Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megint egy családi vita. Nem...

Megint egy családi vita. Nem értem, miért nem tudják elfogadni a kész tényeket?

Figyelt kérdés

A férjem fekete.Nem roma,hanem nigériai származású.Amikor összejöttem vele a családom nagyon ellenezte,ők nagyon rasszisták.Ám de a kapcsolatunk egyre mélyebb,és stabilabb lett.A házasságot elfogadták valamennyire,mondván azt bármikor fel lehet bontani,de ők megtiltották,hogy gyerekünk szülessen.Én meg,be kell hogy valljam,nagy ívben tettem rájuk.Túl szerelmes voltam,túl "lázadó",pedig nem voltam fiatal,24 évesen született meg a kislányunk,Lisa.

A kislányunk születése,után 3 hónapig nem tartottuk a kapcsolatot.De anyukám titokban felhívott,hogy vigyük el hozzájuk.Én igent mondtam,a férjem sem ellenkezett.Elmentünk.Apukám közölte,hogy neki nem kell kisebbségi unoka.Nagyon begurultam,nagy dilit rendeztem,a szomszéd is átjött,hogy mi ez az üvöltés.Miután leosztottam mindenkit(szerintem jogosan),összecsomagoltunk,és mentünk,mentünk,vissza se néztünk.Anyukám keresett,de nem érdekelt.Ám de egy nap csöngettek,anyukám állt az ajtóba.Behívtam,mert még is csak az anyám.Ekkor volt a kislányom másfél éves.

Megbékélt mindenki,az unokának is örültek,mert anyám megbékítette apukámat. Ahha,csak itt a bökkenő,megint terhes vagyok,amit nem bánok,mert mindig is sok gyereket szerettem volna,és még ráadásképpen imádom a a félvér gyerekeket. Gondoltuk,ha már Lisát így megkedvelték,biztos örülnek majd a második unokának is.

Hát nem így történt.Apukám elhordott minden riherongynak,és bevallotta,hogy csak tettette,hogy szereti Lisát.Itt elbőgtem magam,és hazamentünk.El akarunk költözni Angliába,messze,távol innen.Nem értem,miért nem tudják elfogadni a döntésemet ?Imádom a páromat,Lisát,és bennem növekedő harmadik áldást az életemben!

Teljesen kivagyok,elegem van mindenből.El akarok menni innen,és csak 3 emberrel foglalkozni.A férjemmel,a kislányommal,és a pocaklakómmal.

Adjatok tanácsot kérlek,én ezt nem bírom már.Meg akarok békélni a családommal,mert még is csak a szüleim.Azt akarom,hogy egyszer,s mindenkorra szeressék (SZÍVBŐL!) a gyerekeimet,és a férjemet,vagy csak fogadjanak el minket így ahogy vagyunk.....Mit tennétek a helyembe ?:(

Mindenkit felpontozok ! Aki csak bántani akar minket,az ne írjon,mert nincs hozzá idegem!:(



2013. febr. 9. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

nagyon nehéz lehet neked, és sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültetek!

őszintén szólva abból, amit leírtál nem sok jót lehet mondani. a szüleid kétlem, hogy valaha megbékélnek, nagyon undorító dolog ez tőlük, de nem fog változni. én a helyedben itt hagynám őket, és elmennék a párommal és a gyermekemmel. gondolj bele, a saját szüleid már "hátat fordítottak neked", akkor igazán megteheted, hogy boldog életet élj a családoddal. ha ők nem tudják ezt elfogadni, akkor sajnos az az egyetlen megoldás, hogy kihagyod őket az életedből. sok sikert.

2013. febr. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy szeressék a gyerekeidet, arra nem tudod őket rákényszeríteni, mert emberek érzéseit nem lehet megváltoztatni. Ha a rövid idő alatt amikor "megkedvelték" a kislányod nem lett belőle családi béke és nem jöttek rá, hogy milyen aranyos, akkor ebből sose lesz semmi. Add fel, próbáld magad túltenni ezen. Képzeld, hogy odamegy hozzád egy unszimpatikus ember és azt mondják, hogy szeresd, legyél vele kedves. Ha a közvetlen környezetedben nem éri beszólás, támadás a gyerekeidet a bőrszínük miatt, akkor emiatt ne költözzetek el. Ha igen, akkor hajrá.


Amúgy nekem is külföldi a férjem, nem fekete, de barna bőrű gyerekeim vannak. Anyám mindig is utálta - a már ex- férjemet, de az unokákat imádja. Érzéseken, szimpátián nem tudsz változtatni.

2013. febr. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is költözzetek el, és ne foglalkozz velük. én biztos nem adnék még egy esélyt, és ráadásul terhesen nincs szükséged ilyenekre...
2013. febr. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ahogy ezt olvastam, úgy jött le, hogy csak apukád ellenzi nagyon ezt a dolgot anyukád meg szeretett volna nyitni felétek. Egyébként nem értem, hogy mért mindig nektek kellett volna menni meg mért mindig ti mentetek. Aki kíváncsi és szeret titeket az menjen el maga, gondolok itt anyukádra mert ő tényleg ment is meg hívott is, apukádat meg nem kell erőltetni ha már ennyire rasszista :/
2013. febr. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Ant39 ***** válasza:
"Meg akarok békélni a családommal,mert még is csak a szüleim.Azt akarom,hogy egyszer,s mindenkorra szeressék (SZÍVBŐL!) a gyerekeimet,és a férjemet,vagy csak fogadjanak el minket így ahogy vagyunk.....Mit tennétek a helyembe ?:( " És ezt hogy gondoltad? Majd varázsütésre megszeretik az új babát,és a kislányodat? Szerintem ne foglalkozz velük ,a férjed és a gyermekeid szeretete mindennél fontosabb,nekem nem is kellene más.
2013. febr. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


Apáddal szakítsd meg a kapcsolatot, az ilyen ellenséges szülőre nincs szükség. Egy apa nem viselkedhet így a lányával.


Az 5-ös hozzászólóval egyet értek, de tiszteletben tartom a Te döntésedet is.

2013. febr. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
olvasd el Da Silva Katalin Szerelmem és poklom Afrika című könyvét. Ugyanez a szitu.
2013. febr. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Költözz el a férjeddel, és ha anyukád kíváncsi az unokáira, akkor ő egyedül látogasson meg titeket.
2013. febr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hagyd a szüleidet, ápold a saját lelkedet,foglalkozz csak magatokkal, idővel rá fognak jönni a szüleid, mit veszítettek azzal, hogy így bántak veletek. Teljesen mindegy, hogy hol élsz a fájdalom nem lesz enyhébb attól ha elköltözöl.

Az idő hihetetlenül tud formálni. Én (habár egy utca választ el) évek óta nem beszéltem az apámmal. Szemembe mondta, hogy utál, mert elvált lettem, és az új páromat nem tudta elfogadni. Minden kapcsolat megszakadt, majd pár hete megtört a jég, már a párommal tervezgeti a horgászást. Ki vagyunk akadva, mi ez a pálfordulás, de a magányának tudjuk be, volt ideje elgondolkozni....


Sokat szokták mondani, hogy van amit akkor értékelsz igazán amikor már elveszítetted. Lehet a szüleidnek el kell "veszíteniük" téged (titeket), hogy újra értékelni tudjanak.

2013. febr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Egy idióta áruló vagy te is. apukádat megértem! miért nem kellett egy rendes magyar férfi?

jobb is ha elhúztok innen az országbol!

2013. febr. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!