Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szulokent egyenloen osztanatok...

Szulokent egyenloen osztanatok el az orokseget a ket gyereketek kozott ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Volt egy kapcsolatotok ahol a no terhes lett. A gyerekrol annak ellenere hogy nem eltetek egyutt mindig gondoskodtal,torodtel vele. Kesobb megnosultel es gyereked szuletett. Ez a regi nonek nem tetszett a gyereket hergelte. Kamaszkent pofakat vagott az apara,csunyan beszelt rola csak ha penz kellett neki akkor jott. Duzzogva ment lathatasra. Felnove egyaltalan nem volt kivancsi ra pl. amikor a korhazba kerult meg sem latogatta,fel sem hivta. A masik gyerek a szoges ellentete egy jo gyerek, aki orvoshoz visz, barmi baj van szamithatsz ra. A masik gyerek pedig minden probalkozas ellenere ilyen halatlan,erdektelen. Apakent hogy dontenetek ebben az esetben az oroklesnel? Annyit erdemel az a gyereketek aki nem torodik veletek mint a masik akire barmikor l
2014. nov. 28. 17:28
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
74%

Kizárni nem lenne etikus vagy törvényes. Ha felesben kapnának, akkor meg a törődő gyerek érezné rosszul magát.

Azt is érdemes nézni hogy mi történne ha már nem lennél. Például ha felesben örökölnék a házadat a két gyereked akkor lehet hogy aki veled nőtt fel neki szívéhez nőtt minden négyzetcentiméter a házból, mert ott nőtt fel. A másiknak viszont csak az érte járó juss lebegne a szeme előtt, ezért lehet hogy viták, bosszúk lennének az eladásnál. Szóval ha végakaratot forgatsz a fejedben gondolj arra is hogy ne keserítsd az itt hagyottak életét meg.

2014. nov. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Igen csak a penz miatt jon mikor az apa beteg volt fel sem hivta megkerdezni hogy van. En is ugy gondolom hogy igazsagtalan a masik gyerekkel szemben ha mindent felesben kap. A szeretet nem lehet kieroszakolni a gyerekbol,testverbol. Hiaba tesz meg az ember mindent.
2014. nov. 28. 21:24
 23/27 anonim ***** válasza:
70%
hmmm szóval nem az apa tette fel a kérdést, hanem a másik tesó... aki törődik az apával... és fél, hogy a féltestvére is annyit fog örökölni mint ő maga... most meghallgatnám már az apát is mit gondol az egészről :)
2014. nov. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
76%
Együtt élsz a rendes gyereked anyjával? Mert ha igen, akkor nyilván közös a vagyonotok, és csak a rád eső rész örökítéséről van szó. Ha én anya lennék, akkor nem azért güriznék életemben, hogy abból akárcsak egy részben is a férjem ifjúkori botlása élvezkedjen a közös gyerekünk kárára. Ok, a gyerek nem tehet semmiről, de igazán megtanulhatnák már az apa akarata ellenére gyereket szülő nők, hogy igenis következménye van annak, ha csak a nyakába varrnak egy gyereket a férfinak, az a gyerek sose lesz olyan, mint egy vágyott. Én nem juttatnék neki semmit, le lehet pontozni. Még életemben elrendezném úgy,hogy csak az a gyerekem örököljön, akivel tényleg apa-gyerek viszonyom van. Egy gyereket csak egy ideig lehet befolyásolni, utána a saját tapasztalatai tudják vezetni. Gondoskodtál róla, a neveléséhez hozzájárultál, és ilyen lett. Ugyanezt csinálnám akkor is, ha ugyanattól az anyától születne két ennyire ellentétes személyiségű gyerekem. Nem érdekel mások véleménye, az én életem, az én vagyonom, hadd adjam annak, aki a szívemnek kedves.
2014. nov. 29. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálnék igazságos lenni, de úgy hogy a feleségem és a gondoskodó gyerekem kárt ne szenvedjen ha én már nem leszek. Szóval például ha van egy ház amiben lakunk felesben a feleségemmel és a tőle való gyerekemmel, akkor még életemben a gyerekemre íratnám a ház felét. Így ki lehet védeni hogy utánam az engem és a családomat utáló gyerekem megpróbálja kirakni őket a házukból, vagy lehúzni őket anyagilag. Ha van több ingatlan és egyebek akkor a többit nem íratnám arra a gyerekre hanem felesben, igazságosan oldanám meg. A lényeg hogy nem hoznám lehetetlen helyzetbe a velem élő gyereket.
2014. nov. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
47%

Sehol nem írta a kérdező, hogy az apa akarata ellenére fogant az a gyermek, de már több válaszoló befantáziálta.

Amúgy gondolom az új feleség kérdez. Majd az örökhagyó eldönti mit szeretne. Nekem minden gyermekem egyforma lenne, még akkor is, ha nem sikerült mindegyiket úgy nevelnem, hogy közel kerüljön hozzám. 99%-ban erről a szülő tehet.

2014. nov. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
51%

Az egy dolog, hogy a gyerek kicsiként (esetleg az anya háttérkavarása miatt) idegenként viselkedett az apjával. Erre van mentség, elvégre gyerekként még nem láthat mindent teljesen tisztán. De hogy felnőttként meg sem próbált közelebb kerülni az apjához, nem akarta tisztázni vele a dolgokat, és mindezt annak ellenére, hogy az apja a maga módján és a lehetőségeihez mérten törődött vele, gondoskodott róla... Na, erre nincs semmilyen magyarázat.

Tőlem az apuka helyében megkapná a köteles részt, aztán jónapot.

2014. nov. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!