Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csodálkoznak sokszor az...

Miért csodálkoznak sokszor az emberek azon hogyha egy férfi nem törődik a gyerekkel ha nem akarta?

Figyelt kérdés
Az ilyen kérdéseknél mindig írják hogy miért nem húzott gumit, már nem azért de ha a nő nem hagyná gumi védekezés nélkül a dolgot akkor nem lenne gond. Vagy aki átvágja a férfit olyanokkal hogy tabit szed és közben mégsem. Van egy barátnőm így akarta elérni hogy a pasi komolyan vegye hogy terhes lett.A pasi az elején mondta hogy ez csak szexkapcsolat. Persze a nő most fel van háborodva hogy a pasi nem vette el, és egyedül neveli a gyereket. Nő vagyok éppen ezért nem értem hogy lehetnek ilyen felelőtlenek ezek a nők. Mert hiába nyugtatják magukat azzal hogy nem húzzot gumit attól még ők maradnak a gyerekkel, a szeretet törődést pedig senkiből nem lehet kierőszakolni.
2014. nov. 24. 10:25
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
33%
2 ember felelőssége egy gyerek. Nő vagyok, de olyan nincs, hogy ha egy férfi csak óvszerrel hajlandó védekezni, akkor nem megyek bele. Ha nem akarom átverni semmivel, akkor maradhat az óvszer, nem? Én úgy gondolom, hogy ha egy gyerek megfogant és megszületett, akkor már jogos igényei is vannak. Ekkor akár akarták a szülők, akár nem, már késő, és igenis vállalniuk kell a felelősséget érte. Amelyik felnőtt nem akar gyereket semmiképp, meg van a lehetősége korrektül védekezni ellene. Onnan, hogy megszületett, mindketten felelősek lettek egy ember életéért, és pont nem érdekel, hogy van-e kedvük hozzá, vagy sem, mert attól a pillanattól kezdve az ő igényeik csak másodlagosak. Tehát igen, megértem, hogy nem akarta, nem tetszik neki a helyzet, de nem értem meg, hogy mégis mit képzel egy férfi, amikor a védekezés terhét lepasszolja, a gyerek életéért meg nem vállal felelősséget. Nem szimpatikus az ilyen viselkedés. Mert meg lehet előzni józan ésszel. Na, a nő se normális, ez is igaz.
2014. nov. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
22%

Már annyi ilyen kérdés volt....


1. Aki csak szexkapcsolatot akar, az húzzon gumit. Akár duplát. Vagy csak olyanba dugja bele, akivel nem baj, ha gyermeke születik. És ha a nő nem hagyja gumi nélkül, akkor nem kell bedugni.

2. A gyerek SEMMIRŐL sem tehet. Aki ezt nem ismeri fel, és képes nem szeretni a saját kicsinyét, akár akarta akár nem, az lélektelen ember, őszintén sajnálom.

2014. nov. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon aljas dolog gyereket kényszeríteni bárkire, aki nem vágyik rá. A gyerekvállalás mindig 2 ember közös döntése kellene, hogy legyen. Ez így van, de ez csak egy dolog. A gyerek önálló ember, önálló lény, akinek szüksége van a szüleire, azok szeretetére, gondoskodására. Ha már van, akkor nem csak az számít, akarták e vagy sem, gondoskodni kell róla, a lehető legmegfelelőbb módon. Aki tényleg nem akar gyereket semmiképpen, az szexeljen felelősségteljesen, ő maga mindenképpen védekezzen. Persze így is előfordulhat, hogy csőbe húzzák. De a gyerek erről sem tehet, viszont neki veszteség, ha nincs apja, vagy anyja, ha az nem törődik vele megfelelően. Ez egyébként örökös vitatéma marad, és megoszlanak a vélemények, ki miről tehet, hogy úgy alakult ahogy. De felnőtt embernek bárhogy is van, felelősséget kellene vállalni a tetteiért, ha egy új életet hozott össze, akkor érte, bármilyen körülmények közt is fogant. Sok nőnek meg meg kellene értenie, hogy nem erőszakolhatja magát egy emberre, aki őt nem akarja, nem szereti, nem vele képzeli el az életét, és nagyon aljas dolog azzal próbálkozni magához kötni, hogy direkt teherbe esik tőle.
2014. nov. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
76%
" Onnan, hogy megszületett, mindketten felelősek lettek egy ember életéért, és pont nem érdekel, hogy van-e kedvük hozzá, vagy sem, mert attól a pillanattól kezdve az ő igényeik csak másodlagosak."- na, erre mutatok én fityiszt férfiként... ugyanis onnantól az igényeik EGYFORMA FONTOSAK, nem másodlagosak... "én már anyucika vagyok, nekem már a babucika az ELSŐ" = lapát.
2014. nov. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
1. De mondjuk egy hosszabb kapcsolatban ha a nő azt mondja hogy gyógyszert szed de mégsem? Az nem elítélendő. Mondjuk azért nem védekezik óvszerrel mert így beszélték meg pl. mert nem szeretik. De attól egy normális nő nem vágja át a másikat hogy szedem közben mégsem.
2014. nov. 24. 10:45
 6/45 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező (#5), dehogynem, teljesen igazad van. Persze, főleg magzatvédő körökben divatos ez a "majd ha a karjában tartja, majd megenyhül" c. duma, de ez nem a tipikus, hanem a kivétel. (annyiszor kellene letenniük egy Deákot, ahányszor ez nem jön be, figyeld meg, az életben nem magyaráznák többet)
2014. nov. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
17%

