Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudnátok tanácsot adni?

Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


elváltam, fiaim 3 és 4 évesek. Amikor találkoztam a mostani barátommal, még együtt éltem az exférjemmel, de már régóta nem voltunk egy pár. Anyagi okok miatt nem tudtam különköltözni, így a kedvesem felajánlotta, hogy segít kifizetni az albérletet, ha találok, hiszen neki is érdeke, hogy külön éljek az extől. Nagyon hálás vagyok a segítségéért, elfogadtam, bár a büszkeségemnek annyi.


Ő egyébként szintén elvált, a volt felesége neveli a gyereküket, jó apa, segíti őket, sokat látogatja a leányzót. Nekem az anyagi helyzetem elég instabil, sajnos lvesztettem a munkámat, és fogalmam sincs, hogy mi lesz. a gyerektartás és a családi fedezi a lakbérem, de a részmunkaidős dadust, a rezsit és a kaját nem. Ha felmondok a dadusnak, új munkát se tudok keresni, és tanulok is, hogy normális jövőnk legyen, kezdődik a vizsgaidőszak hamarosan, de a stressz miatt nem igazán tudok koncentrálni.


A barátom gáláns, elvisz ide-oda, anyagilag igen jól áll, nm gond neki kifizetni egy-egy kirándulást, nyaralást. A problémám az, hogy nagyon nehezemre esik mindent elfogadni, úgy érzem kihasználom őt, annak ellenére, hogy nagyon szeretem őt (7 hónapja vagyunk együtt), és szeretnék a saját lábamon megállni. Nem pénzt akarok, hanem munkát, akármilyet, nem vagyok válogatós, viszont csak kb. reggel 7-este 8-ig tudnék menni a gyerekek miatt.


Nem tudok tovább elmenni vacsorázni vele, moziba, síelni stb., úgy, hogy én ebbe semmit nem adok bele, aztán hazajövök, és szenvedek, mert nincs kajám, rossz a radiátor, stb. Nem tudom megjátszani a boldogságot, akármennyire szeretem őt, pánikrohamaim vannak attól, hogy mi lesz.


Napközben a gyerekekkel vagyok, ha a dadus vigyáz rájuk, munkát kajtatok és tanulok ezerrel.


Mit tennétek a helyemben? Most ott tartok, hogy kilenc órára jön a barátom, mert beszélni szeretnék vele. DE fogalmam sincs, mit mondjak neki. Szívem szerint idót kérnék, hogy egy kicsit hagyjon egyedül, hadd álljak a lábamra, és ha lesz munkám és pénzem, akkor végre megismerhet olyannak, aki valójában vagyok, nem az a csitri, aki állandóan pánikol. De ha őrült magányos vagyok, külföldön élek, családom nincs, a barátaim is messze, egy barátnőm próbálja bennem tartani a lelket. A mai mélypont a lelkisegély fehívása volt.


Az evidens, hogy azonnal munkát kell találnom, de mit tanácsolok, mit tegyek a barátommal?


Légyszíves ne ítélkezzetek, lehet, hogy hoztam pár rossz döntést az életemben, de nagyon igyekszem helyrehozni őket, és erős, jó anya lenni.


Köszönöm,


28/N


2014. nov. 11. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Összeköltözés korai lenne? Gondolom neki van lakása, akkor a lakbérre fizetett pénz megmaradna. Ahol a férjeddel laktatok az közös lakás? Miért a férjed maradt ott? Ha nem akarja kifizetni a részed, kérheted bíróság által a közös vagyon megszüntetését.
2014. nov. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem muszáj szüneteltetni a kapcsolatot. Egyszerűen mondd el neki tényleg őszintén, hogy most min mész keresztül. Megmondod neki, hogy jól esett az összes eddigi "ajándéka" feléd, de most nem erre van szükséged. Nem akarod, hogy úgy tűnjön, kihasználod ezért próbálsz talpra állni. Segíthetne neked a munkakeresésbe akár. Ha szeret téged komolyan, akkor biztosan meg fogja érteni, ne aggódj.

Én személy szerint nem ítéllek el, és sokan vannak úgy vele, hogy sok dolgot lenyelnek csak azért hogy jobb legyen a közérzetük egy kicsit akár.

Tanulás mellett nagyon nehéz lenne munkát találni úgy hogy a gyerekre is kell gondolni :( Az exed nem támogat semmibe...?

2014. nov. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A volt férjemmel albérletben voltunk, a mostani lakásom nagyobb és olcsóbb. Rendesen fizet gyerektartást, viszont mindketten a régen együtt felvett hitel törlesztőit nyögjük (ő is volt munka nélkül, én gyesen, erre kellett anno a pénz).


Az összeköltözést mindketten korainak tartjuk, talán jövő nyáron szeretnénk kivenni egy családi házat, miután kiadta a lakását (kicsi a lakás midannyiónknak). Nem akarunk hipp-hopp beleugrani az együttélésbe, csak a szőkség miatt, és a gyerekeimnek is szeretnék időt adni, még az apjuktól különköltözést se dolgozta fel a nagyobbik.

2014. nov. 11. 20:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem van egy barátnőm, aki mikor megismerkedett egy pasival, a srácnak nem volt munkája. Emiatt a srác nagyon szégyellte magát, és azt mondta bnőmnek, hogy kicsit legyen szünet, míg nem talál melót, összeszedné magát, aztán utána járjanak. Három hónap múlva talált a srác munkát, megkereste bnőmet, összejöttek, most már az esküvőt tervezik. De a bnőm csak nekem mondta el, hogy ha a pasi még egyszer cserben hagyja, akkor abban a percben elválik tőle, mert örök tüske maradt a szívében, és nem bízik többé abban, hogy a fiúnak igazán fontos ő. Pedig szerelem van meg minden. Ezzel csak a másik oldalt szerettem volna megvilágítani. Abban is van igazság, amit írsz, hogy nem akarsz rajta élősködni. De ha nem szeretnéd, hogy segítsen neked, és jobban éreznéd magad egy darabig nélküle, mint vele, az sok mindent elmond.
2014. nov. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha szeret igazán a barátod, kérj nyugodtan segitséget tõle.Amikor rendbejöttél visszafizeted neki, vagy te meghivod bárhova!
2014. nov. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tudod, nem arról van szó, hogy nem érzem jól magam vele, minden este hiányzik, mikor nincs velem, és egész nap körülötte forognak a gondolataim. De egyszerűen utálom, hogy ilyen a helyzetem, és nem bírom elviselni, hogy mindig mindent ő fizet.


Elég érzékeny vagyok a pénzkérdésre, az egész családom anyagias, allergiás vagyok a kihasználós emberekre.

2014. nov. 11. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!