Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utálom apumat. Megváltozik...

Utálom apumat. Megváltozik valaha is?

Figyelt kérdés

Nagyon utálom apum.

Van egy bátyám ő rá is mondd aztán mindent.. ő se szereti.

Egyszer például voltak nálunk rokonok és azok előtt is azt mondta a bátyámra h b*zi.. Tudom hogy nem szeret apum, én viszont gyűlölöm.. előbb is beszélgettem bátyámmal hogy lassú a net... és erre felkapta a vizet hogy én mindenbe kötözködök és levágott egy nyaklevest.

Nem vagyunk gazdagok.. be kell osztanunk a pénzt, mert apumnak nincs munkája.. burkoló ként dolgozik..(télen néha néha akad munka) anyum ő nem dolgozik..

Anyumat nagyon szeretem, de apumat... múltkor például mondtam anyumnak vmit.. és ő meg rá mondta h inkább maradtam volna a barátomnál sokkal jobb lenne neki.

(Mert régebben volt egy barátom.. sajnos annak is vége lett mert anyumék nem engedték)

Apummal egyszerűen nem tudok normálisan leülni beszélgetni mert vele nem lehet.

Néha azt mondom magamban miért nincs egy olyan apukám aki szeretne?! és sokkal jobban bánna velem és a testvéremmel.

Szeret -e egyáltalán az apukám mert én nagyon nem érzem. :S

L/15


2010. jan. 30. 11:48
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nincs olyan nap h ne mondaná azt rám hogy kényes g*ci és hasonló dolgok. :S
2010. jan. 30. 11:49
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Tedd fel magadnak a kérdést, hogy mindig is ilyen volt, vagy csak azóta ilyen, amióta nincs a szüleidnek munkája és anyagi gondban éltek.


Ha mindig ilyen volt, akkor nem szeret. Ez esetben próbáld kibírni valahogy 18 éves korodig, aztán állj a saját lábadra!


Ha a kilátástalan helyzet miatt ilyen, akkor képzeld magad az ő helyzetébe, éld bele magad az ő idegállapotába, és legyél egy kicsit elnézőbb vele.

2010. jan. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos apudat nem tudod megváltoztatni. Sajnos az én apám mind a 3-unkat vert. Főleg engem, meg a nővérem. Nővérem 18 éves kora előtt elszökött. Én maradtam. 15 éves koromig vert, aztán csak minden nap hozzám vágta, hogy nincs belőlem haszna, meg hogy jó lesz már, ha egyszer eltakarodom. 23 , majdnem 24 voltam, mikor elkerültem otthonról. Elvégeztem a fősulit, és a párommal úgy döntöttünk, hogy külföldre megyünk. Nekem az egyik indokom azt volt, hogy minél messzebb. Nagyon pesszimista voltam, mielőtt megismertem volna a pasimat. Lehajtott fejjel jártam, nem mertem senki szemébe nézni, és annyira belémverték, hogy hülye vagyok, hogy el is hittem. Sokszor arra gondoltam, végetvetek az életemnek. Sajnos borzasztó gyerekkorom volt, mert nem csak apám csinálta ezt, de a nevelő anyám is, és a testvérem is (öcsém) mindig egrecéroztatott. Az iskolában is bántottak, nem voltak barátaim, akikkel megoszthattam volna a fájdalmam. Nem útáltam apám, egyszerűen csak féltem tőle, és érzelmileg teljesen semleges volt számomra. Az első évben, mikor hazalátogattam, gondoltam, most megmutatom neki, elmondom, hogy mennyit tettem egy év alatt, de nem volt elég. 2. évben úgy jött ki, hogy sajnos nem tudtunk együtt hazamenni a párommal. így ő két héttel hamarabb ment, és mire én mentem, addigra ő visszajött. Az utolsó este elment apámékhoz, és apu kihúzta a gyufát nála. Eddig tudtam csillapítani a páromat, mert ott voltam mellette. De most kipakolt. Azt mondta neki, hogy ha meghallja, hogy bántanak, hazajön, elvágja a torkukat és rájuk gyújtja a házat. Több alkohol volt benne sajnos, mint kellett volna, kicsit becsiccsent. Durván hangzik, de segített. Azóta nem piszkálnak a szüleim. Sőt, ha nem is leszünk soha puszi pajtások, elmondta, mikor otthon voltam, hogy mi történt, és hogy belátja, nem olyan apa volt, amilyennek kellett volna, hogy legyen. Én megbocsátottam neki azt hiszem, de soha nem felejtem el, hogy tönkretette a gyermekkorom. Most elmondtam neki, hogy babát várunk. Örült neki, és mondta, hogy néha beszélgethetnénk, és hogy segíteni akar. Talán mégiscsak javítható az ember? Nem tudom, de azt hiszem, valamelyest visszakaptam az apám, akit 3 éves koromban elvesztettem.