" De mondjuk egy hosszabb kapcsolatban ha a nő azt mondja hogy gyógyszert szed de mégsem? Az nem elítélendő. "


A gyógyszer sem száz százalék. Az a legbiztosabb, ha óvszer + gyógyszer. Kombinálni kell a védekezési típusokat, és normális esetben mindkét fél kiveszi a részét a védekezésből. Nem normális esetben meg itt pampog a gyk-n, hogy "átejtettek" :D

2014. nov. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
58%

Az, hogy valaki hazudik a másiknak hogy ő szed bogyót és nyugodtan lehet...az undorító átverés. Az meg hogy valaki felelősségének teljes tudatában nem húz gumit, utána meg csodálkozik hogy baba lett belőle szintén szánalmas dolog.

Szóval mindkét eset elég szomorú és egyik sem dícséretes hozzáállás szerintem.

2014. nov. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
66%
De igen, elítélendő ha egy nő szándékosan csapja be a férfit, és annak ellenére direkt számító módon esik teherbe, hogy tudja a másik fél azt nem akarja. Ahogy elítélendő bárkit becsapni, hazudni neki, ráerőltetni olyan dolgokat, amiket a másik nem akar, nem szabad akaratából dönt, kész tények elé van állítva, vagy olyan helyzetbe hozni, hogy nincs döntési, választási lehetősége. De az a helyzet, hogy ahhoz, hogy egy új élet megfoganjon, mindkét félnek tennie kell érte, közösen hozzák össze. És ha megfogant, akkor mindketten felelősek érte. Érthető a csalódottság azért, mert a másik becsapta, hazudott neki, de a felelősség nem vállalása a saját gyerekünkért, ez esetben sem érthető. Mindannyiunk csalódik, sokunkat csapnak be, és érezzük sokszor tehetetlennek magunkat, de egy párkapcsolatért, gyerekért, akkor is közösen vagyunk felelősek mindketten. És igen, néha túl nagy árat fizetünk, de emberek vagyunk, és vállalnunk kell/kellene a tetteinkért a felelősséget, akkor is, ha hibának érezzük.
2014. nov. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
76%
Egyik ismerősöm 3 évi együttélés után önkényesen elhagyta a fogamzásgátlót és rá két hónapra várandós lett. A párja 38 éves, ő maga 32 volt akkor. Persze akarta a párja is, csak "...most még nem, meg még ráérünk, majd, ha ez, meg az meglesz..." oké, hogy nem lehet a semmire szülni, de hol van az megírva, hogy minden trónörökösnek kacsalábon forgó villába kell hazamenni, rögtön a szülészetről. Ez egy jól végződő eset volt. Viszont, ha egy nő egyedül hozza meg a döntést, akkor azt a gyereket tulajdonképpen egyedül vállalta, és akkor azt is kalkulálja bele, hogy nagy valószínűséggel egyedül fogja felnevelni, vagy pótapukával.
2014. nov. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!