Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a családokban...

Szerintetek a családokban van-e női munka és férfi munka?

Figyelt kérdés
Mert az én feleségem meg a lányaim simán rávágják a legtöbb dologra, hogy á, az férfi munka.

2014. nov. 18. 21:10
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol kialakul ilyen, de nem törvényszerű. Nálunk kicsit felcserélődtek a szerepek, míg én szerelek, a férjem mosogat! De pl porszívót és portörlőt sosem láttam a kezében, míg ő sem az enyémben fűnyírót!
2014. nov. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nagyjából mindenki csinál mindent, de azért amihez nagyobb fizikai erő kell, az férfimunka (ásás, bútorok tologatása szobafestéskor stb.), azt apám és öcsém szokta csinálni.
2014. nov. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
95%
Alapvetően nincsen,de a férjem egyszer megpróbálta kivasalni a lányunk blúzát, kilyukasztotta.:)
2014. nov. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Mi alapvetően mindent együtt csinálunk, de kialakultak dolgok az évek során, amikért egyikünk felel.

Pl. a férjem magától sosem gondolna arra, hogy ágyneműt kéne húzni, így azért én "felelek". Vagy a törülközők lecserélése, kimosása is ilyen. A mosástis inkább én teszem be, mert képtelen megjegyezni, hogy miket milyen menetben kell mosni.

A bevásárlást is inkább én intézem, mert olyan a munkabeosztásom, hogy könnyebb, meg jobban ki tudom gondolni, hogy mik legyenek a kaják. De a főzést már együtt csináljuk.

Inkább ő mosogat, meg mossa ki vegyszerekkel a kádat, wc-t stb., mert nekem nagyon érzékeny a bőröm, és a gumikesztyűt sem bírja. Takarítás közösen.

Autót én intézem, mert neki nincs jogsija...pedig az elvileg "férfimunka". Viszont ő szereli meg, ha valami tönkremegy...az is "férfimunka", viszont én varrom meg a gyerek elszakadt nadrágját, vagy vágom le a körmét :)


Szóval szerintem ez összeszokás kérése, és saját igények, lehetőségek szerinti kialakításon múlik!

2014. nov. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
30%
Van.
2014. nov. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ma már szubjektív.


A takarítás, mosás, mosogatás nálunk osztott. De ha a feleséged nem dolgozik, és otthon van akkor az ő reszortja szerintem (ha te vagy esetleg otthon htb-ként akkor a tied). A lányokat is belehet vonni bármi takarításba.


Magamból kiindulva és a környezetemből: a legtöbb nő is ki tud cserélni villanykörtét vagy ikeás bútort összeszerelni vagy hasonló "apróságok". Komoly szereléshez pedig vagy ért valaki vagy nem. Valamiért ez a férfiakat jobban vonzza, gondolom a "régi időkből" maradt ránk, amikor még a férfiak amolyan ezermesterek voltak. Azért manapság úgy veszem észre, inkább hívnak szakembert.


Ami nálunk "férfi munka", az a nehéz dolgok megemelése, ami nekem meghaladja a képességem (illetve a befőttes üveg és egyéb üvegek kinyitása :) ).


Manapság már (sajnos, vagy nem sajnos kinek mi) legtöbbször mindkét fél keresetére szükség van így a ház körüli teendők is megoszlanak, hiszen nem varrhatunk mindent a másik nyakába nemre leosztot szerepek alapján. Azért sem, mert takarítani, mosogatni, mosni sokkal többször (naponta) kell, mint mondjuk csapot szerelni. Főleg, ha valaki nem kertes házban lakik, ahol elmaradnak a kert körüli tevékenykedések. De fűnyírózni vagy gyomlálni is remekül tudnak a hölgyek is, szóval erre sem feltétlen rákenni, hogy férfi munka.


De mint az elején mondta, szubjektív és háztartása válogatja. Amíg mindkét félnek jó, addig jó.

2014. nov. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem nincs, mindig a gyengébb viszi el a háztartást.
2014. nov. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk sincs igazából. Én takarítok, a férjem meg szerel, kerti munkákat lát el, de ha mondjuk olyan van, akkor ő is segít nekem a takarításban, de én is neki. Pl. ő nem ért a számítógépekhez, én igen..., ha elromlik rajta vmi én megcsinálom neki stb.
2014. nov. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem van, de ez minden családban más.
2014. nov. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindenhol máshogy alakul ki.

Nálunk enyém a ház, a férjemé a kert.

Természetesen ő is tud takarítani és én is rendbe tudom tenni a kertet. De ha már munkamegosztás, akkor inkább mindenki a hozzá jobban illő munkát vállalja be.

2014. nov. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!