Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kezdenek gyerekes...

Miért kezdenek gyerekes emberrel, ha aztán meg tudják nemhogy kezelni, még elfogadni sem a helyzetet?

Figyelt kérdés
Annyi ilyen kérdés van itt, komolyan nem értem. Persze most tekintsünk el az extrém helyzetektől (pl. nem mondta meg, hogy van gyereke), de miért nem értik meg, hogy ő így van csomagba: jár vele a gyerek is. Lehet, hogy csak hétvégente vagy ritkábban. Miért akarja kitúrni az új fél?
2014. nov. 24. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem nem mindenki akarja kiturni. De egy gyerektelen fel nem tudja mivel jar a mas gyereket gyakorlatban nevelni. Ha meg hozzajon egy merges ex a kapcsolatot elegge megkeseriti.
2014. nov. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8%
Sosem értettem az ilyen nőnek és anyának nem nevezhető egyedeket.
2014. nov. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Mert elore nem tudja, hogyan fogja kezelni a helyzetet. Mindenkinek van elkepzelese rola, de a valosag sokszor egeszen mas.
2014. nov. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
Kerdezo te ki vagy a tortenetben? A gyerek vagy a volt feleseg?
2014. nov. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyik se, tényleg az itt olvasható kérdések ihlették a kérdést.
2014. nov. 24. 18:38
 6/11 intrepid ***** válasza:
88%
A kapcsolat elején nem akar komoly dolgot, csak közben elkapja a gépszíj, és beleszeret a partnerébe. A gyereket meg nem tudja megszeretni, főleg, ha a gyerek részéről is érez ellenszenvet. Ez igaz lehet férfira, és nőre is.
2014. nov. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%
Nagyon jo kerdes,en speciel rosszul vagyok az ilyen egyenektol. Sokan a gyerekre feltekenyek,konyorgom egy babara sok esetben. Azt hiszik majd ok lesznek olyan fontosak hogy miattuk elhanyagolja a szulo a gyereket. En nö vagyok egyedul nevelem a gyerekeme,nalam probalkozott olyan ferfi aki kerek perec megmondta hogy ö akar az elso lenni nalam es miert kell versenyeznie egy gyerekkel. Undorito. Ugy feneken billentettem,hogy talan meg most is repul. Amugy vannak gonosz exek is alairom,de van hogy csak az uj kedves nem kepes elfogadni a helyzetet es a legaprobb jelre ugrik.
2014. nov. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%

Pedig mindig bele kéne számolni, hogy hiába nem az illető neveli a gyereket, bármikor hozzákerülhet (másik szülő balesetet szenved, tartósan beteg lesz stb...), tehát csak úgy kapcsolatot kialakítani, hogyha esetleg neki is kéne nevelnie a gyereket, tudná-e szeretni.

Nekem az a "kedvencem", amikor arról panaszkodnak,h 2hetente hétvégén amikor ott van az extől való gyerek, akkor nem foglalkozik eleget a közössel. Basszus 14 napból 12-t csak a közössel tölt, hadd legyen már 2 napból pár órát az idősebb gyerekkel is kicsit.

2014. nov. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egy ember, akinek nincs gyereke nem tudja, hogy milyen az, netán soha nem is került közel egy gyerekhez mondjuk családon belül vagy barátok között. Nem tudhatja előre, hogy majd hogyan fogja kezelni a helyzetet és el tudja-e fogadni vagy sem, hiszen nem is ismeri. Szerintem nem elítélendő, ha valaki ezért gondolja meg magát és kilép a kapcsolatból. A nőbe, férfiba szeretett bele, de a gyerek iránt nem feltétlenül érez ilyesmit. Vannak olyanok, akik minden gyereket imádnak, de olyan is aki nem tud kötődni egy "idegen" gyerekhez. Szerintem ez teljesen normális és azzal sincs baj, ha egyszerűen csak nem szeretne vagy még nem szeretne gyerekkel foglalkozni. Szerintem sokkal jobb, ha az ember azt csinálja amit szeretne és nem marad kényszerből vagy illendőségből egy olyan helyzetben, kapcsolatban, amiben nem érzi jól magát. Aki féltékeny a gyerekre és "ki akarja túrni" azt nem támogatom. Valamilyen szinten megértem, hogy ő neki a nő/férfi a fontos és vele szeretne lenni, fontos akar lenni és azt szeretné, ha ő lenne az első szerintem ez sem baj, egyfajta reakció vagy vágy, de ezt nem így kéne kezelni. Nyilván a gyerek fontos a másiknak és ezt el kéne fogadni és ahelyett, hogy minél aljasabb módon próbál érvényesülni, inkább fel kéne adni a kapcsolatot és olyat keresni, ami neki való, ahol jól érzi magát és akár az övé a figyelem mert szerintem ez is egy normális vágy, hogy az ember szeretné, ha a párjának fontos és ő az első mert ilyen is létezhet csak megfelelő partner kell hozzá.
2014. nov. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%
Sosem kezdtem gyerekes férfival, de én mégsem úgy gondolom, hogy az "új nő" a hibás mindenben. Ha olyannal kezd, akinek gyereke van, természetesen el kell fogadnia, hogy élete végéig (jó esetben) része lesz az életének, időt tölt vele, pénzt költ rá a férfi. De miért is gondolják az elvált apák, hogy ha van új feleség, akkor majd sajátjaként kell nevelnie az ő gyerekét? Ha az apával él, akkor persze természetes, de egyébként minden a gyerek körül felmerülő dolog az apa feladata. Neki kell nevelnie, felelősséget vállalnia érte, nem pedig lepasszolni és hétvégenként láthatás címszó alatt feküdni a kanapén, ameddig az új nő foglalkozik a gyerekkel. És persze homokba dugni a fejét, ha valami gond van, mert az a nők dolga. Így bárki tud gyereket nevelni.
2014. nov. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!