Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Muszáj ugyanazt megengednünk...

Muszáj ugyanazt megengednünk a párom gyerekének, mint amit otthon az anyja megenged neki?

Figyelt kérdés

Vagyis ugyanazoknak kell lenniük a szabályoknak?

Mert a párom exneje szerint nekünk kötelességünk megengedni a gyereknek, hogy nálunk is a nappaliban, a kanapén ehessen, miközben tévét néz. Vagy hogy kiabáljon velünk, és ha valami nagyon nem tetszik neki, akkor megüssön minket. Mert hogy ezeket otthon is megteheti, és ha nálunk nem, azzal "összezavarjuk a gyereket".


Ugye nem jogos ez a kérés? Azért elég agyrém, hogy el kellene tűrnünk egy hétévestől, hogy mindent összekenjen kajával, vagy pláne hogy nekünk támadjon, csak mert az anyja engedi neki.



2014. nov. 28. 15:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező mindent megengedni, de az sem jó, ha mindent tiltotok.


Természetesen ne kiabáljon, üssön, de abban én nem látok kárt, hogy néha - nem minden nap! - az ember a tv előtt is eszik.

2014. nov. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Exfeleségként mondom, hogy nem kell megengedni. Én ahhoz ragaszkodok csak, hogy a gyerek biztonságára és egészségére figyeljenek, tehát nincs gyufával játék, ablakon kihajolás és ilyenek, továbbá olyan ételt nem ehet, amitől beteg lesz (allergia, hasmenés). De hogy ki hol eszik, mikor mennyi tévét nézhetnek, az mindenkinek a saját szabálya. Mondjuk beszólni szoktam amikor a gyerekeket kétszer is büdösen és fésületlenül kaptam vissza, egyértelmű volt, hogy péntek estétől vasárnapig nem tisztálkodtak. De amiket te említesz, azt nem várhatja el. Mondjuk nekem is gyanús, hogy nem direkt csinálja.
2014. nov. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

En is azt hittem, hogy az "en varam, az en hazam" gyakorlatban is mukodik, egeszen amig az unokatesoim kerultek ilyen helyzetbe...

Az apanal vasszigor van, es kb ugy van, hogy "amig Gergoke vagy Davidka nem csinal semmi rosszat, nem szolok hozzajuk". Ezert a gyerekocok figyelemfelkeltesbol rossz jegyeket hoznak haza, nem mosnak fogat stb, amelyet az apa mindig bikaharaggal kezel.

Az anyanal mindent szabad. Karomkidhatnak, hisztizhetnek mert "Gergoke inkabb sushit nem pedig krumplifozeleket ker" amelybol a mostoha apa nyilvan nem mosollyal az arcan fogad, es miutan leszidta, megsertodtek a kicsik az anya sushival a kezeben bocsanatot ker toluk...

Egymast kozt passzolgattak oket, mint valami labdat, mindezt ugy, hogy sosem gondoltak bele, hogy vajon egy gyerek miert lesz olyan, ami? Nyilvan az iskola, es az alapveto termeszetuk (amelyet tokeletes szuloktol orokoltek) a hibas...

Nem varhatjuk el toluk, hogy 2 elv szerint eljenek...ez nem igy mukodik.

2016. jan. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!