanem velük együtt örülni !

2014. nov. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Jaa, ez is volt nálunk:

-Nagyon sokan költöznek ki, családdal is.

-Igen, de az mááááááás. :-))))

2014. nov. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Örültek nekem, nekünk, támogattak.


Mi évente 3x utazunk haza, hozzánk évi 3-4x jönnek családtagok. Skype-on minden héten beszélünk. A testvérem is épp a kiköltözést tervezi.

2014. nov. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!