Ezt azért írtam le, nem vagy egyedül, és talán neked is végig kell ezt csinálnod. De jó lenne, ha neked nem kellene 26 éves korodig várni azzal, hogy rendeződjenek a dolgaitok. Az én apám szerintem azért enyhült meg, mert látta, hogy a gyerekei egyedül hagyják, és így egyedül fog meghalni. Azt hiszem megijedt.

Próbálj meg beszélni vele, feltétlenül kettesben, mikor ráértek beszélgetni. Mond el neki, hogy érzed, hogy eltávolodott, ne félj elmondani az érzéseidet, mert én és az egész családom magunkba folytottunk mindent, és a gyűlölet házában laktunk.

Segíts te neki, kezdeményezz, mert lehet, hogy örökre elveszíted.

2010. jan. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
jókat írtak, fontos, hoyg mióta ilyen, ha a munaknélküliség akkor talán elmúlik, és akkor azért szerete, csak most aztán nem tudja kimutatni... az meg hogy lassú a net, pl azt mutatja, be kell osztani a pénzt, de a neten nem mondták le... nem olcsó pedig!! szóval lehet, hogy olyasmiben van ott a szeretete, amin te nem látod... de ott van.... képzeld el azt a családot, ahol minden gyerek mástól van és 3 éve egy család de meddig??? itt minden mondhatja, hoyg nem az apám, nem az anyám, mégis tolerálunk, mert megvan mindenünk és meleg van a szobában, meg minden nap jó kaja. manapság ennyinek is öülni kell
2010. jan. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Anyagiak azok nagy urak!De akkor se kellene ennyire igy bánnia veletek!Majd idősebb korába is megnézném mikor majd felé se néztek.
2010. jan. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%

Hm..miért mondja rád,hogy kényes vagy?


Te hányszor kapcsolod ki a netet,hogy odaülj apukáddal beszélgetni,megkérni,hogy játszon veled,vagy egyáltalán bármit közössen csinálni?

A legkönnyebb a billentyűt verve panaszkodni,hogy nem szeret..na de mikor adsz rá időt neki?

2010. jan. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Az előbb mondta h tudod h téged szeretlek a legjobban...

Régebben anyum megcsalta apumat.

Köszi h írtatok. :)

2010. jan. 30. 14:01
 8/12 anonim ***** válasza:

szerintem ő adna időt de az apja igazából meg se érdemelné!azért ül itt mert kivan lelkileg és segitséget várna nem lehordozást!

Lehet az is baj,hogy anyud megcsalta.és nem bir élni igy vele,de nincs lehetőség különre meghát ott vagytok ti gyerekek és miből élnétek meg?!szar ez igy nagyon neked.hol laksz helyileg?

2010. jan. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Meg van mindenünk.. de mindig meg kell gondolnunk h mire költsük a pénzt.

Az előbb jókat nevettünk.. hangulatfüggő. :S

2010. jan. 30. 19:10
 10/12 anonim ***** válasza:
bárcsak mindig jókat nevetnétek.Kár,hogy ilyen.Igen igy meg tudtok élni,deha külön mennének a szüleitek már nem biztos.Főleg ha albit is kellene fizetni!Szóval nem irigyelni való a sorod...
2010. jan. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!