Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudom, hogy nehéz elfogadni...

Tudom, hogy nehéz elfogadni ha a gyereked "más", de mégis hogyan lehetne megoldani a helyzetet?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok és éve van barátnőm. Nagyon szeretjük egymást és vele tényleg boldognak érzem magam. 3 hónapja mondtam el itthon, hogy leszbikus vagyok. Anyukám először azt mondta, hogy biztosan jön majd egy helyes fiú, de amikor látta, hogy tényleg komolyan beszélek akkor úgy látszott elfogadta. Apám meg csak megvonta a vállát. Most láttam idejét, hogy bemutassam a párom nekik. Apám erre homofób megjegyzéseket tett és kijelentette, hogy ide nem jön. Hiába mondtam neki, hogyha jobban megismerné őt, másként vélekedne, de hallani sem akar róla. Mit tegyek?
2011. jún. 23. 22:09
 1/10 A kérdező kommentje:
*bocsánat kimaradt: szóval 1 éve vagyunk együtt.
2011. jún. 23. 22:11
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán tudsz mit csinálni, egy idő után megemésztik. Mást nem tudnak tenni..
2011. jún. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%

Azt tedd h hallgatsz erről, és többet ne mondjad otthon.

Faterék idejében ilyen nem volt hogy azonos nemmel kavarjanak, de muteréknél se volt.

Ha otthon kijelentettek volna 1 ilyet repültek is volna a háztól.

Nálunk ez így menne. Én nem vagyok semmi ellen. De tudom h ha mondanék ilyet srácként. Fater össze is verne.


Miért jó neked h a saját nemeddel vagy? Nem ualmas?

18/F

2011. jún. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
22.14es próbáltam komolyabb kapcsolatot kialakítani nem egy fiúval, de van egy határ ami után egyszerűen undorodok tőlük pl. kézfogás még elmegy de ha már csókról van szó az számomra visszataszító fiútól.
2011. jún. 23. 22:17
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Most már tudják, hagyd a dolgot ülepedni bennük. Ez hosszú hónapok, akár néhány év kérdése. Addig sajnos nem tudod hazavinni a barátnődet, pontosabban nem lenne jó ötlet, mert csak ártanál a megítéléseteknek.

De ha ez megnyugtat: én hetero vagyok, és soha nem vihettem haza a barátom, mert apukám azt mondta, nem kíváncsi rá, csak majd ha eljegyzett. Gondolhatod, milyen rosszul esett.

Végül két év után hazavihettem, pedig még nem is volt akkor eljegyzés :) De nagyon hosszú két év volt...

2011. jún. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Azért elismerheted, hogy ez egy rendhagyó eset. Sok család összeroppanna egy ilyen hírtől.. de téged hagynak élni, bíznak benne, hogy megváltozol, ha pedig mégsem, akkor csendben próbálják elfogadni. De ez nem meg két nap alatt. Ne mások szeme előtt csináld, hagyj nekik időt, hogy megemésszék. Megoldani csak az idő fogja..
2011. jún. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem hagyd őket, hadd emésszék a dolgot. Ha konzervatívok a szüleid, akkor jól vették az eddigi akadályokat, ha liberálisok, akkor lehetnének kicsit elfogadóbbak. Esetleg próbálj velük beszélgetni a barátnődről, hogy mennyire fontos neked, mit érzel, ha vele vagy, az milyen jó, ezzel szemben milyen visszataszító a fiúk közeledése...Bízd rájuk, hogy a saját tempójukban dolgozzák fel.

Az egy nagyon jó lépés volt a részedről, hogy elmondtad.

Ha az én gyerekem jönne haza és mondaná, hogy meleg, én biztos nagyon kíváncsi lennék a párjára, és mindenben mellette állnék, hiszen elég elutasító a társadalom mindenféle mássággal szemben, legalább a családja álljon mellette. (2 fiam van amúgy)

Szorítok nektek!!!

2011. jún. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

22:14: faterék idejében is volt ilyen, még az állatvilágban is van ilyen, csak faterék idejében nem merték otthon elmondani, sem máshol bevallani/kimutatni. Az idők változnak, az emberek (remélhetőleG) fejlődnek, most már nem kötelező rejtőzködni és rettegésben élni.

Amúgy neked nem unalmas lányokkal? Mért nem próbálod ki sráccal, hátha tetszene...

Ekkora baromságot. Mindenki tisztában van vele kihez vonzódik, és ez nem úgy megy, hogy ha kipróbálod, csak azért, mert másnak az a normális (kinek mi? egy pedofilnak a 10 éves gyerek), akkor majd neked is jó lesz. Hadd döntse már el mindenki, hogy mit akar, amíg nem árt vele senkinek...


Kérdező: mást tényleg nem tudsz tenni, csak várni. Én hetero vagyok, de az én jó apám is úgy állt hozzá 18 éves koromban a barát-kérdéshez, hogy ide aztán ne jöjjön, kit érdekel. Azóta sem lett jobb a helyzet, még mindig bunkón viselkedik az aktuális párommal.

Ha erőlteted a dolgot, hogy bemutathasd a barátnődet, csak rontasz a helyzeten. Adj neki időt, hátha észhez tér, és rájön, hogy attól még ugyanúgy a lánya vagy, és ugyanaz az ember, hogy nem egy férfiba vagy szerelmes...

2011. jún. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Osztom: várj!

19 éves lány vagyok, szintúgy van barátnőm, és hasonló ideát a helyzet. Én is várok. A húgom már nagyon szeretné, ha ellátogatnánk haza, bemutatnám a "nejem" (:D), de anyámon látszik, hogy elfogad, de még küzd önmagával. Három-négy hónapja mondtam el neki, mi a helyzet, szerintem beletelik még egy kis időbe, majd nyár végén meglátogatjuk. :)

Türeleeem.

(Egyébként igaz, hasonlót heterók is csinálnak.)

2011. jún. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ők sem erőltettek rád fiút, te se erőltesd rájuk a barátnődet. Mindenki döntse el maga, mit szeretne.
2012. máj. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!