Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináltok olyankor, ha...

Mit csináltok olyankor, ha valami nektek nem tetszik és szóltok a másik félnek (testvér, barát, párkapcsolat, család, munkatárs) hogy ez így nem okés? és még a másik fél kezd el hőbörögni.

Figyelt kérdés

...csakhogy nehogy balhét csinálj az ügyből? Hogy reagáltok ilyenekre?


Nem vagyok egy nagy beszólogatós típus és ilyenkor még én szégyellem el magam, pedig belül érzem, hogy ez így nagyon gáz...


Pl ilyeneket vágna a fejedhez: "most ezen kiakadsz", "csak vicceltem" (persze tudjuk, hogy nem), "nem kell mindenért egyből a plafonon lenni"..stb És tegyük fel, hogy neked van igazad!


Nyugodtan eresszétek el a fantáziátokat a szituációk terén :) De ha valakinek nem megy, akkor itt egy pár alapszituáció:

- pasid vagy munkatársad megnézi a mobilodat(sms) vagy fogadja a hívásokat. Kiakadsz erre, mert direkt kérted hogy ezt ne tegye

-valamelyik családtagod a beleegyezésed nélkül használja a bankkártyádat és ennek nem örülsz

-rajtakapod a testvéredet / valamelyik szülőt / szobatársadat hogy kutakodik a cuccaid között és persze nem tetszik a dolog

- lakótársad a beleegyezésed nélkül felveszi a kedvenc felsődet, amit később "véletlenül" tönkrevág és nem hajlandó helyette egy másikat venni

- párod a hátad mögött használja a laptopodat, majd egy kémprogramot telepít rá, Te erre rájössz és nem tetszik

- valakinek elmesélsz egy helyzetet, kikéred a véleményét de ahelyett, hogy elkezdene megoldásokat javasolni, a "kezébe veszi az ügyet" és úgy tesz, mintha felhatalmaztad volna, hogy magad helyett cselekedjen, persze ezzel minde


2010. jan. 31. 12:09
 1/7 A kérdező kommentje:

ááá, lemaradt a vége, pedig egy csomót soroltam fel még:


t tönkre tesz.:Pl egyik barátodtól megkérdezed, hogy tud-e valahol egy jó kis szakmai gyakorlatos helyet, erre ő felhív másnap és közli hogy kell egy önéletrajz. De mikor meghallod a cég nevét, elkeseredsz, mert ott nem tudnád megírni a szakdolidat, mert nem szakirányodnak megfelelő az adott vállalat. Erre ő azzal áll elő, hogy sokat futott így is utána (pedig nem kérted) és égő lenne neki visszamondani...

- vagy ha a párod le*k*rváz és ezt Te különösen nem szereted.

-lány lakótársad állandóan "elfelejti" kiszedni a kádba belemosott és a lefolyóba felgyülemlett haját...

- vagy beleszól a lakótársad abba, ahogy főzöl, holott nem is fog belőle enni, mert nem adsz neki. Pl: ha újságpapír fölött pucolod a krumplit és ez neki nem tetszik, mert ő a kuka fölött szokta? na és ha beleesik a kukába a krumpli vajon ő megeszi?


Szóval engem csak az érdekelne, hogy mit szoktatok visszaszólni, hogy tudja, hogy hol a helye, és hogy inkább jobban tenné, ha befogná a száját ... a következő alkalomkor még meg se merje kérdezni vagy tenni?

2010. jan. 31. 12:23
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én, ha nem tetszik valakinek a viselkedése, mindig ezzel a félmondattal nyitok, hogy: "Hát jópofa vagy..."

Erre nem tudnak visszatámadni, hogy milyen csúnyán beszélek vele, de azért érzékelik, hogy amit tesznek, az nekem nagyon nem okés.

Amúgy neked sem lehet könnyű, ha ilyen emberek vesznek körül.

2010. jan. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Általában kerülöm az ingerlékenységet, az agresszivitást, és úgy mondom meg neki az eltérő véleményemet, hogy azt ne sértésnek, támadásnak vegye. Igyekszem el is magyarázni, mit miért csinálok úgy, ahogy. Ha tovább hőbörög, csak akkor csapok oda szóban élesebben is.


Bár nekem valahogy nincsenek ilyen ismerőseim, barátaim, mint amilyeneket te leírtál...

2010. jan. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

12:28-asok :))) köszi :)


Amúgy nem minden történt meg velem, de sok van közte ami sajna igen. Nem vagyok egy nagy beszólogatós, de mostanában vagy én vagyok érzékeny vagy az élet nagy iskolapadját koptatom még ugyanazzal a tantárggyal (problémával) és sok sok pótvizsgával :))


Eddig lenyeltem az ilyeneket, de valahogy kezdek rádöbbeni, hogy egy probléma addig fog visszatérni - az élet legkülönbözőbb pontjain - ameddig azt meg nem tanulom megoldani, vagy kezelni a helyzetet :)


Úgyhogy még várom a "beszólásokat a beszólásokra" :D

2010. jan. 31. 12:37
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első vagyok. Ha lehet egy tanácsom, bármi lehetsz, de JÓFEJ az sose akarj lenni. Én gyakran beleestem abba a hibába, hogy jófej voltam másokkal, azt remélve, hogy cserébe elvárhatom, hogy minimum korrektek legyenek velem, de sok embernél ez éppen fordítva működik. Ha rendes vagy velük, azt a gyengeség jelének veszik és megpróbálnak kihasználni.
2010. jan. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

13:04

Amit írtál, ez rémisztően ismerősnek tűnik :) Most ahogy elolvastam a kommentedet, tényleg így van!


Én is próbáltam jó fej lenni, de tényleg vagy gyengeségnek fogják fel, vagy úgy, hogy korlátlanul "porba tiporhatják" a másikat és sokszor még élvezik is!


Egyszer mikor beköltöztem egy új albiba (fősuli), megkérdeztem a szobatársamat, hogy őt általában mi zavarja, mert akkor megpróbálok oda figyelni arra. Kár volt! Kb. 2 órán keresztül mondogatta, gondoltam kölcsönösség jegyében ő is megkérdezi tőlem, de nem így lett :( sőt még azokat sem tartotta be, ami szerinte zavaró... kb 3 hónapig laktunk együtt...


Nem hittem volna, hogy a "jófejség" lehet a probléma gyökere :) de most hogy mondtad, már figyelni fogok rá.

Még egyszer köszi! Puszi!

2010. jan. 31. 14:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Én először mérlegel. Felmérem, hogy érdemes-e a szituációt megemlítenem, vagy nem. Viszont ha úgy látom, hogy számomra bántó, akkor én kerekperec megmondom az illetőnek. Mindegy, hogy kiről van szó. Hiszem azt, hogy nem szabad mindent lenyelni. Ha valami rosszul esik, akkor megmondom, még ha az illető poénnak szánta is. Ha nem szólok érte, akkor nem fogja tudni, hogy nekem ez esetleg bántó, és újra megcsinálja.
2010. febr. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!