Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem 1 napja halt meg...

Férjem 1 napja halt meg sajnos, három fiam van, van egy kiskoru is a nagyobbik lemond az apai részről a kicsi javára. A 3. fiu nem akkar eljönni a hagyatékira. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Azért dühöng,mert nem tudok sajnos neki adni 4m forintot és ezért nem akar megjelenni a hagyadéki tárgyalásson.Hogyan lehet kizárni az örökségből?
2008. aug. 16. 09:14
 1/10 anonim válasza:
58%
Kizárni az örökségből!??Jól végiggondolta ezt!!!???
2008. aug. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kizárni nem fogják tudni az örökségből. Ha az apának volt végrendelete, amelyben ezt a fiát "kizárta", akkor is megkapja a kötelesrészt (az eredeti örökség felét). Kivéve, ha a végrendeletben az apa jogosan zárta ki érdemtelenség miatt.

Nem igazán hiszem, hogy az érdemtelenség fennállna.


Az, hogy nem megy el a hagyatékira, attól ő még örökös, a közjegyzőnek a hagyatékit a jelenléte nélkül is le kell folytatni, és a törvényben biztosított örökségét át kell neki adni.


Tehát ha az apa végrendeletben nem zárta ki jogosan, akkor mindenképp örököl. Ha az apa nem végrendlekezett, akkor a teljes örökség 1/3-át. Ha az apa végrendelkezett, de jogosan nem zárta ki, akkor a teljes örökség legalább 1/6-át.

2008. aug. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
90%

Szomorúan olvasom, hogy az elhúnyt, jószerivel még ki sem hűlt, de a "gyászoló özvegy" első dolga, hogy a fájdalma kiöntése helyett feltegye ezt a kérdést ezen az oldalon!

A törvényes örökös, az akkor is örököl, ha nem vesz részt a tárgyaláson. Őt csak az örökhagyó zárhatta volna ki a végrendeletében, de a kizárásnak nagyon szigorú, törvényben meghatározott feltételei vannak!

A ' mi a teendő' kérdésre válaszolva, szerintem:

Méltósággal ki kell fizetni a 3. fiú számára jutó részt!

De ez majd a hagyatéki tárgyaláson is ki fog derülni!

2008. aug. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

1 napja halt meg,de màr a pénzen veszekednek a csalàdtagok.

Ha én lennék az oldak szerkesztöje akkor ezt a kérdést rég töröltem volna,hisz ez annyira kiméletlen volt(és még a hölgy hozzàteszi:1 napja!!!!!!!!!!!!

hmmm.màs egy életen àt nem dolgozza fel ha a hozzàtartozoja meghalt,itt meg .............

amugy meg A kérdésre csak hivatalos,ezzel foglalkozo ember fog tudni pontos vàlaszt adni(én 14 voltam apum meghalt,ma 20 vagyok,még mindig nem mondtam le jogomrol,pedig a lakàsban 6 éve nem élek,és csalàdommal szintén 6 éve nem beszélek)de a rész még mindig az enyém!!!söt, 10 év mulva is az enyém lesz,mig papiron lenem mondok(tehàt anyuci nem tudja eladni a hàzat,bàrmit csinàl.............

2008. aug. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Annyit tennék hozzá, hogy lehet , hogy igazatok van, de nem tudhatjátok mi lehetett! Lehet, hogy 1 éve kómában volt.. vagy olyan betegsége volt ,ami már nagyon régóta volt.. ki tudja.
2008. aug. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Milyen "ember" lehet ez az asszony?Jól tette a szerkesztő,hogy nem törülte a témát!

Kedves kérdező,tudja,hogy mindent visszakapunk a gyermekeinktől? A rosszat is?

A törvény szerencsére meg fogja védeni gyermekét,reméljük,szerintem többen is!

2008. aug. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Türhetetlen! az emberek mocskolódása hisz nem is egy napja halt meg szegény drága féérjem hanem több mint egy hónapja és agyermekeim nem követelőznek én meg a gyermekeimért ha szükséges lenne mindent feláldoznék még az életemet is Ugy hogy le lehet szállni a kérdésről és a válaszadásról
2008. aug. 18. 10:10
 8/10 anonim válasza:
97%
te szerencsétlen akkor mi a f**ért irod h egy napja halt meg ha már egy hónapja meghalt? ha meg "le lehet szállni a kérdésről és a válaszolásról" akkor nem is fog neked válaszolni senki. old meg magad! sok sikert :S
2008. aug. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
96%

tanuljon meg kérem irni!!!!!!!!!!!!!!!!


1 nap és egy honap kzött van különbség(igaz az se sok)

mi a fenének tesz fel itt ilyen kérdést?

vagy azt hitte hogy még önnel együtt érzünk?

szegény férfi biztos forog a sirjàba.............

egyébként önt kellene az örökségböl kizàrni...........

2008. aug. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

semmiféle teendő nincs. próbáljanak szépen megegyezni

miért mondd le az egyik nagykorú ?


a kiskorú vagyonára majd ügyel a gyámhivatal, nehogy azt higgye, azzal azt csinál, amit akar ...

2009. jan. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!